Kırmızı Oda Rezzan’ın Gerçek Hayat Hikayesi

kırmızı oda rezzan

Kırmızı Oda Rezzan’ın Hikayesi Hangi Kitaptan Uyarlama

Kırmızı Oda dizisi yeni sezonda da yeni hikayelerle izleyicileri ekrana bağlamayı başarıyor. Sürekli değişen oyuncular ve hikayeleri izleyicide merak duygusunu uyandırıyor. Yeni sezonda da Kırmızı Oda’ya damga vuran hikayelerden birisi de Rezzan’ın hikayesi oldu. Madalyonun İçi kitabında ‘Cinini Çıkardım’ bölümünden uyarlandığı düşünülüyor.

Yeni sezonda Kırmızı Oda’ya adını yazdıran Nihal Yalçın, Rezzan karakterine hayat veriyor. Rezzan’ın hikayesinin dikkat çekmesinin sebeplerinden biri de Nihal Yalçın’ın gösterdiği performans. Oyuncu oynamıyor adeta yaşıyor hissi uyandırıyor izleyicisinde.

Peki Rezzan karakterinin hikayesi ne? Hayatı ve Hastalığı…

Rezzan kliniğe geldiğinde halüsinasyonlar gören, takıntılı bir kişiliktir. Cafer adındaki kişinin sürekli kendisini takip ettiğini, tehdit ettiğini düşünüyor. Rezzan içine kapanık asosyal takıntılı kişilik olmasına rağmen bir iş yerinde çalışabiliyordur. Cafer de iş yerindeki bir kişi. Bir gün Cafer’in kulağını kaşımasıyla kulağından cinin çıktığını düşünen Rezzan bunu kendisinden başka kimsenin görmediğini, bu yüzden Cafer’in peşinde olduğunu düşünüyor. Cafer’in kurduğu her cümleyi adeta tehdit olarak algılıyordur.

Rezzan, ailesi tarafından uyumlu çalışkan temiz ve titiz bir çocuk olarak tanıtılıyor. Doktor Hanım bir gün konuşma esnasında Rezzan’ın intihar etmiş bir ablası olduğunu öğreniyor. Doktor ailenin bundan hiç bahsedilmemesinden rahatsız oluyor. Rezzan konuyu hep ablası Afet’e getiriyordur.

Rezzan’ın ailesinin evi tam bir ölü evi gibidir. Bu evde tek farklı olan kişi Afet’tir. Annesi Afet’in dışarı çıkmasına karşı çıkar. Eve pislik getirdiğini öne sürer. Kızına yapmadığını bırakmaz. Baba ise robot misali işten eve, evden işe gidip etliye sütlüye karışmamaktadır.

Afet ve annesi yine bir gün sürtüşürken; anne kızını odaya kilitler. Afet ise daha fazla dayanamayıp kendini 8.kattan aşağı bırakır. Evdekilerin hiçbir şeyden haberi yoktur. Ta ki komşu gelip yarım saat sonra haber verene kadar. Rezzan çıplak ayakla koşup ablasının yanına gider. Kendisini donmuş ve tepkisiz olarak anlatır. Ablasının ise gülümsediğini ve son sözlerini söyler ‘Annem bizi ölü gibi yaşatmak istiyordu, en azından huzurlu gideceğim. Sen de onun istediği gibi ölü gibi yaşamaya mahkumsun.’

Aile bunu da çabuk atlatıp 2 gün sonra normal hayatlarına devam ettiği söylenir. Doktor anneyi görmek istediğinde ise annenin titizlik takıntısı ve şizofren olduğunu fark ediyor. Anne Afet ile konuştuğunu rahat ve huzurlu olduğunu söyler. Meleklerin ona baktığını bu dünyada yaşasaydı zorluk çekeceğini ifade eder.

Rezzan ise ablasının kaybından sonra içine kapanıyor. Kitapta ders vermek için eve gelen matematik öğretmeni tarafından taciz ediliyor ve bundan sonra kendini hep günahkar hissediyor Rezzan. Anne de seanslardan sonra fenalaşıyor kendini ve Rezzan’ı eve kapatıyor. Bu yüzden Rezzan seasnlara ara vermek zorunda kalıyor.

Birkaç ay sonra Rezzan tekrar seanslara başlıyor. Aradan aylar geçmesine rağmen Rezzan’ın Cafer takıntısı yok olmuyor. Üstüne annesi ise Afet beni çağırıyor diyerek intihar ediyor.

Evin sorumluluğu Rezzan’a geçiyor. Bu süreçte teyzesinin kızıyla birlikte takılmaya başlıyor. Birlikte sosyal aktivitelerde bulunuyor. Doktor ise Rezzan’ın hayatında Cafer’e dokunmuyor. Cafer zaten evlenip başka bir şehre gidiyor. Cafer’in Rezzan’a bir zararının dokunmadığını düşünerek beyaz bir yalan olarak kalmasını tercih ediyor. Çünkü Rezzan’ın hayatında kimsenin olmayışı ve hayal dünyasında tutunduğu karakteri de çekip koparmak istemiyordur.

 • Candan Öte 3.Bölüm Özeti – 31 Mayıs Çarşamba
  Candan Öte 3.Bölüm Özeti – 31 Mayıs Çarşamba Manan Jevika’ya Aşkını İtiraf Etmek İçin Geliyor!Candan Öte 3. Bölüm Full İzle! Kanal 7 Candan Öte son bölüm izle! Candan Öte yeni bölüm izle. Candan Öte adlı Hint dizisinin 3. bölümü Kanal 7 ekranlarında 31 Mayıs Çarşamba günü yayınlandı. Candan Öte dizisinin 3. bölümünü tek parça full izleyebilirsiniz. Candan Öte 3.Bölüm Full İzle.Candan Öte 3.bölümde neler olacak? Candan Öte 3. bölüm özetinde Manvi’nin çevirdiği oyunu Virat anlıyor. Viren ise Jevika’dan hoşlanıyor. Evlilik kararı olumlu.. Candan Öte 3. bölüm özeti devam ediyor.
 • Redemption Episode 123 Trailer – Redemption Wednesday, May 31
  Redemption Episode 123 Trailer – Redemption Wednesday, May 31 Hello Redemption lovers. A rebellion is coming from Orhun in the series of redemption! Orhun does not want Hira to stay for Ali and wants him to leave as soon as possible. In this, he rolled up his sleeves and started to spend time with Ali. You can also express your opinions in the analysis of the next chapter with your comments…
 • Esaret 123. Bölüm Fragmanı – Esaret 31 Mayıs Çarşamba
  Esaret 123. Bölüm Fragmanı – Esaret 31 Mayıs Çarşamba Hira’dan Orhun’a Veda…Merhaba Esaret severler. Esaret dizisinde Orhun’dan baş kaldırış geliyor! Orhun, Hira’nın Ali için kalmasını istemiyor ve bir an önce gitmesini istiyor. Bunun içide kolları sıvayarak Ali’yle vakit geçirmeye başladı. Sizlerde yorumlarınızla gelecek bölüm analizinde fikirlerinizi belirtebilirsiniz…Esaret 123.bölüm fragmanı yayınlandı! Esaret 123.bölümde neler olacak? Esaret dizisi yeni bölümleriyle devam ediyor. Esaret 31 Mayıs Çarşamba günü 123 ekrana gelecek. Esaret son bölümde neler oldu, Esaret yeni bölümde neler olacak? Esaret 123.bölüm özetindeki detaylar haberimizde… İşte Esaret 31 Mayıs Çarşamba yaşanacaklar…
 • Candan Öte 2.Bölüm Özeti – 30 Mayıs Salı
  Candan Öte 2.Bölüm Özeti – 30 Mayıs Salı Viren, Jevika’dan Hoşlandı! Evlenmek İstiyor…Candan Öte 2. Bölüm Full İzle! Kanal 7 Candan Öte son bölüm izle! Candan Öte yeni bölüm izle. Candan Öte adlı Hint dizisinin 2. bölümü Kanal 7 ekranlarında 30 Mayıs Salı günü yayınlandı. Candan Öte dizisinin 2. bölümünü tek parça full izleyebilirsiniz. Candan Öte 2.Bölüm Full İzle.Candan Öte 2.bölümde neler olacak? Candan Öte 2. bölüm özetinde Manvi’nin çevirdiği oyunu Virat anlıyor. Viren ise Jevika’dan hoşlanıyor. Evlilik kararı olumlu.. Candan Öte 2. bölüm özeti devam ediyor.
 • Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri Episode 112 Watch Trailer – Wednesday, May 31 Trailer
  Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri Episode 112 Watch Trailer – Wednesday, May 31 Trailer Is Serap in Love with Baran?Hello Blood Flowers lovers. Serap came and Dilan had fits of jealousy. So, what kind of person do you think this Serap is? What will happen in the 112th episode of Blood Flowers? You can also express your opinions with your comments.Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri episode 112th trailer has arrived. Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri will continue to be broadcast on Channel 7 screens with its new episode on Wednesday, May 31th. In the last episode of Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri, we emphasized that Baran’s feelings towards Dilan have changed. Step by step, Baran and Dilan get closer. What will happen in the 112th episode of Blood Flowers? The Blood Flowers series continues with its new episodes. Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri episode 112h trailer has arrived! What happened in the last episode of Blood Flowers, what will happen in the new episode? The details in the summary of the 112th episode of Blood Flowers are in our news…

Bir cevap yazın