Masum 118.Bölüm Özeti- 18 Temmuz Cumartesi

Muhteşem İkili Ahem ve Gopi Birlik Olup Küsleri Barıştıracaklar!

Masum dizisinde Rashi evdekilerin güvenini kazanma işine son surat devam eder. Kokila’nın fazla para vererek denediği Rashi, bu sınavı da başarıyla atlatmıştır. Rashi için işler yavaş yavaş yolunda gitmeye başlar.

Rashi’ye bu konuda Gopi’de destek verir. Gopi, Jigar’ın kalbini kazanmak için hediye almalıyız fikrini ortaya atar. İkili dışarı çıkıp hediye bakarlar. Üzerinde seni seviyorum yazan tatlış bir ayıcığı almakta karar kılarlar.

Urmila ise piyango işinde iyice kafayı yiyecek seviyelere doğru ilerler. Umut fakirin ekmeğidir hesabı hayallere dalıp dalıp çıkar. İşi o kadar abartır ki gizlice kocasının gömleklerinden alıp onu eskiciye satar. O parayla da daha fazla piyango alıp daha çok zengin olma hayalleri kurar. Urmi gidip dışarıdan bir kaç daha bilet alır. Üstüne bir de sunağa gidip dualar eder.

Rashi’nin aldığı hediye öyle açıkta dım dızlak durunca Gopi bunu hediye paketi yapmalıyız diyerek Rashi’den hediyeyi alıp paketlemek için götürür. Oldukça da güzel bir şekilde paketler. O esnada kargocu kapıyı çalar. Kargocu da bir paket getirmiştir. Gopi paketi teslim alır. İki paketi de masanın üzerine koyar. Ancak ne şanssa iki pakette tıpatıp aynıdır. Rashi’de ayıcıklı paketi alıyorum diyerek farklı paketi alır.  Valizin içine koyarak Jigar’a sürpriz yapmak için bekler.

Evin erkekleri işten gelir. Ahem üstünü değiştirmek için odasına gider. Orada masada bir paket görür. Oldukça güzel süsülü bu paketi Gopi’nin ona aldığı bir hediye olarak düşünüp açar. İçinden üzerinde seni seviyorum yazılı bir ayıcık çıkınca Ahem epey bir şaşırır. Bu tarz bir hediye beklememiştir. Ancak Ahem her ne kadar şaşkın olsa da Gopi’nin ona aldığı hediyeye içten içe sevmiştir.

Diğer tarafta Jigar’da hediyeyi görür. Ancak o Ahem’in tam tersi açmak istemez. Rashi onu sıkıştırıp zorla paketi açtırır. Tabi ki paketler karıştığı için hediyeden ayıcık yerine saçma bir hediye çıkar. Jigar bu hediyeyi görünce Rashi’ye sinir olur. Bu muydu bu kadar aç aç dediğin hediye dercesine Rashi’ye bakış atar.

Ahem Gopi’ye almış olduğu hediyeyi söyleyince Gopi kızarıp şaşırır. Kem küm ederken tüm olanı biteni açıklar. Bu hediyeyi Jigar  ve Rashi için aldıklarını söyler. Ahem Gopi’nin bu konuya karışmasını istememektedir. Ancak Gopi oldukça etkileyici bir konuşma yapar. Rashi ve Jigar’ın onların kardeşi olduğunu ve onların mutluluğunu sağlamanın kendilerine düşen bir görev olduğunu söyler. Ahem Gopi’nin bu sağ duyulu tavrından etkilenir ve o da Jigar ve Rashi’yi barıştırmak için Gopi’ye yardım etmeye karar verir.

Ahem’in Gopi’ye karşı bu tavrı gerçekten taktire şayandır. Ahem’in bu doğrultuda ilk hareketi Jigar’ın yapacağı iş gezisini iptal etmek olur. Telefonda görüştükten sonra Jigar’a iş gezisinin iptal olduğunu söyler. Bu duruma Rashi çok sevinir. Sırada ise Gopi vardır. İkili müthiş bir uyum içinde Rashi ve Jigar’ı birleştirmek için harekete geçmişlerdir.

Gopi ise Rashi’yle tapınağa gitmek ister. Jigar‘dan onları bırakmasını ister. Gopi Jigar ve Rashi’yi ön koltuğa oturtup yakınlaşmalarını istemektedir. Ancak Jigar buna engel olup Gopi’yi oturtur. Ardından Gopi Ahem’e tapınağa gideceklerinin mesajını atar. Ahem’de tapınağa gider. İkilinin amacı çift çifte takılmaktır. Gopi ve Ahem ikiliden ayrılınca mecburen ikili baş başa kalıp kaynaşacaklardır. Ancak bu planda pek işe yaramaz. Jigar Rashi’yi yine görmezden gelip durur. Ama ne olursa olsun muhteşem çiftimiz Gopi ve Ahem vazgeçmeyeceklerdir. Yeni planlarla ikiliyi barıştırmak için uğraşacaklardır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir