Güz Masalı 79.Bölüm Özeti- 6 Kasım Cuma

Güz Masalı’na Veda… Final Bölümü!

Güz Masalı veda bölümüyle son özetimizi paylaşıyoruz. Anlayacağınız bu bölüm bir veda bölümü. Son bölümde Viraj’ın gazabına uğrayan isimlerden birisi Raj olmuştu. Viraj Raj’ı öldüresiye dövdürdükten sonra yetmedi hastanede de ona bir takım tuzaklar düşündü. Bu tuzaklara Ananya engel oldu. Güz Masalı 79.bölüm özeti devam ediyor.

Doktorların müdahalesiyle Raj hayata döndürülür. Ananya’nın annesi hem Raj hem de kızı için dua eder. Bu dualar birkaç dakika sonra tesirini gösterecektir.

Ananya Uniyal’in yaptıklarının hesabını sormak için Viraj’ın evine gider. Viraj’ın maskeli suratı ve yardımsever görüntüsü burada da devam eder. Ananya da şüphelendirmemek için saf ayağına yatar. Üstüne Viraj, Ananya’ya ilaçlı çay vererek onu uyutmayı düşünür ama Ananya bu konuda önlemini alır çayı içiyor gibi yaparak Viraj’ın dalgınlığından faydalanarak çayı geri boşaltır.

Ananya Viraj’ı bir odaya kilitleyerek vakit kaybetmeden Janvi’yi evin içinde bulmaya çalışır. Bu onun için kolay olmaz çünkü Viraj bir oda da kilitli bekleyecek bir tip değildir. Ananya’yı hemen bir oda da sıkıştırır. Üstelik bu sefer Viraj çok sinirlenmiştir. Evin içinde kovalamaca başlar. Ananya eline geçen her şeyi fırlatmaya başlar. Viraj Ananya’nın kalbini sökeceğini söyler ve Aananya’yı tam öldürecekken Viraj kafasına darbe alıp bayılır. Ananya’yı kurtarmaya gelen Raj olmuştur. Sen hangi ara gözünü açtı da giyindin geldin böyle? Raj ve Ananya birbirine sarılır. Ananya tekrar karşısında Raj’ı gördüğü için mutludur. Çünkü Ananya çevresindeki herkese karşıda sorumlu hissediyordur. Başından beri annesi ve Raj bu işten vazgeçmesini söylese de Ananya kalbinin sesini dinlemekten vazgeçmedi. Yaşama tutunması için yardım eden Janvi’ye karşı kendini sorumlu hissetti.

Raj ve Ananya’nın duygusal kavuşmasından sonra Ananya bir an önce Janvi’yi bulmaları gerektiğini söyler. Raj ise Janvi’nin nerede olduğu bildiğini söyler. Çünkü Raj, Viraj’ın Janvi ile konuşmasını görmüştü. Zaten ne olduysa o andan sonra olmuş ve Viraj tüm bunların kimsenin öğrenmemesi için Raj’ın başına deyim yerindeyse çorap örmüştü.

Güz Masalı 79.Bölüm Özeti- 6 Kasım Cuma

Raj ve Ananya sonunda Janvi’yi buluyor. Gözlerine inanamıyorlar böyle bir şey nasıl olur diye düşünüyorlar. Ayrıca çıkan kokunun da onları çok rahatsız ettiği de belli oluyor.

Viraj kendine gelince hemen Janvi’nin yanına gider. Gider gitmesine ama aradığını bulamaz. Pandoranın kutusunu açıyor misali dolabın kapağını açar ama orası bomboştur.

O sırada Ananya ve Viraj arasında telefon görüşmesi yaşanır. Ananya şimdi Viraj’a acı çektirmek istiyordur. Ananya, Viraj’a Janvi’yi bulması için yalnızca birkaç saatinin olduğunu söyler. Çünkü Janvi’nin cenaze törenini gerçekleştirecektir.

Viraj ise çok sinirlidir. Adeta coşmuştur. Bir an önce Janvi’yi geri alıp Ananya’yı öldürmeyi düşünür. Raj ise Ananya’ya polisle iş birliği yapmaları gerektiğini söyler. Ananya ise bu zamana kadar bir sonuç alamadıklarını söyler. Ananya Viraj’ın hiçbir şey yapamayacağını süre daraldıkça sadece kıvranacağını dile getirir.

Viraj önce Ananya’nın evine gidip onu arar. Oradan da Ananya’nın ofisini basar ve herkesi rehin alır. Bir an önce Ananya’nın gelmesini yoksa herkesi öldüreceğini söyler. Ananya tekrar Viraj’ı arar. Onu iyice kızdırır.

Raj ve Ananya tekrar polisin yanına gittiğini görüyoruz. Polis yine Viraj ile ilgili mesele mi var kabul etmiyorum diye çıkışsa da arabanın bagajında ki cesedi görünce aklı başına gelir. Ananya Viraj’dan şikayetçi olmak istemiyorum sadece Janvi’nin cesedinin korunması talebini dile getirir.

Viraj yollara düşer ve cenaze yapılan alanlara gelir. Yanından bir sürü cenaze geçer. Ağlamaklı olur. Janvi’yi sonsuza dek kaybedişini düşünüyordur.

Ananya Janvi’nin annesi Umang’ı da çağırmıştır. Duygusal anlar yaşanıyordur. Viraj da onları görür ve haykırarak Janvi diye bağırarak alana girer. O anda da polisler etrafını çevirir ve hareket edemez. Ananya törenin başlamasını ister. Umang ise töreni başlatma hakkını Ananya’ya verir. Çünkü yaşarken onu koruyamamanın acısını yaşar. Şimdi onu Ananya’nın huzura kavuşturduğunu düşünür.

Viraj’ın karşısında ateş yanar. Janvi’nin cenaze töreni başlamıştır. Viraj yıkılmıştır. Janvi’yi bir kez daha ondan koparmışlardır. Ananya da yürü gir ateşe de kurtar Janvi’ni der. Viraj ateşe dokunamaz. Ananya ise Viraj’a ağzına geleni söyler. Ona sevgi tanımını yapar. Bunun üzerine Viraj ateşe dokununca canı yanar. Ananya ise sen Janvi’yi de böyle yaktığında onun canı yanıyordu der. İşte bundan sonra Viraj’ın aklına bazı şeyler dank eder. Janvi’ye yaptıklarını düşünür. Geçmiş gözünün önünden geçer. Viraj’ın artık sesi çıkmıyordur.

Viraj son kez Janvi’nin küllerine bakıp başı önde polis arabasına bindirilir. Polis aracı giderken yolda birinin yattığı görülür. Çok sevgili arabanın içindekiler hep birlikte10 kişi inip yerdeki adama bakarlar. Geri döndüklerinde 50 kere ellerinden kaçan adamı 51 kere kaçırmayı başarırlar. Tabi bu yerde yatan adam da Uniyal’dir.

Haber Ananya’ya ulaşır. Ananya bir Türk karakter olsaydı yuh artık gene mi diye tepki verirdi. Raj ile birlikte karakola giderler. Ananya hesap sorarken içeriye Viraj girer yine hiç konuşmadan teslim olmaya geldiğini ve nereye istenirse oraya gireceğini söyler. Viraj’dan beklenmedik hareketler ekran başında izleyenlerin gözlerini dolduruyor. Bunun yanı sıra Viraj tüm suçlamaları kabul ettiğine dair kağıtları da hiç sorun çıkarmadan imzalar.

Ananya ise haberleri sunmak için ekrana çıkar ve son kozunu halka sunar. Herkes ekran başına kitlenmiş Viraj hakkındaki gerçekleri dinliyordur. Kahraman ilan ettikleri adamın gerçek yüzünü görmüşlerdir.

Mahkeme günü gelir Ananya ve Umang son sözlerini söyler. Viraj ise hiç kendini savunmaz ve tüm suçlamaları kabul ettiğini bir kez daha herkesin içinde söyler. Ananya ise hala inanamıyordur. Süreç çok kolay ilerliyordur. Mahkeme de karar verilir. Viraj cezalandırılır. Son anda Ananya Viraj ve Uniyal’in birbirine göz kırpışını görür. Laf kaynar ve Ananya emin olamaz.

Ananya şimdi kapısına dayanan onu yuhalayan insanların özrünü kabul ediyordur. Herkes teker teker özür diler. Ananya’ya o sırada telefon gelir. Ananya telefonda Viraj’ın sesini duyar ve algılayamaz hemen karakola gidip başına böyle bir olayın geldiğini anlatır. Hemen Viraj’ın olduğu yere bakmaya giderler ve Viraj yerindedir. Ananya’ya birisi tarafından şaka yapıldığı düşünülür.

Ananya’yı arayan Uniyaldir aslında. Viraj’ın ses kaydını dinletir. Şimdi ise Uniyal Viraj’ın görüntülü mesajını kanala yollar. Ananya’nın patronu haberi kendisi sunar ve Viraj’ın görüntüsünü ekrana verir. Viraj’ın söyleyeceklerini sizler zaten dinleyeceksiniz. Ama kısaca değinirsek bu bir itiraf videosu ve Viraj herkesten özür diliyor. Janvi’ye yaptıklarının da farkında olduğunu vurguluyor.

Ertesi sabah Ananya, Janvi’nin küllerini denize savurur. Kalbinde hissettiği duyguysa Viraj’ı affettiğidir. Viraj yine duvarlara Janvi’nin resmini çizer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir