Masum 127.Bölüm Özeti- 27 Temmuz Pazartesi

Rashi, Kokila ve Hetal’i BİRBİRİNE DÜŞÜRECEK!

Masum dizisinde Rashi Hetal’in aklında soru işaretleri başarmıştır. Diğer yandan Jigar’da hastalanmıştır. Jigar’ın hastalanması Rashi ile yakınlaşmalaarını artırı. Rashi bebekler gibi Jigar’a bakar.

Kinjal ise alışverişte kafası karışır ancak Urmila olayı çakıp Kinjal’i hemen oradan uzaklaştırır. Biletleri değiştirildiğini Kinjal’in öğrenmesi Urmila’yı zora sokabilecektir. Kinajl bu srogulamalara ara ara devam edecektir.

Rashi evdekilerin arasını bozma işine devam eder. Jigar işe gidecekken Ahem’in onu beklememesini Jigar’ın yüzüne vurur. Jigar ise buna aldırmaz ve taksiyle gideciğini söyler. Rashi Jigar’dan sonra Hetal’e Jigar’ın taksiyle işe gittiğini söyler. Ahem’in onu beklemediğini söyleyerek Hetal’i iyice kışkırtır. Rashi’nin bu sözlerine kulak misafiri olan Kokila Rashi’nin sözlerine açıklama getirir. Herkesin taksi kullandığını bunun normal olduğunu anlatır. Ancak Kokila’nın beklemediği bir gelişme olur. Hetal Koki’ye itiraz ederek Jigar’ın hasta olduğunu belirtir.

Kokila Hetal’in ona ilk defa karşı koyduğunu görmüştür. Hetal’in bu tepkisi onu şaşkına çevirir. Rashi ise içten içe seviniyordur. Kokila ise Jigar’ın hasta olduğunu öğrenince Hetal’den özür diler. Ancak Hetal’in bu sert tavrı devam eder.

Bu arada Jigar’ın taksi olayından sonra Jigar’a yeni bir araba alınması fikri ortaya atılır. Ancak Jigar’a yeni bir araba almak yeirne Ahem kendine yeni bir araç alır. Jigar’ın Ahem’in arabasını sevmesinden dolayı ona da Ahem’in arabası verilecektir. Rashi tüm bunları duyunca ortalığı karıştıracak bir plan yapar.

Rashi Jigar’a gidip Ahem’in ona yeni bri araba alacağını söyler. Ahem’in arabasını ona vereceğini söylemez. Böylelikle Jigar büyük bir beklentiye girer. Tabi aynı eyleri Hetal’e de söyler.

Ertesi gün Ahem sabahtan arabayı alıp gelir. Jigar ve tüm evdekileri sürpriz için çağırır. Jigar mutluluktan uçuyordur.  Yeni alınan büyük Jipi görünce şaşırır. Aynı şekilde Hetal’de çok mutludur. Tabi bu mutluluk Jigar’a alınan arabanın yeni olan değilde Ahem’in eski arabası olduğu ortaya çıkınca yok olur. Jigar ve Hetal neye uğradığını şaşırırlar. Rashi yine isteğine kavuşmuştur.

Ardından herkes toplanır ve dua etmek için mabede giderler. Rashi elbette yoldada rahat durmaz. Yeni arabaya övgülerde bulunarak Jigar ve Hetal’i daha da gazlar. Mabedte dualar edilir. Ahem Jigar’a yeni arabayı verip onunla büyükanneyi götürmesini söyler. Hetal ise burada sert bir çıkış yapar. Jigar’ın yeni arabayı kullanmamasını ister.Hetal’in bu halleri Kokila’nın çok dikkatini çeker.

Rashi ise isteğini yaptığı için mutludur. Üstüne yüzsüz gibi Jigar’la eski arabaya binmek yerine yeni arabaya binmek ister. Ancak sokakta gördüğü kızlarla sohbete dalınca Rashi yeni arabaya da binemez. Mabaette kala kalır. Telefonu da yanında olmadığı için eve yürüyerek döner.

Ahem eve geldiğinde gözleri Gopi’yi arar. Gopi’yi tüm gün görememiştir. Odasına girince ise odası çok düzgün görür. Gopi’nin bu titizliği Ahem’i etkiler.

Bu arada evde Rashi’nin yokluğu farkedilir. Evdekiler endişelenirler. Ancak kimsenin endişelenmesine gerek kalmadan kapı çalar ve Rashi gelir. Kedi gibi evi bulup gelmiştir. Rashi’nin unutulması ardından kahvaltıda Jgar’ın okuduğu gazetenin Ahem’e verilmesi. Hetal adeta delirecek düzeylere gelir.

Diğer yandan Kinjal ise Urmila’yı atlatıp tekrar o dükkana gitmeye karar veriri. Amcaı bu sır perdesini çözmektir. Ancak karşılaştığı satıcı şehir dışına gitmiştir. Bu yüzden Kinjal oradan bir şeyler öğrenemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir