Masum 120.Bölüm Özeti- 20 Temmuz Pazartesi

Kinjal’e PİYANGO Vurdu! URMİLA Bileti ÇALDI!

Masum dizisinde Ahem ve Gopi sinema planı yapmış, ikili Rashi ve Jigar’ı yakınlaştırmak isterken kendileri yakınlaşmıştı. Kokila ise ikilinin peşinden ayrılmaz. Sürekli sorular sorarak neler olduğunu anlamaya çalışıyordur. Koki’nin bu tavrı ikilinin yakınlaşmasına her ne kadar engel gibi görünse de hiçbir şey Ahem ve Gopi’nin yakınlaşmasını engelleyemeyecektir.

Urmila ise biletlerine para çıkmamasından dolayı çok mutsuzdur. Üstelik paranın ona çıkmamış olması bir yana üstelik para Kinjal’e çıkmıştır. Urmi kabus gibi hayaller görerek bu işin sonuçlarının çok kötü olacağını düşünür. Kinjal ise tüm bunlardan habersizdir. Biletine çıkan paradan habersizdir. Urmila’nın ise bu konuda planları vardır. Bir şekilde Kinjal’e çaktırmadan biletleri değiştirmelidir.

Konakta ise uçurtma festivalinin hazırlıkları vardır. Kokila ise Gopi’yi sıkıştırıp neler olduğunu sorar. Gopi gerçekleri anlatmak konusunda Ahem’e danışır. Gerçeği Kokila’ya söylemek konusunda kararsızdır. Ahem ise bu gizliliği devam ettirmek için kararlıdır. Herkes bilirse beklenti olacak, aile büyükleriyle birlikte iş dallanıp budaklanacaktır.

Bu arada Ahem’i etkileyecek bir olay daha yaşanır. Gopi bahçede gördüğü güvercine yanaşıp onunla konuşur. Tatlı güverin burada ne yapıyorsun diyerek ona yem verir. Ahem ise Gopi’nin böyle şefkatli ve iyilik dolu olmasından etkilenir. Gopi güvercini eve getirmek ister. Ancak Kokila güvercinin evde değil özgürce yaşaması gerektiğini söyleyerek buna izin vermez.

Diğer yandan Urmila ise Kinjal’le beraber bilet sonuçlarına bakmaya giderler. Kinjal biletine bakar ancak kazanmadığını görür. Ardından Urmila sonuçlara bakarak kazandığı için sevinç çığlıkları atar. Kinjal’in biletini çalmayı başarmış ve onun biletini kendisinin gibi göstererek piyangoya konmuştur.

Bu arada Savita ise müziğin sesini açarak Kokila’yı rahatsız eder. Kokila Savita’yı uyarınca işler yine karışır. Savita Modiler’e meydan okuyarak yeni bir yarışmanın fitilini yakar. Ahem ve Savita’nın damadı yarışacaklardır. Hazırlıklar yapılır. Gopi ile Ahem birlikte bir takım olacaklardır.

Uçurtmalar uçurulur ve yarışma başlar. Ahem uçurtma konusunda usta olduğu için en iyi başlangıcı o yapar. Uçurtma adeta kuş gibi gökyüzünde süzülüyordur. Ancak aksilikler peş peşe gelir. Gökyüzündeki güvercin ikiliyi şaşırtır ve Ahem yarışı kaybeder.

Tabi minik güvercin uçurtmaların arasına girince yaralanmıştır. Gopi ve Rashi güvercinin yaralarını sararken cam kırıklarını görürler. Savita’nın uçurtma cam bağladığını anlarlar. İkili güvercinin kanayan yarasına zerdeçal sürerek onu tedavi ederler. Jigar, Rashi’nin güvercine yaptığı tedaviyi ve ilgiyi görünce bundan etkilenir. Rashi’nin iyi yürekliliği onu etkilemiştir. İkili birlikte güvercini beslerler. Jigar’ın yüzü uzun süre sonra ilk defa gülmüştür.

Tabi evde olan güvercinden Kokila’nın haberi yoktur. Güvercinin ortalıkta dolaşması ise tabakların güvercin pisliğiyle kirlenmesine sebep olur. Rashi tabakları kurusun diye dıarı çıkarttığımda oldu diyerek durumu kurtarmaya çalışır. Ancak bu kaçamak cevap Kokila’nın öfkesini Rashi’ye çeker.

Bu arada Ahem Gopi’ye kayıp bir dosyayı sorarak onu bulmasını ister. Gopi dosyayı Ahem’e verdikten sonra Ahem aşağıda neler olduğunu sorar. Gopi gizlice içeri güvercin aldıklarını ve tabağa pislediği için Kokila’nın kızdığını söyler.  Ahem ise bu durumdan Kokila’ya haber verilmesi gerektiğini söyler. Üstelik Kokila’ya yalan söyledikleri için Rashi’nin yaptığının da yanlış olduğunu söyler. Ancak bu duruma çözüm bulacağını söyleyerek Gopi’yi sakinleştirir. 4’lü hep birlikte güvercini evde beslemeye başlarlar.

Bu arada kapı çalar ve beklenmedik bir misafir içeri gelir. Gelen kişi baştan aşağı değişmiş biridir. Yeni sarisi, mücevher ve makyajıyla gelen kişi Urmila’dır. Kokila ve evdekiler Urmila’yı görünce şoke olur. Urmila kazandığı piyango ile hayallerini yaşamak için Modiler’e hava atmaya gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir