Masum 116.Bölüm Özeti- 16 Temmuz Perşembe

Ahem Gopi’yi Sakat Bıraktı, Rashi İYİLEŞTİRDİ!

Masum dizisinde Ahem’in Gopi’ye olan ilgisi tüm hızıyla devam eder. İlaçlarından, yürüyüşüne kadar Ahem Gopi ile alakalı her şeyi dikkatle takip ediyordur. Tam tersi Rashi içinde Jigar’ın ilgisizliği devam eder.

Ahem işe gittiğinde bile evi arayıp Gopi’nin ilaçlarının verilip verilmediğini teyit eder. Tabi telefonu Koki açınca Ahem bu aşırı düşüncesinin Kokila tarafından tepki çekebileceğini düşündüğü için başta ona yalan söyler. Sonra ise arama nedeninin Gopi olduğunu Koki’ye itiraf eder.

Ahem bu şekilde sürekli başkalarını rahatsız ettiğini düşünerek Gopi’ye bir sürpriz yapar. Ona cep telefonu alıp eve yollatır. Hediye olarak gelen telefonu Rashi alıp Kokila’ya götürür. Bu arada Ahem’de Kokila’yı arayıp cep telefonu aldığı için ona bilgi verir. Kokila bu durumdan çokta memnun olmasa da Ahem’e bir şey demez. Ahem’in ona cep telefonu aldığını gören Gopi ise çok mutlu olur.

Ahem daha ilk günden Gopi’yi arayarak ilaçlarını alıp almadığını sorar. Gopi telefonu açarken epey çekinir. Çünkü yanında Kokila vardır. Ahem telefonun neden geç açıldığını sorar. Gopi utangaç cevaplar verir. Ahem durumu anlayıp sözü çok uzatmaz. İkili yeni aşıklar gibi beş dakika birbirlerinden habersiz kalamıyorlardır.

Ahem’in bu ilgisi işten geldiğinde de devam eder. Gopi’yi kaldırarak ona yürüyüş yaptırır. Ancak işler bu noktada ters gider. Ahem telefonu çalınca bir an boş bulunup Gopi’yi bırakır ve telefonu açar. O anda ayağı takılan Gopi sert bir şekilde yere kapaklanır. Ahem korkudan dona kalmıştır. Evdekilerde sese koşup gelirler. Gopi’yi yerden kaldırıp yatağa koyarlar. Ancak Gopi’nin durumu hiç iyi değildir. Gopi ayaklarını hissetmiyordur.

Hemen apar topar doktor çağrılır. Doktor Gopi muayene ettikten sonra durumunun ciddi olduğunu, bu halinin kalıcı olabileceğini söyler. Gopi’nin sonsuza dek tekerlekli sandalyeye mahkum kalma ihtimali Ahem’i paramparça eder. Çünkü tüm bu yaşananların sorumlusu Ahem’dir.

Kokila Ahem’i sakinleştirmeye çalışsa da Ahem oldukça üzgündür. Ve bu durum onda travma yaratır. Gopi’nin yastığını bile düzeltirken aklına Gopi’nin düştüğü an gelir. Ahem artık Gopi’ye dokunurken korkmaya ve başkalarından yardım almaya başlar.

Durumu bambaşka boyuta getirecek kişi ise Rashi’dir. Rashi annesi Urmi ile konuşup Jigar ile olan sorunundan dem vurur. Urmila Gopi’ye iyi davranarak iyi yürekliliği üzerinden Jigar’a kendini sevdirmesini söyler. Rashi’de bu amaçla Gopi’yi dışarı gezdirmeye çıkarmak ister.

Tabi Rashi’nin bu isteğine Kokila hemen karşı çıkar. Gop’yi Rashi’ye emanet etmek istemez. Hetal’in araya girmesiyle Kokila bir şekilde ikna olur. Ardından Rashi tekerlekli sandalyedeki Gopi’yi alıp dışarı çıkar. Rashi Gopi’yi insanların eğlendiği güzel bir parka getirir.

Kokila ve Hetal’de ne olur ne olmaz diye parka giderler. Bu arada Ahem’de Gopi’nin parkta olduğunu öğrenir ve onu görmeye o da parka gelir.  Bu esnada Rashi Gopi’yi gezdiriyordur. Rashi’nin telefonu çalar. Telefona odaklanan Rashi önündeki tümseğe takılıp düşünce Gopi bir anda elinde kayar ve son surat yokuş aşağı gitmeye başlar.

Kokila, Ahem ve Hetal’de uzaktan olanları görüp şok içinde dona kalırlar.  Bir yandan Rashi diğer yandan Ahem Gopi’yi yakalamak için koşmaya başlarlar. Çünkü Gopi’nin son surat aşağı gittiği yokuşun sonunda demir keskin dikenli teller vardır. Gopi korku içindedir. Tam tellere çarpacakken Gopi son bir güçle kendini sandalyeden atar. Ve o anda bir mucize gerçekleşir. Ahem, Rashi herkes ayakta duran Gopi’ye bakıyordur. Ahem Gopi’nin iyileştiğini görünce mutluluktan uçar. Rashi ise sorumsuzluğu yüzünden azar işitecekken yaptıklarının sonucunda Gopi’nin iyileşmesini sağlaması nedeniyle herkesin övgüsünü alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir