Güz Masalı 7.Bölüm Özeti-22 Ağustos Cumartesi

Babaanne, Viraj ve Janvi ile Kalacak!

Viraj, anlamsız hareketlerine bu bölümde de devam ediyor. Artık Janvi boşa umutlanmaması gerektiğini anlyacak mı bakalım? Viraj, Janvi’yi korkutup kızar. Korkmaması gerektiğini söyler, çünkü çocuğunu alıştırıyordur. Çocuğunun korkusuz ve kral gibi biri olmasını istiyordur. Viraj bu anlamsız hareketlerine devm ederken kapı çalar. Süpriz bir konuk gelmiştir. Babaanne…

Babaanne sürpriz yaparak eve Janvi’ye yardımcı olmak için geldiğini söyler. Viraj şaşırır.Sinirlenir ama babaanneye belli etmemesi gerekiyordur. Onu güler yüzle karşılar. Babaanne de hiçbir aksilik çıkmadan yerleştiği için mutludur. Şimdi Janvi’ye göz kulak olacak hem de Viraj’ın gerçek yüzünü görecektir.

Babaanne gelir gelmez Viraj’ın kurallarını alt üst edecek gibi duruyor. Bu arada karakoldan Viraj’a telefon gelir. Babaannenin Sancu’yla görüştüğün öğrenir. Kafası karışmıştır. O böyle düşünürken Janvi babaannesinin aniden geldiği için Viraj’dan özür diler. Viraj yine ilginç ve beklenmedik bir çıkış yapar. Oğlunun bu durumu yanlış anlayacağını düşünerek Janvi’nin elini karnına koyup babasının annesinin ailesini çok sevdiğini tekrarlattırır. Bununla da yetinmez 500 kere tekrarlaması gerekiyordur. Bunu hafızasında tutamayacağı için yazmasını da ister. Şimdi Janvi 500 kere Viraj’ın dediği cümleyi yazacaktır.

Janvi bunları yazarken Viraj’da babaanneyi evden kaçırma yollarını düşünür. Babaannenin banyoda olduğunu düşünerek banyonun kapısını kilitler.Babaannenin yatağının tahtalarını söker.Yatağın örtüsünü düzeltirken babaanne birden kapıdan girer. Viraj hemen durumu toparlayıp onun yatağını hazırladığını söyler. Viraj hemen bilgisayarının başına gidip kameradan babaanneyi izlemeye koyulur. Babaanne önce banyo kapısının neden kilitli olduğunu düşünür. Daha sonra da yatağın altında ki tahtaları far eder. Viraj’ın planları suya düşer.

Viraj ofisteyken de bu ikiliyi izlemeye devam ediyordur. Babaanne Viraj’ın kurmuş olduğu saatleri fark eder. Babaanne de tıpkı bizimle aynı düşünür. Burası askeri kamp mı? der. Yine babaanne ile Janvi arasında geçen konuşma Viraj’ı delirtir. Babaanne Janvi’nin kızı olacağını düşündüğünü söyler. Viraj hayır oğlum olacak diyerek bilgisayar başında bağırmaya başlar.

Ertesi sabah babaanne Viraj’ın gerçek yüzünü açığa çıkarmak için onu kızdırmaya çalışır. Sabah sesli şekilde tören yapıp Viraj ve Janvi’yi uyandırır. Etrafı tütsüleyerek de Viraj’ı dumana boğar. Ama Viraj aldırış etmeyerek güler yüzlü davranmaya devam eder.

Buna karşılık Viraj’ın hamlesi de babaannenin alerjisi olan baharatı yemeğine atmak olur. Kadın canını zor kurtarır. Gece Janvi mutfakan sesler duyar. Karşısına elinde bıçakla garip bir kadın çıkar. Kapıdan da Viraj girip nasıl benim karımı korkutursun diye kadının üstüne yürür. Ama Viraj babaanneyi görünce yine güler yüzlü davranmaya devam eder. Eve yeni hizmetçi almış babaanneyi evine yollamaya çalışır. Babaanne akşam yemeğinde de Viraj’ın sevmediği hareketleri yapar. Ellerini yemeğin içine daldırır. Parmaklarıyla yemek yer. Tabaktaki bütün yemekleri birbirine karıştırır neredeyse. Valla bunda bırakın Viraj’ı izleyenler bile delirir. O Viraj’ın gerçek yüzünü açığa çıkarmaya çalışsın Janvi de diken üstündedir.

Sancu ile arasında yaşanan gerilimden dolayı etraftaki insanlar Sia ‘nın dedikodusunu yapmışlardır. Bundan dolayı da Hint dizilerinde sıkça rastladığımız gibi ev üyeleri kızın evlenemeyeceğini düşünürler. Sia’ya görücüler gelir. Ama evlenip boşanmış bir erkek gelmiştir. Aile karşı çıkar. Burada da iki aile arasında sürtüşme yaşanır. Burada da yine Viraj devreye girer. Damat adayı bulmuştur.Bir an önce babaannenin evden gitmesi için Sia’yı bile evlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir