Masum 122.Bölüm Özeti- 22 Temmuz Çarşamba

Urmila’nın Zenginliği KISA SÜRDÜ!

Masum dizisinde Rashi’nin doğum günü olduğunu öğrenen konaktakiler doğum günü için hazırlık yaparlar. Ancak parayı bulan Urmila bu işe de burnunu sokar. Rashi’nin doğum gününü kendisinin yapacağını söyler. Modileri de yapacakları partiye davet eder.

Urmila bu amaçla güzel bir mekan bulur ve doğum günün burada yapmaya karar verir. Tabi cimriliğiyle bildiğimiz Urmila’nın bu bonkörlüğü fiyat listesine döktüğü su yüzünden olur. Mekanın fiyatları dökülen suyla karışınca Urmila mekanın ucuz olduğunu zannederek sevinir.

Konakta ise Gopi Ahem’i arayıp Rashi’nin doğum günü hakkında bilgi verir. Jigar’ın Rashi’ye hediye almadığını söyleyerek Ahem’den Jigar’ı ikna etmesini ister. Ahem Gopi’den öğrendiği bilgiyle Jigar’ı yoklar. Ancak Jigar’ın Rashi’ye hediye alma gibi bir fikri yoktur.

Ahem bu konuya müdahale etmekte kararlıdır. Bu esnada tesadüfen annesi Kokila’nın da bileziğinin birinin kırılmış olduğunu öğrenir. Ahem Gopi ile konuşarak iki bilezik sipariş etmeye karar verir. Bileziklerden birini Rashi için diğerini ise Kokila için alacaktır. Jigar’ın vereceği hediyeyi böylece aradan çıkarmış olurlar. Gopi ise sipariş edilecek iki bilezik olduğunu duyunca Ahem’in ona hediye alacağını zanneder. Kokila’ya alınacağını öğrenince de bozulur.

Modiler Rashi’nin doğum günü için  konaktan ayrılırlar. Bu arada Urmila ise gerçek fiyatları öğrenince şoke olur. Mekanı 10 bin rupiye tuttuğunu zannederken aslında mekan 100 bin rupi tutmuştur. Urmi şaşkınlıktan şoke olur. Bu faturayı nasıl ödeyeceğini bilemez. Paradan kısmak için çeşitli şeyleri geri iade etmeye çalışır.

Urmila’nın çabalarına rağmen doğum günü güzel bir pastayla kutlanır. Rashi pastadan bir dilim alıp Jigar’a yedirmek ister. Ancak o anda Urmila timsah gibi araya atlayıp pastayı kapıp yer.

Hediyeler verilmeye başlayınca Ahem Jigar’a aldığı bileziği verip bunu Rashi’ye hediye etmesini ister. Kokila ise o bileziği Ahem’in ona vereceğini zanneder. Ancak iş öyle gitmeyince bozulur. Aslında Ahem onun içinde sipariş etmiştir ancak Kokila’nın bileziği partiye yetişmemiştir. Kokila bu aralar tam bir kaynana gibi oğluşunu kıskanma modlarında.

Kokila’nın tam tersi Rashi hediyesini Jigar’dan alınca çok mutlu olur. Bu güzel hediyeden sonra ikili dansta ederler. İşler Rashi için güzel gitmektedir. Ahem ve Gopi’de dans etmek isterler. Ancak o kadar utangaçlardır ki dans etmeye kalkışana kadar müzik ve dans sona erer. Tabi ikilinin bakışları öyle derindir ki o an zihinlerinde birbirleriyle dans ettikleri kesin gibidir.

Rashi oldukça mutlu şekilde annesinin yanına gider. Ona Jigar’ın hediye ettiği bilezikleri gösteririr. Tabi Urmila’nın tüm derdi yüklü miktarda olan salon’un parasını nasıl ödeyeceğidir. O kadar gözü döner ki Rashi’nin bilezikleri ile ödemeyi bile teklif eder. Rashi annesinin bu fikrine çok kızar.

Urmila bu parayı bir şekilde çıkarması gerektiğini düşünür. Bu kadar parayı öderse yine eskisi gibi fakir olacaktır. Bu amaçla plan yapan Urmila Gopi’ye hediye bilezik alacağım diyerek onu zorla kuyumcuya sokar. Amacı Gopi’yi kullanarak kuyumcudan bilezik çalmaktır.

Urmi kuyumcu meşgulken gizlice bilezikleri alıp Gopi’nin çantasına koyar. Rashi Urmila’ya müdahale eder. Ne yapıyorsun diye kızar. Ancak Urmila kararlıdır. Gopi kuyumcudan çıktığında ayağı halıya takılır. Dedektörden geçtiğinde ise dedektör ötmez. Urmila bu duruma şaşırır. Bilezikleri çaldığını düşünerek mutlu olur.

Ancak işler istediği gibi gitmez. Urmi Gopi’nin çantasını açınca boş olduğunu görür. Rashi bu duruma müdahale etmiş ve bilezikleri tekrar yerine koymuştur.

Modiler konağa döndüklerinde ise Kokila’nın agresif halleri devam eder. Ahem’in ona bilezik almayışı Kokila’yı delirtmiştir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir