Güz Masalı 51.Bölüm Özeti- 6 Ekim Salı

Raghav ve Janvi EVLENDİ Mİ?

Raghav hapisten kaçmış ve evde saklanıyordu. Viraj ise Raghav’ın yerini öğrenmek için Kavi’yi kullanmaya karar verir. Kavi ile saklambaç oynayarak amcasının ona öğrettiği gizli yerlere saklanmasını ister. Kavi de böylelikle hemen amcasının saklandığı yere gider. Viraj da onu takip etmiş kapıyı arkadan kitlemiştir. Raghav farkettiğinde kapıyı kırarak kaçmaya çalışır. Ama ne tesadüfse dakkasında polislerde kapıda biter. Annesi de Raghav’ı tokatlayıp polislere teslim eder. Güz Masalı 51.bölüm özeti devam ediyor.

Viraj da Rgahav’ın götürülüşünü keyifle izliyordur. Bayan Singh Raghav’ın saklanmasında kim yardım ettiyse onunda cezalandırılmasını ister. Janvi konuşacakken Raghav engel olur. Viraj ise Janvi ve Raghav’ın bakışmalarından rahatsız olmuştur.

Viraj Dobriyal yine başrolde! Palyaço kılığından bozma tipiyle tekrar Janvi’nin karşısına çıkar. Janvi’ye tehditler savurur. Bunlardan biri de Bayan Singh ve Komal’ın bindiği aracın frenleriyle oynamıştır. Janvi yaralı ayaklarıyla onları durdurmak için çırpınır. Uniyal araya girerek evin kapısını kapatır. Janvi artık dayanamadığını ve Viraj ne isterse onu yapacağını söyler. Viraj bu söz karşısında kendinden geçer. Sürekli tekrarlattırır. Tabi ki arabanın frenlerinde sorun yoktur. Bu da klasik Viraj’ın oyunlarından biri çıkar.

Janvi’nin bu sözüne karşılık Viraj, Janvi ile tekrar evlenme fırsatını kaçıramaz. Hemen evlilik işlemlerine başlar. Arabasını süsletir. Mabedi ve pederi ayarlar. Janvi’ye de gelinliğini ve takılarını verir. Viraj Janvi ile konuşurken Tanişya kapıda onları dinliyordur. Tanişya, Viraj ve Janvi’nin evlenecek olmasından endişe ediyordur. Eğer onlar evlenirse abisinin üzüleceğinden korkar.

Avukat Raghav’ın kefalet işlemleriyle uğraşacağını söyleyip Raghav’ın yanından ayrılır. Janvi’de gelinliğini giymiştir. Tanişya Komal’a duyduklarını anlatır. Komal yanlış anlamış olacağını söyleyip durur. O sırada kapıdan Janvi gelinliğiyle kapıdan içeriye girer. Evlilik kolyesini takmış ve sindirunu sürmüştür. Kızlar şaşkınken Bayan Singh gelir ve gözlerine inanamaz.Bizler Janvi’nin Viraj ile evlendiğini sanıyorken Janvi’nin yanında Raghav vardır.

Güz Masalı 51.Bölüm Özeti- 6 Ekim Salı

Bayan Singh bu evliliğin gerçek olduğuna inanmayarak odasına gider. Komal onunla konuşarak ikna etmeye çalışır. Bayan Singh Raghav’ın sözüne inanamadığını bu yüzden Janvi’ye soracağını söyler. Janvi de gerçekten evlendiklerini belirtir. Aslında bu sahte bir evliliktir. Raghav ile Janvi Sundar’ın bıçaklandığı gün evlendiklerini gösterip Raghav’ın içerden çıkması için yapılan oyundur.

Viraj ise mabet de deliye dönmüş etrafı yakıp yıkıyordur. Viraj ve Uniyal arabada Janvi’yi arıyorlardır. Uniyal’e telefon gelir. Uniyal Janvi ve Raghav’ın evlendiğini öğrenmiş ve bunu bir türlü Viraj’a söyleyemiyordur. Uniyal adeta donup kalır korkusundan. Bu sahnelerde gülmekten kendinizden geçebilirsiniz. Uniyal Viraj’a gerçekleri söylemektense kendini arabadan aşağı atar. Viraj ise demek durum vahim diyerek evin yolunu tutar.

Raghav ve Janvi eve giriş törenlerini gerçekleştirir. Komal onlara tatlı ikram eder. Viraj eve geldiğinde kalabalığı görür. Sonra gelinin ayağıyla devirdiği tası görür. Viraj anlam verememektedir. Sonra yan yana oturan çift dikkatini çeker. İkilinin yanına geçtiğinde Janvi’nin alnındaki sindirunu ve evlilik kolyesini görür. Viraj şoke olur.

Raghav ve Janvi’yi dua etmesi için mabete götürürler. Viraj da evdeki her şeyi kırıp döker. Ağlayıp Janvi diye haykırmaya başlar. Ama Viraj ağlanıp sızlanıp içini döktükten sonra aklına gelen fikirler onu güldürmeye başlar. Viraj toparlanıp kendine gelir.

Ev halkı eve döndüklerinde dağınıklığı merak eder. Janvi ise gerilir. O sırada Viraj elinde hediyesiyle içeri girer. O sinsi gülümsemesini takınıp gelinle damadın yanına gider. Fotoğraf çektirmek istediğini söyler. Sonra da yüksek sesle Janvi’nin eski kocasından ne zaman boşandığını sorar. Bayan Singh bu ayrıntıyı nasıl atladıklarını merak eder. Bu evlilik geçersiz deyip başlar. Janvi battı balık yan gider hesabı eski kocasının öldüğünü söyleyip Viraj’ı birkez daha mors eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir