Masum 132.Bölüm Özeti- 1 Ağustos Cumartesi

Gopi Konağa Huzur GETİRECEK! Urmila’nın Paralar UÇTU!

Masum dizisinde Urmila, Jigar’ın mangolarını yerken Ahem ise boynundaki acının sebebini Gopi’ye sorar. Gopi Ahem’in boynundaki çiziklerin olduğunu söyler. Elbette Ahem çiziklerin nedenini anlayamaz. Gopi’den krem sürmesini ister. Gopi’de Ahem’in sırtında oluşan çiziklere müdahale eder.

Urmila ise yediği mangoların içinden çıkmak için suçu Gopi’ye atar. Gopi’nin Ahem için tüm mangoları suyunu çıkardığını söyleyeceklerdir. Akşam olduğunda Hetal Meti’den mangoları getirmesini ister. Meti mutfağa gittiğinde mangoları bulamaz. Bu durum oldukça şaşırtıcıdır.

Rashi ise hemen bu karışıklıkta araya girerek Gopi’yi suçlar. Gopi ise Rashi’nin Urmila ile mutfakta olduğunu söyler. Hetal ise Rashi’yi savunarak Gopi’nin tüm mangoları sıkmış olabileceğini dile getirir. Hetal ile Kokila arasındaki gerilim yine artar. Hetal Rashi’yi savunup ona gelinini rahat bırakmasını ister. Ayrıca Kokila’yı Gopi’yi aklamakla suçlar. Kokila şaşkındır.

İkili arasındaki tartışma giderek kızışmaya başlar. Buna son verecek isim ise Gopi olur. Gopi suçu üstlenerek herkesten özür diler ve konunun kapanmasını sağlar. Tabi Kokila bu yüzden Gopi’ye kızar. Gopi bir anda suçlu ve yalancı durumuna düşer.

Gopi odasına gittiğinde Ahem ona aşağıda neden yalan söylediğini sorar. Mangoları sen soymadığın halde neden suçu üstüne aldın der. Gopi evin huzuru için bunu yaptığını söyler. Ahem ise Gopi’nin gerçekleri söylemesi gerektiğinin doğru olduğunu ancak bu herkesin huzurunu düşünmesinin de değerli olduğunu belirtir. Gopi Ahem’in güzel düşüncelerinden dolayı mutlu olur.

Gece olduğunda ise Urmila Modi konağına gelir ve Rashi’yide arayarak bahçeye çağırır. Amacı kayıp paralarını bulmaktır. İkili Kokila’ya yakalanma tehlikesi atlatsalar da paraları bulmaya kararlılardır.  Nitekim Urmila sonunda para dolu çantasını bulur.

Tabi Urmila para dolu çantayla eve dönünce onu Kinjal karşılar. Kinjal Urmila’dan paraları almaya çalışsa da başarılı olamaz.  İkili bisikletli taksilere binip koşuşturmaya tutuşurlar. Kıyasıya kovalacama çantanın iki bisiklet arasında çekiştirmesiyle giderek heyecanlı bir hal alır. Tabi bu çekiştirme ikili için kötü sonla biter.  Para dolu çanta parçalanır ve ortalığa dağılan paralar insanlar tarafından anında toplanır . Urmila ve Kinjal bir anda beş parasız kalırlar.

Modi konağında Gopi büyükanneden aldığı nasihatlar doğrultusunda Ahem’e daha yakın davranmaya başlar. Ahem’in üzerinde gezinen sinekleri kovalayan Gopi yanlışlıkla onu uyandırır.  Uyanan Ahem Gopi’nin ona olan ilgisini görünce pek bir mutlu olur.

Bu arada Kokila ise bahçeye çıkınca şoke olur. Bahçe adeta delik deşik olmuştur. Rashi ise tüm suçu tavşana yıkmaya çalışır. Gopi’de elinde tavşanla gelince Rashi’nin yalanı desteklenmiş olur. Olay çok büyümeden kapanır.

Rashi annesinin yaptığı suçlardan kurtulmanın mutluluğunu yaşar. Ayrıca arayan arkadaşı misafir olarak geleceğini söyler. Rashi için işler iyi gidiyorken kötülük yapmadan durmakta istemez. Bu amaçla Hetal’in odasını kirletir. Amacı Hetal’e hizmetçinin onun odasını özenli temizlemediğini söylemek, Kokila kadar bu konakta ona değer verilmediği imajını yaratarak ikiliyi daha çok birbirine düşürmektir.

Rashi planını devreye sokar. Odayı kirletip Hetal’e odanın temiz olmadığını söyler. Hetal Meeti’ye hesap sorarken araya Kokila girer. Meeti ise odanın temiz olduğunu orayı daha yenice temizlediğini söyler. Ardından gözyaşları dökmeye başlar. 

Kokila herkesi alıp odaya gider. Ancak oda tertemizdir. Hetal ve Rashi’nin iddiaları asılsızdır.  Tabi Kokila bu durumu görünce Rashi’ye epey bir giydirir. Rashi kirlettiği odanın nasıl temizlendiğini anlayamaz. Tabiki odayı temizleyen kişi Gopi’dir.

Rashi bu yaptığı hata yüzünden Kokila’dan ceza alır. Meeti izinliyken evi Rashi temizleyecektir. Rashi arkadaşı geleceği için işleri yine Gopi’ye kitlemeyi düşünür. Ancak Gopi ilk defa Rashi’ye karı koyar ve onun yaptırmak istediklerini yapmaz. Rashi evi temizlerken arkadaşı gelir.  Rashi’nin arkadaşı Gopi’ye övgülerde bulunurken Rashi Gopi’yi görmezden gelir. Gopi ise Rashi’nin bu hareketlerine oldukça içerlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir