Güz Masalı 6.Bölüm Özeti-21 Ağustos Cuma

Janvi Hamile!

Viraj,Sancu ve Janvi’yi birlikte konuşurken görünce çok sinirlenmiş, Janvi’yi arabaya atıp yola çıkmışlardı. İlerledikten sonra Viraj yolun ortasında Janvi’yi indirir. Daha sora geri dönüp arabayı Janvi’nin üzerine sürer. Janvi koşturmaya başlar en sonda yolun kenarından yuvarlanıp kafasını büyük bbir taşa çarpar. Viraj geri dönüp endişelenir. Janvi’yi yerde baygın yatarken görünce korkusundan dili tutulur neredeyse. Etrafa bağırmaya başlar. Janvi’ye gözünü açması için yalvarır.

Viraj, Janvi’yi hastaneye götürür. Doktor diye diye hastaneyi inletir. Janvi’nin başına gelenleri anlatamaz tabi. Düşüp bayıldı diye herkese yutturur.Viraj doktorlara Janvi’yi iyileştirmesi için yalvarıyordur.

Bu arada Janvi’nin de ailesi kızını merak etmiştir. Birdenbire evden çıkıp gitmişlerdir ve haberde vermemişlerdir. Doktor gelip Viraj’a önemli açıklamalarda bulunacağını söyler. Bundan sonra Janvi’nin ailesinin kapısının önünde davullar .alınmaya başlar. Ev halkı merak edip dışarı çıktıklarında Viraj kapıda dans ediyordur. Çok mutludur. Janvi’nin hamile olduğu haberini herkese verir.Birden evde mutluluk hakim olur. Babaannenin gözü ise Janvi’nin üstündedir. Vedalaşma vakti geldiğinde babaanne Janvi’ye sarlıp ben her şeyi görebiliyorum. Mutsuzluğunu anlıyorum der.

Eve dönen Viraj ise Janvi’yi kucağında taşımaya başlar. Bu güzel haberi aldıktan sonra Viraj değişecek midir? Tabi ki de hayır. Janvi’ye sevgi gösterisin de bulunmaya devam eder. Janvi de banyoya gidip ağlamaya başlar. Viraj akşam yemeğini hazırlamış kendi elleriyle Janvi’ye yedirmeye başlar. Janvi doydum dedikçe adam çocuğum doymadı diyerek kıza yemekleri zorla ağzına sokar. Gece Janvi bu bebeğin kendisine umut olacağını düşünüyordur. Sabah Javi uyandığında geç kalktığını fark edip korkmaya başlar. Ama onun uyuması için alarmı Viraj kapatmış sabah kahvaltısını Janvi’nin yatağına getirir. Artık bu evde yeni kurallar vardır. Janvi’nin içeceği süte çiğ yumurta kırıp içirir. Vejetaryen olan Janvi midesi bulana bulana Viraj’dan korkusuna içmek zorunda kalır. Viraj’ın sürprizleri devam ediyor. Eve televizyon getirtmiş. Janvi’nin sadece hayvan belgeseli izleyerek çocuğun savaşmayı ve iradeyi öğrenmesini istiyor. Janvi’nin ağlak programları izlemesiyle çocuktan bir cacık olmayacağını anlatmaya çalışıyor.

Evde birden alarm ötmeye başlar. Janvi kapatmaya indiğinde çalar saatin altında not vardır. Janvi’nin evde yürüyüş yapmasını istiyordur. Böyle böyle her saat alarmlar çalacak ve Janvi bu kurallara uymak zorunda kalacaktır. Kız evlendi mi askere mi gitti belli değil.

Bu arada Sancu Sia’yı arayıp şüphelerinden bahseder. Sia da eniştesine iftira attığı için Sancu ile aralarında gerilim yaşanır.

Viraj’ın iş yerindekiler tebrik için geldiklerinde birisi kız bebeğinin eve bereket getireceğini söylemesiyle Viraj çıldırır. Erkek bebek istiyordur. O erkek bebek dediyse erkek olacaktır. Bu sinirle saat 5 olmadan evine gider. Janvi’nin üstüne yürür. Bebeğin cinsiyetini sorar. Janvi bilmiyorum dedikçe anneler bilir diye ısrar eder. Janvi korkusuna erkek der ve Viraj rahat bir nefes alır. Viraj Janvi’ye akşam bebek partisi yapacağını da söyler. Partiye herkes davetlidir. Janvi’nin ailesi hediye için çarşıya çıktıklarında yine olumsuz durumlarla karşılaşırlar. Kavga çıkacakken Viraj yetişir.

Akşam partiye Sancu da gelir. Sia ile atışırken Viraj polislerle gelip Sancu’yu tutuklattırır. Viraj’ın tutuğu polisler Janvi’nin babasoyla ilgili tüm bu suçlamaları Sancu’nun yaptırdığını üstelik Janvi’ye ulaşabilmek için yaptığını anlatırlar. Sancu yalanlayıp ben Sia’yı seviyorum dese de nafile. Sancu götürülür.

Viraj, Sancu’yu tehdit eder. Sancu kime bulaştığının farkında değildir. Babaanne Sancu’yla konuşmayı dener. Ama Sancu Viraj’ın tehditlerinden sonra babaanneye bir şey anlatmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir