Masum 128.Bölüm Özeti- 28 Temmuz Salı

Urmila Paralarını Kinjal’den KAÇIRIYOR!

Masum dizisinde Rashi, Kokila ve Hetal’in arasını bozmak için oyunlarına devam ederken Urmila’yı Kinjal korkusu sarar. Rashi bir sonraki oyununa başlar. Urmila’dan da aldığı bilgilerle oyununu oynar. Amacı Hetal’in manevi değeri olan sarisini Kokila’ya hediye ettirmektir. Nitekim Bunu becerir. Hetal hevesle sarisini Kokila’ya hediye ettiğinde ise şoke olur. Kokila bunu kabul etmez. Kokila’nın 2. El şeyleri giyme konusunda huyları vardır. Bu yüzden Hetal’den sariyi almak istememiştir. Ancak Rashi yine araya girerek olayı sanki Kokila onun verdiği şeyi beğenmemişe getirir.

Rashi ortalığı karıştırmaya devam eder. Hetal’e Ahem’in eski arabasını örnek vererek imada bulunur. Hetal elbette bu imayı anlar. O Kokila’ya 2. El bir sari verince Kokila kabul etmemiştir. Ancak Jigar Ahem’in eskilerini kabul ediyordur.

Hetal artık gemileri yakar. İlk yapacağı tepki ise elbette sabah kahvaltısında Jigar’dan alınan gazetenin intikamı olur. Konağa iki adet gazete sipariş eder. Kokila ise bu değişimin nedenini hala anlayamamıştır. Rashi ise mutludur. Planı tıkır tıkır işliyordur.

Diğer yandan Ahem ile Gopi karşılaşırlar. Ahem spordan gelmiştir. Gopi alışverişe gittiğini söyleyince Ahem onu yeni arabayla bırakmak ister. Ahem mabette de Gopi ile arabada gezintiye çıktıklarını düşlemişti. İkili bu yolculuk fikriyle beraber heyecanlanırlar.

İkili arabayla alışverişe gidip gelirler. Dönüşte Ahem Gopi’nin sarisini arabaya sıkıştırdığını görünce eğilip kapıyı açar ve düzeltir. İkili yine yakın burun buruna gelmişlerdir. Sohbet ede ede eve dönerler. Gopi yine araçlarla ilgili bir bilgisi olmadığı için Ahem’e sorular sorar.

Evde meraktan patlamış kaynanamız Kokila hemen ikiliyi sorguya çeker. Bu saate kadar nerede olduklarını sorar. Ahem’in işlerinden geri kalmamasını istediğini söylese de Kokila bildiğiniz oğluşunu kaybetmenin kıskançlığını yaşıyor.

Rashi ise işler hazır yolunda gidiyorken Hetal’e yalakalık yapmak için ona yemek yağar. Ama Rashi bunu da eline yüzüne bulaştırır. Hetal’in alarjisi olan bir yemek yapmıştır. Kokila Rashi’ye bağırıp onu uyarır. Bunu bilmediği için ona kızar. Gopi dahi biliyorken sen nasılda bilmiyorsun der. Hetal ise zaten morali bozukken yemek bile yemeden kalkar.

Urmila’nın başı ise Kinjal ile beladadır. Vergi memurlarına sahte imza atıp Kinjal’in ismini veren Urmila köşeye sıkışmıştır. Kinjal yalan imza atmaktan dolayı Urmila’yı tehdit edip paraları ister. Urmila ise paraları çantaya koyup Rashi’ye vermek için Modilere gider. Tabi Kinjal Urmila’ya paraları sorunca Urmila kem küm edip yok der. Ancak Kinjal kolay vazgeçmeyecektir. Urmila ise Rashi’ye paraları saklaması konusunda iyice tembihler.

Kinjal kovalerken Urmila paracıklarını kaptırmamak için kaçar. İkili kıyasıya bir kovalamacanın içine girerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir