Masum 129.Bölüm Özeti- 29 Temmuz Çarşamba

Ahem ve Gopi’nin ROMANTİK HOLİ BAYRAMI

Masum dizisinde Rashi yetmezmiş gibi birde Urmila’nın da işin içine girmesiyle manipülasyon bombardımanı tüm hızıyla devam eder.İkili Hetal’in aklını karıştırmaya devam ederler.

Her şeyi öğrenen Kinajl ise hakkı olan paraları arar ancak Urmila tüm paraları çoktan uçurmuştur. Kinajl’e ise tüm paraları harcadım diyerek yalan söyler. Ancak Kinjal Urmila’nın paraları sakladığından emindir.

Umrila ise içten içe tedirgin olur. Paralarının Kinjal’in eline geçme düşüncesi bile Urmila’yı delirtir. Ancak Urmila’nın bu panikliliği onu ele verir. İki de bir Rashi’yi arayıp çantayı sorarken Kinjal’e yakalanır. Kinjal çanta konusunda meraklanmaya başlar. Ve Rashi de olduğunu öğrenince olayı araştırmaya başlar.

Kokila ise garip hareketler yapan Hetal’e Gopi’nin masaj yapmasını ister. Bu arada Ahem gelir. Kokila Ahme’in çayını Meti’nin getirmesini ister. Ahem ise Gopi’nin yapmasını ister. Ahem Gopi’ye o kadar çok alışmıştır ki ondan vazgeçemez. Ahem durumu anlayıp sen de yapabilirsin anne diyemeden Kokila lafını bitirip çıkar. Kokila’nın kaynanalık kıskançlıkları bu minik olaylarla çoşuyor.

Rashi Gopi’nin Hetal’e masaj yapacağını öğrenince yağları değiştirip kötü bir yağ koyar. Ancak bu planı Hetal’in masaj istememesiyle bozulur. Hetal’in masaj yapmak istemediğini öğrenen Kokila, masajı kendisine yapmasını ister. Rashi bu sefer endişelenmeye başlar. O yağ Kokila’ya sürülürse işin ucu Rashi’ye kadar gelecektir.

Ancak Rashi için bu iş çok basittir. Gopi’nin dengesini bozup yağı yere dökerek bu olaydan kurtulur. Ardından Hetal’in yanına gidip ona masaj yapmak ister. Ertesi gün Holi olduğu için Hetal’i ikna eder. Tabi Kokila ikiliyi görünce şaşırır. Gopi’nin masaj yapmasını istemeyen Hetal Rashi’ye masaj yaptırıyordur.

Ertesi gün Holi bayramı gelmiştir. Geçen Holi de hatırlarsanız Gopi sarhoş olup epey komik şeyler yapmıştı. O yüzden bu bayram oldukça çekingen davranır. Kokila ise Hetal’in onun Holi bayramını kutlamamasına şaşırır. Koki bunun nedenini sorunca Hetal kendisini büyük olduğunu belirterek senin gelmen gerektir der. Kokila ise bu durumu bozuntuya vermez. Rasi ise keyifle bu durumu izler.

Dualar bittikten sonra bildiğimiz eğlenceli holi bayramı başlar. Boyalar uçuşur. Eğlenceli müzikler danslar edilir. Jigar ve Rashi’nin arası ise resmen düzelmiştir. İkili birbirine boyalar sürer. Ahem ise uzaktan ikiliyi görünce mutlu olur. Ne de olsa Gopi ile beraber ikiliyi barıştırmak için epey uğraşmışlardı.

Ahem Jigar ve Rashi’ye bakarken Gopi’de Ahem’e bakıyordur. Tabi çok geçmeden Ahem’de Gopi’yi fark eder. Normalde boyadan nefret eden ve Holi’yi sevmeyen Ahem hiç beklenmedik bir şey yapar. Ellerini boyaya daldırır. Tabi aynı işlemi Gopi de yapar.

İkili birbirlerine doğru yürürler. Ama her seferinde biri çıkıp engel olur. Ya Jigar gelir ya Kokila Ahem ve Gopi bir türlü karşılaşamazlar. Bu arada Urmila ve Rashi yine rahat durmaz. Gopi’ye ilaçlı tatlı yedirirler. Geçen sene olduğu gibi Gopi sarhoşa döndürüp tatsızlık çıkaracaklardır.

Ahem ve Gopi ise sonunda çarpışarak da olsa bir araya gelirler. Gopi elindeki tatlıyı Ahem’e uzatarak ikram eder. Ahem’de kabul ederek Urmila’nın Gopi’ye yedirmeye çalıştığı ilaçlı tatlıyı yer. Ardından bayramını kutlayacakken Kokila Gopi’yi çağırır. Ahem elindeki boyaları sıkarak öfkelenir. Anlayacağınız işler değişir. Geçen bayram Gopi sarhoş olmuşken bu bayram Ahem olur. Bakalım Ahem bu sarhoş haliyle neler yapacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir