Masum 113.Bölüm Özeti- 13 Temmuz Pazartesi

Ahem’in Tek İşi GOPİ! Rashi Güven Kazanıyor

Masum dizisinde Rashi konağa geri dönmüştür. Ancak Rashi’nin konağa dönmesine rağmen adeta o yokmuş gibi davranır herkes. Ne Jigar ne Hetal hepsi Rashi’yi yok sayar. Rashi’nin gelişinden rahatsız olan bir diğer kişi ise Kinjal’dir. Rashi’nin gelmesi demek onun evden gidebilme ihtimalinin doğması demektir.  Kinjal yerini bir şekilde garantiye almak için bir şeyler yapmasını gerktiğini düşünür. En iyi yönteminde Gopi’ye iyi davranmakta görür. Nitekim Rashi’yi buraya getirten Gopi olmuştu.

Tabi bu düşüncede olan tek kişi Kinjal değildir. Rashi’de Gopi’ye yakın davranarak evdekilerin güvenini tekrar kazanmayı planlar. Bütün bunlara Ahem’in de ilgisi eklenince Gopi neye uğradığını şaşırır.

Bu arada konağın kapısı çalar. Gelen kişi Urmila’dır. Kinjal’in korktuğu başına gelmiştir. Urmi onu almak için Modilere gelmiştir. Kokila’ya Rashi evine döndü Kinjal’de evine dönmeli diyerek onu götürmek istediğini söyler. Kinjal türlü bahaneler icat etmeye çalışsa da Kokila, Urmila ile aynı düşünüyordur. Böylelikle Kinjal Urmila’nın evinin yolunu tutmaya başlar. Kinjal eve döndüğünde ise Urmila’nın ona bir sürprizi olacaktır. Kinjal sürprizin ne olduğunu merak eder. Urmila Kinjal’i odasına götürüp sürprizi ona gösterir. Urmi paraya kkıyıp Kinjal’in odasına klima taktırmıştır. Urmila’nın amacı elbette mankenlik kariyerinde iyi paralar kazanan Kinjal’i evden kaçırmamaktır.

Bu arada Ahem yukarıda Gopi’ye çorba içerecektir. Ancak iş yerinden gelen telefon onu sinirlendirir. O olmadan iş yerinde hiçbir iş yürümüyordur. Ahem ise Gopi’nin yanından bir an bile olsa ayrılmak istemiyordur. Kokila Ahem’in bu halini görünce olaya müdahale eder. Ona işine gitmesini söyler.  Burada Gopi’ye yardım edecek bir çok kişinin olduğunu söyler. Hatta Ahem işe gitmek için hazırlanırken Gopi’ye çorbasını Kokila içirir. Ahem işe gider ancak aklı hep Gopi’dedir. İş yerine gittiğinde bile birkaç defa evi arayarak Gopi’yi sorar.

Rashi ise evde yalnız kalmıştır. Kokila ve Hetal’e yanaşmak ister ancak ikiside Rashi’ye yüz vermez. Rashi soluğu Gopi’nin yanında alır. Canı sıkkın olan Gopi’nin yanına gider ve onu eğlendirir. Televizyonu getirip birlikte tv izlerler.

Akşam olduğunda ise Ahem işten döner. Konağa girer girmezse soluğu Gopi’nin yanında alır. Gopi’nin mışıl mışıl uyuduğunu görünce mutlu olur. Hatta Gopi’nin alçılı kolunun arkaya doğru düştüğünü görünce omzu tutulmasın diye kolunu düzeltir. Ardından Gopi rahat rahat uyumasına devam edince mutlu olur. Ahem’in bu hali harikadır.

Rashi ise evdekilerin gözüne girmek iin hamaratlığını konuşturmaya başalr. Mutfak ihtiyaçlarının listesini yapar. Alışverişe çıkar. Rashi’nin bu hali hem Hetal’i hemde Kokiila’yı etkiler.  Rashi evin hamarat kızı olmuştur resmen.  Hatta Rashi o kadar aşarki Gopi çorbayı içmek istemeyince ona sürpriz yapmaya karar verir.  Akiam dışarı çıkıp annesi Urmi’den de fikir alarak Gopi’nin en sevdiği yemekten alır. Ardından getirip onu Gopi’ye verir. Gopi bu durumdan dolayı çok mutlu olurken Kokila’nın gelişiyle işler değişir.

Kokila doktor perhizinde olan Gopi’ye bu tarz yemekleri verdiği için Rashi’ye kızar. Gelen telefonla ortalık biraz durulur. Telefon Hetal’in annesinden gelmiştir. Yakın zamanda onları ziyarete geleceğini söyler.

Akşam olduğunda ise Ahem Gopi’nin uyumadığını görünce ona uyumasını ve dinlenmesini söyler. Ancak Gopi tüm gün uyumaktan dolayı artık uykusu gelmiyordur. Üstelik canı da çok sıkılır. Ahem masada duran oyunu görüp Gopi’nin canı sıkılmaması için tüm gece onunla oyun oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir