Güz Masalı 55.Bölüm Özeti- 10 Ekim Cumartesi

Viraj Hapse Girdi! Janvi Artık Özgür !

Düğün günü gelmişti. Viraj Janvi’nin eşi olduğuna dair evdeki kameralardan aldığı görüntüleri getirmiştir. Gayatri görüntüleri görünce ayan beyan Janvi olduğunu anlar. Ama çok geçmeden görüntülerin ardından Viraj’ın Janvi’ye yaptığı işkence görüntüleri yayınlanmaya başlar. Herkes şok içinde Janvi’nin çığlıklarını dinliyordur. Güz Masalı 55.bölüm özeti devam ediyor.

Janvi ve Raghav içeriye girer. Sahte gelinle damatta yüzlerini açar. Raghav ve Janvi Viraj’ın izini sürerek ondan tüm görüntüleri almayı başarmıştır. Janvi Viraj’ın karşısına geçer ve görüntüleri kendi eliyle verdiğini ve herkesin sonunda gördüğü işkencenin farkına vardığını dile getirir. Janvi kendi zaferini kutlar. Artık Janvi olduğunu da saklamıyordur. Janvi’nin Viraj’a bir sürprizi daha vardır. Arkasından polisler girer ve Viraj’ı tutuklarlar. Viraj şaşkınlıkla ve bir o kadar da kızgınlıkla olanları izliyordur.

Janvi Bayan Singh’in yanına gidip ondan söylemek zorunda kaldığı yalanlar için özür diler. Bunu herkesin önünde kanıtlamak zorunda olduğunu anlatmaya çalışır. Viraj kahkaha koparır. Neden tutuklandığını anlamadığını söyler. Bu sefer Viraj eski eşinin öldüğünü söylemeye başlar. Ölen kişi ölünce demek ki yapan yaptığıyla kalıyor. Janvi kendi ailesini ve Bay Malotray’ı da çağırmıştır. Ayrıca Viraj kanıtlamak için Janvi’nin annesinin saç telini almış Dna testi yaptırıyordur. Janvi de işte bunu onunla kanıtlayacağım der.

Viraj yine saygısızca konuşmaya başlar. Janvi de burada toplumsal mesajlar verir. Gayatri de dayanamayarak Viraj’a tokat atar. Gayatri de Viraj’a karşı öfkeli davranınca Viraj polislerden aldığı silahla ateş etmeye başlar. Raghav ile Viraj arasında kavga yaşanır. Kavga esnasında Gayatri evde dönen tezgahları da öğrenmiş olur.

Polisler Viraj’ı götürür. Geri de Viraj’ın yankılanan sesi kalır. Geri döneceğim Janvi diye bağırır. Hapishane hayatı Viraj’ı zorlayacak gibi duruyor. Çünkü hala hatalarının farkında değil ve mükemmel olduğunu savunup duruyor.

Güz Masalı 55.Bölüm Özeti- 10 Ekim Cumartesi

Bir diğer sorunsa Bayan Singh’in tripli halleri. Janvi’nin mücadele etmesini ve Raghav’ın da Janvi’ye yardım etmesini gururla karşılar.Ama Janvi’nin ne şartlarda yaşadığını topyekün nasıl bir mücadele verdiğini gördüğü halde Raghav ve Janvi’nin yalan söylemesi ve sahte evlilik gerçekleştirmesini doğru bulmaz. Cezalandırılmaları gerektiğine inanır. Tanişya ve Komal onu bu fikrinden geçirmeye zorlasa da Gayatri dediğim dediktir. Bu yüzden eve polis çağırmıştır. Raghav ve Janvi’nin ceza alması gerektiğini söyler. Kendisi hakim oldu yargı dağıtıyor. O sırada avukat gelir ve Sundar’ın uyandığını yaralanmayla ilgili Raghav’ın hiçbir suçu olmadığını söyler. Suçlama ortadan kalkınca diğer suçlamalarda otomatik düşüyor. Bu habere en sevinen Komal ve Tanişya oluyor.

Ama Gayatri ceza da ceza diye tutturur. Bu sefer Raghav ve Janvi’yi evden gönderme kararı alıyor. Janvi Raghav’ın suçsuz olduğuna dair anlatmaya çalışsa da Gayatri onu dinlemez. Gayatri en başta suçu Janvi’nin doğruları anlatmaması yüzünden olduğunu söyler ki bunda haklı da. Yalan yalanı doğurdu ortalık çorba oldu. Gayatri Raghav’ı tuttuğu gibi kolundan evden gönderir. O sırada da Kavi de amcasının ayaklarına sarılır. Kavi yine amca diye seslenir. Herkes yine şok olur. Gayatri bu mutlu anda bile Raghav’ı gönderme derdindedir. Kavi tekrar konuşur ve amcasının suçlu olmadığını babasının kötü olduğunu söyler. Raghav sus işareti yapar. Gayatri şok olmuş ve Kavi’ye sürekli ne demeye çalıştığını sorup durur. Kavi de aynı şeyleri tekrarlar. Komal araya girer ve artık her şeyi anlatacağını söyler. Viraj meselesinden sonra bu aile de kendi içlerinde yüzleşme yaşayacaktır. Bayan Singh yıllardır oğlu Dev’in ölümünden Raghav’ı sorumlu tutuyor ve bu yüzden oğluna cephe almıştır. Bugün Bayan Singh şok edici bir bilgi ediniyor. Aslında Dev kumar oynayan biriymiş ve zamanla tüm parasını batırmış ve sürekli başkalarından borç aldığı için büyük bir yıkımın içine girmiş. Bir gün arabadayken adamlar yolunu çevirip Dev’i öldürüyor. Raghav da onu kurtaramadığı için kendini suçlu hissediyor. Kavi olaya tanık olduğu için konuşamıyor. Bayan Singh yıllardır bu meseleyi nasıl öğrenememiş hayret.

Ertesi gün Janvi valizini hazırlıyordur. Raghav ona kahvaltılık bir şeyler getirmiştir. Janvi’nin sadece oda değiştireceğini sanıyordur. Janvi evden gideceğini söylediğinde Raghav tepki vermez ve Janvi de buna kızar. Arkadaşı olduğu için duygularını paylaşmasını ister. Janvi’nin gidişi Bayan Singh ve diğerlerini de üzer. Israr kıyamet Janvi evde kalmaya ikna edilir. Çünkü bir mesele daha vardır. Janvi’nin Viraj dan boşanması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir