Masum 123.Bölüm Özeti- 23 Temmuz Perşembe

Kokila Gopi’yi AĞLATTI Ahem’i ÜZDÜ!

Masum dizisinde Kokila’nın kıskançlık tirpleri tüm hızıyla devam ediyor. Kokila bildiğiniz bilezik yüzünden Rashi’yi kıskanıyor. Her fırsatta Rashi’ye laf sokan Kokila bunun acısını elbette Ahem’den çıkarıyor.

Ahem’in planı ise annesine bilezikleri alıp hediye etmektir. Bu işi Gopi’ye verir ancak Gopi kuyumcuya yalnız gitmek istemez. Tabi bu gecikme Kokila’yı daha da bir asabileştirir. Bu gecikme Ahem’in de işlerini etkiler. Ahem evde iş görüşmesi için davet ettiği müşterisiyle görüşmeyi de kaçırır. Müşteriyle ilgilenme işi Jigar’a kalır. Jigar içinse bu olay çıkış yapması için iyi bir fırsata dönüşür. Jigar’da sunumu hakkıyla yaparak müşteriyi etkiler ve başarılı bir iş çıkarır.

Ahem ise toplantıyı kaçırdığını öğrenince epey içerlenir. Ancak Ahem’den ziyade bu konuya en çok kızan Kokila olur. İş konusunda oldukça tutucu olan Kokila Ahem’in bu tavrına çok kızar. Üstüne Ahem’in bu hatadan sonra ona bilezik hediye etmesi Koki’nin sinirlerini hoplatır. Asıl olan işleriyken Ahem bilezik ve hediye peşinde koşuyordur.

Ahem ise annesini mutlu etmeyi düşünürken ondan azar işitir. Ahem ne diyeceğini bilemez. Kokila Ahem’i babası gibi tembellik ve işleriyle uğraşmayan birine dönüştüğünü söyleyerek ona epey küçümseyici hakaretler eder. Ve hızını alamayarak Ahem’in artık işe gitmeyeceğini söyler. Ofis hayatı artık bitmiştir. Ahem ise annesine bir şey söyleyemez. Söylemeye çalışsa da Kokila ona izin vermez.

Kokila evdekilere de Ahem’in rahatsız olduğu için belli bir süre işe gidemeyeceğini söyler. Bu arada büyükannenin de Amerika’dan misafiri gelecektir. Evin kızları gelen misafirler için hazırlıklar yapmaya başlar. Rashi Amerikan yemekleri yaparken Gopi geleneksel takılır. Rashi’nin amacı gelen misafirin gözüne girmeyi ve ondan harçlık almayı hayal eder. Hem evdekilerin övgüsünü alacak hem de dolarları. Gopi’nin ise tek düşüncesi Ahem olur. Onun bu sessiz ve üzgün hali Gopi’yi de üzer.

Milyonerimiz Urmila ise gördüğü gazete ilanıyla spora yazılmaya karar verir. Ancak fiyatlar onu şaşkınlığa uğratır. Spor salonuna gitmek işindense Daval’ın dükkanını spor salonuna çevirme fikri aklına gelir. Kinjal ise bu fikre karşı çıkar. Bu varoş mahallede spor salonuna kim gidecektir ki. Ancak Urmila’nın salon fiyatlarını duyunca gözü döner.

Diğer yandan Kokila ise Ahem’i ezmeye devam eder. Ona kıyafetler vererek ütü yaptırmaya  başlar. Ahem ise annesine tek kelime karşı çıkmadan isteğini yapar. Gopi, Ahem’i ütü yaparken görünce şoke olur. Üstüne Kokila daha fazla sari getirerek Ahem’e ütü yaptırmaya devam eder. Gopi ütüyü kendisi yapmak istese de Kokila izin vermez.

Gopi ise bu olanları görünce Kokila’nın yanına gidip ondan af diler. Bu yaptıklarını kendi suçu olarak Kokila’ya anlatır. Ancak Kokila’nın öfkesi devam eder. İşte iş diyerek bir ton laf söyler. Gopi’yi de Ahem’i ayartmakla suçlar. Gopi ise gözyaşları içinde kalır.

Bu arada büyükannenin misafiri Dena gelir. Dena Amerikalıdan çok tipik bir Hintli gibidir. Rashi Amerikan yemekleri yapsa da pek iş görmez. Dena Gopi’nin yemeklerini beğenir ve harçlığını ona verir. Tabi Rashi için bu durum oldukça üzücü olur. Gopi bu başarısıyla birazda olsa Kokila’nın gözüne girmiştir. Onun yanına gidip tekrar özür diler. Kokila’nın inadı Gopi’nin sözüyle beraber kırılır. Gopi Ahem’i bidaha bu işlere karıştırmayacağına dair söz verir.

Ahem’in yokluğunun Jigar için bir fırsat olduğunu söylemiştik. Nitekim Jigar ihale işi için Ahem’siz hareket eder. Ve o işi de layığıyla yapar. Kokila’yı bu durum çok kızdırır. Ahem babası gibi ev kuşu olurken Jigar’da babası gibi iyi bir iş adamına dönüşüp Ahem’i gölgelemeye başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir