Masum 117.Bölüm Özeti- 17 Temmuz Cuma

Ahem Gopi’nin Saçlarını YIKADI | Çıtayı Arşa Çıkardı

Masum dizisinde Rashi kazayla da olsa Gopi’nin yürümesine sebep olmuş, evdekiler Gopi’yi görünce şaşırmıştı. Rashi’de bu mucizeye sebep olduğu için övgüleri almıştı. Ancak Jigar’ın Rashi’ye olan öfkesinde bir değişiklik olmaz. Rashi annesini arayıp ondan yardım ister. Urmila ise Gopi üzerinden evdekilere şirin gözükme taktiğine devam etmesini söyler. Er ya da geç Rashi’nin yapacağı fedakarlıklar meyvelerini verecektir.

İyileşen Gopi’nin isteği ise eski hayatına, rutinlerine geri dönmektir. Bu amaçla Kokila’ya mutfağa girmek ve çalışmak istediğini söyler. Elbette Koki bu durumu istemez ancak Hetal’in ve Gopi’nin ısrarlarıyla izin verir. Gopi’ye kendisini fazla yormamasını tembihler.

Daha yeni yürümeye başlamış olan Gopi için bu kadar ayakta durmak ağırdır. Nitekim Gopi yemek yaparken kendinden geçip düşer. Gopi tam yere düşecekken Ahem’in şans eseri onu görmesiyle ve hemen yakalamasıyla Gopi düşmekten son anda kurtulur. Ahem ise bu duruma çok kızar. Henüz iyileşmemiş bir kızı hemen mutfağa sokup çalıştırmakta neyin nesidir der. Kokila bu laflara çok bozulur.

Gopi ise Ahem’in bunca fedakarlık ve ilgisinden sonra ona teşekkür etmek ister. Gopi utangaç olduğu için bunu Ahem’e mektup yazarak yapmak ister. Birkaç cümle yazar ancak bunu beğenmeyerek buruşturup yere atar. O esnada Ahem içeri girip yerde ona doğru yuvarlanan kağıdı görüp alır. Gopi çok utanmıştır bu durumdan Ahem kağıdı açıp okuyunca Gopi’nin ona yaptığı fedakarlıklar için teşekkür ettiğini görür. Bu mektup Ahem’i epey mutlu eder.

Diğer yanda Urmila ise piyango bileti almıştır. Urmi biletine o kadar güveniyordur ki zengin olacaklarından emindir. Kinjal ise ajansa olan borçlarını nasıl ödeyeceklerini Urmila’ya sorup duru. Ancak Urmila yüzüklerin efendisindeki yüzüğü gören Simego misali aldığı milli piyango kağıdına bakıp duruyordur. Hatta işi o kadar abartır ki kocasının kıyafetlerini satıp daha fazla bilet almayı bile düşünür. Piyangoyu kazandığında Modi konağında kraliçeler gibi yaşadığını, Kokila’nın ona hizmet ettiğini hayal eder. Urmila piyango işine iyi kaptırmıştır kendini.

Rashi ise Jigar’a ne kadar yakın olmaya çabalarsa çabalasın bunu beceremez. Üstüne Jigar’ın iş gezisine gitmesi onu epeyi gerer. Bu konuda ne yapması gerektiğini bilemeyen Rashi’ye Gopi yardım eder. Ona Jigar için bir seyahat planı yapmasını böylelikle Jigar’ın bu plana uyduğunda sürekli Rashi’yi hatırlayacağını söyler. Tabi Rashi bu işi eline yüzüne bulaştırır. Seyahat planı hazırlarken uyuya kalır. Gopi onun imdadına yetişip kendisi bir plan yapar ancak bu işleri daha da batırır. Jigar, Rashi’nin ona verdiği planı görünce kendisini hiç tanımadığına bir kez daha şahit olur ve ona kızar. Gopi atlayıp ben yaptım deyince bu sefer Rashi daha da yerin dibine batar.

Ve en bomba olayımız gelir. Gopi alçı ve kafasındaki bandaj yüzünden saçlarını yıkamayı bir türlü beceremez. Gopi’nin imdadına ise her zamanki gibi Ahem yetişir. Ahem Gopi’yi koltuğa uzandırır. Ardından başının altına leğen koyup elleriyle Gopi’nin saçlarını yıkamaya başlar. Adeta güzellik salonlarındaki yıkama sistemi gibi sistem yapmıştır Ahem. Gopi ise utangaç ama bir o kadarda halinden memnundur. Ahem Gopi’nin saçlarını yıkadıktan sonra bir o kadar da nazik ve hassa şekilde kafasını kurutur. Alnındaki yaraya çok dikkat ediyordur. Gopi’nin canının yanmaması için çok ama çok hassastır. Bu olay Ahem gibi sert ve ketum birinin aslında ne kadar da sevgi dolu olduğunun kanıtıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir