Güz Masalı 9.Bölüm Özeti-24 Ağustos Pazartesi

Babaanne Viraj Hakkındaki Gerçekleri Öğrenecek mi?

Viraj gizemli odaya girmek üzereyken babaanne de arkasında onu takip ediyordur. Her zamanki gibi takip eden ses yapıyor öndeki arkasını dönüp kim var orada diyor. Viraj odaya girdikten sonra babaanne oradan ayrılır. Şimdi babaanne o gizemli odada neyin olduğunu öğrenmek için anahtarın peline düşer. B u yüzden Viraj’ın peşindedir.Anahtarı Viraj’ın cüzdanında bulur.Kapıyı açıp odaya girmeden tekrar anahtarı yerine koymalıdır. Viraj’ın evde olmadığı bir an gelip bakacaktır. Şimdi Viraj duştan çıkmadan babaanne anahtarı cüzdana geri sokmalıdır. Ama babaanne ta odaya girdiğinde Viraj da banyodan çıkar. Tabi Viraj babaannenin odaya boşuna girmediğini anlar. Babaanne anahtarı da koyamamıştır. Bu yüzden çok gergindir.Yemekte babaanne Viraj’dan bağış yapmak için para ister. Parayı alan babaanne miktarı az bulup Viraj’ın elinden cüzdanı alır. Paraları alır gibi yaparak cüzdanın içine anahtarı iliştirir.

Viraj ofise gitmiştir. Derdi çocuğunun erkek olması. Bu yüzden ofisine doktorlar gelmiştir. Doktorlar Janvi’nin henüz çok yeni bir hamilelik yaşadığını cinsiyet öğrenmek için erken olduğunu anlatmaya çalışırlar ama Viraj anlamaz. Bir an önce öğrenmelidir. Yanında çalışan adam ortaya bir fikir atar. Bir bilgenin çocuğun erkek olmasını sağladığını söyler.

Babaanne cephesinde ise heyecanlı anlar yaşanıyordur.Odaya sonunda girmiştir. Odaya yıllardır kimse uğramıyor gibi her yer tozlu ve örümcek ağı tutmuştur. Eşyaların yerli yerinde de olduğu bellidir. Babaanne ip ucu aramaya devam ediyor. Küçük bir kutunun içinde belgeler vardır. Babaanne yabancı dildeki kağıtları okuyamaz. Bu yüzden Sancay’ın yanına gitmeye karar verir. Babaanne karakola gider. Sancay’ a elindeki belgeleri gösterir. Bunlar Viraj’ın evlatlık edinme belgeleridir. Sancay gazete kağıtlarını da okur.Ailesinin fabrika yangınında öldüğü yazıyordur. Kız kardeşi Payal’in de bir akıl hastanesinde yattığını anlarlar.Babaanne Payal’in peşine düşer.

Bu arada Viraj eve bilge denen adamı getirmiştir. Viraj Janvi’ye adamın dediklerini yapmasını ister. Viraj bu arada Janvi’yi kıskanmayı da ihmal etmez. Bilge adamı Janvi’ye bakmaması konusunda tehdit eder. Janvi adamın yaptığı şeyleri zorla içer. Midesi alt üst olmuştur. Hala yeter ki Viraj mutlu olsun diye uğraşıyor.

Babaanne Payal ile konuşmayı dener. Ama kız kendinde değil gibidir. Sadece Viraj’ın adını duydukça ellerini sıkıyordur. Babaanne Viraj’ın fotoğrafını gösterince Payal sinir krizi geçirir. Babaanne dedektifliğine devam eder. Payal’i hastaneye getiren doktorun adresine ulaşır.

Viraj ise babaannenin bu kadar ortalıkta olmaması onu meraklandırmaya başlamıştır. Bu yüzden bilgisayarını açıp babaannenin en son ne yaptığına bakacaktır. Artık Viraj babaannenin o odaya girip belgeleri aldığını öğrenmiştir. Peki şimdi babaanne nerededir?

Janvi’nin anne ve babası ise hayal aleminde toz pembe yaşamlarına devam ediyordur. Onlar Viraj’ın ve ona sağladığı yaşamın sarhoşluğunda ilerliyorlar. En sonda da Sia için yapılan davetiyelere tav olmuşlardır. Altı üstü bir düğün davetiyesi iki saat onu okşamanın bir alemi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir