Masum 119.Bölüm Özeti- 19 Temmuz Pazar

Ahem ve Gopi SİNEMADA YAKINLAŞIYOR!

Masum dizisinde Gopi’nin sözleriyle fikrini değiştiren Ahem, Rashi ve Jigar’ı birleştirmek için iş birliği yapmıştı. İkilinin ilk planı Jigar ve Rashi’yi tapınakta bir araya getirmek olur. Ancak bu plan pek de işe yaramaz. Rashi her ne kadar yakın olmaya çalışsa da Jigar hiç oralı olmaz. Tapınaktaki bu plan daha çok Ahem ve Gopi’nin birlikte zaman geçirmesini sağlar.

Diğer yandan Urmila ise aldığı onca biletin sonucunu öğrenmek için bayiye gider. Orada piyangoyu kazanan kişinin kendi mahallesinden olduğunu duyunca Urmi daha bir gaza gelir. Resmen gözünü para bürümüştür. Bayidekiler ise Urmi’nin bu haline şaşırırlar.

Çekiliş sonuçları sonunda gelir. Urmila kalabalığı yara yara sonuçlara doğru ilerler. Artık zengin olması için çok az bir zaman kalmıştır. Ancak Urmi sonuçları görünce büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Aldığı tüm biletlerin hiçbirine amorti dahi vurmamıştır. Urmila resmen hayal kırıklığına uğrar. Oysaki piyango ile zengin olup herkesi hizmetçisi yapacaktı.

Ahem ve Gopi’nin ikinci planı ise sinema olur. Eğer sinemaya giderlerse Rashi ve Jigar yakınlaşacak böylelikle araları düzelecektir. Ancak ortada büyük bir problem vardır. Kokila’yı ikna etmek. Bu işin üstesinden gelecek kişi ise Ahem olur. Kokila ile konuşarak sinemaya gitmek istediklerini söyler. Koki ise Ahem’in bu değişen tavrına bir türlü anlam verememektedir. Üstüne Ahem’in sinema fikriyse onu bir hayli şaşırtır. Ahem ailecek uzun zamandır bir şeyler yapmadığını söyler. Kokila bu düşünceyi mantıklı bulur ancak sinema gitmeyi pek istemez. Büyükannenin araya girmesiyle Kokila gitmek zorunda kalır.

Ahem konuyu Jigar’a söyler. Bu seferde Jigar şaşırır. Kokila ve Jigar’ın aksine Rashi çok sevinçlidir. Hatta Jigar ile baş başa kalacak bir oturma düzeni bile düşünür. Ahem ve Gopi ikilisi bu zorlu işi de halletmişlerdir. Adım adım Jigar ve Rashi için planlarını yürütüyorlardır.

Neyse ki tüm zorluklara rağmen tüm aile sinemaya gitmeyi başarır. Gopi ilk defa sinemaya geldiği için oldukça şaşkındır. Ahem ise ona rehberlik eder. Ellerini tutup bu yabancı olduğu mekanda düşmesini veya kaybolmasını engeller. Sinema salonuna girdiklerinde ise Ahem Jigar ve Rashi’nin yan yana oturmaları için onları yönlendirir. Annesi ve babaannesinin rahat etmesi gerektiğini söyleyerek ikiliyi köşede oturtmak ister. Nitekim isteğinde de başarılı olur. Rashi ise oturur oturmaz Jigar’ın ellerine dokunarak ona yakınlaşmaya çalışır. Ancak Jigar oralı bile olmaz.

Bu arada Ahem’in babası da sinemaya gelir. Onların gelmesiyle yer olmadığı için Ahem ve Gopi başka bir yerde baş başa oturmak zorunda kalırlar. Rashi ve Jigar ise Kokila’nın müdahalesiyle yan yana otururlarken ayrı yerlere geçerler. Anlayacağınız işler Gopi ve Ahem için harika giderken Rashi ve Jigar için oldukça kötüdür.

Rashi kara kara düşünürken Gopi ile Ahem patlamış mısırlarını yeyip filmi izlerler. Gopi bulunduğu ortamdan, yanında Ahem’in oluşundan ve patlamış mısırların lezzetinden dolayı oldukça mutludur. Ahem için ise tek mutluluk kaynağı Gopi’dir. Onun mutlu hali Ahem’i daha bir mutlu ediyordur. Tüm bu mutluluğun üstüne ikili aynı anda patlamış mısır almaya çalışınca elleri birbirine değer. Ahem ve Gopi bu durumdan dolayı utanırlar.

Üstüne elleri koltukta birbirine değince ikili karşılıklı bakışmaya başlarlar. Jigar ve Rashi için düşünülen yakınlaşma planı resmen Ahem ve Gopi’yi yakınlaştırmıştır.

Diğer yandan Rashi ve Jigar’da patlamış mısır almak için kalkarlar. Rashi mini bir plan yaparak azda olsa Jigar’a yakınlaşmayı başarır. Planı ise karşıdaki adamların ona bakıp rahatsız ettiği şeklindedir. Jigar Rashi’nin kolundan tutarak hemen içeri götürür. Bir nebzede olsa Rashi’de isteğini almaya yaklaşmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir