Güz Masalı 5.Bölüm Özeti-20 Ağustos Perşembe

Viraj Kafayı Sancay’a Taktı!

Janvi, babasının başına gelen son olaylardan sonra üzülüp ağlıyordur. Babası da bu kadar çok üzülmemesini tembihler. Janvi için işle üst üste gelmiştir. Adamlar tekrar kapıya dayanır. Evi taşlamaya başlar. Viraj yine dışarı çıkıp olaya müdahale eder. Olayın mahkemeye intikal ettiğini yasal sürecin işleyeceğini söyler. Ama illa parasını isteyen olursa bunu karşılayacağını ama mahkeme suçsuz bulursa burunlarından fitil fitil getireceğini anlatır.

Adamlar giderken Sancu’yla kafaları karıştıran bakışmaları olur. Sancu da gizemini koruyan bir kişiliktir. Akşam eve dönme vakti gediğinde evdekilerin ısrarıyla Janvi evde kalır Viraj tek başına eve döner.Babaanne de gizlice kapıdan onları izliyordur. Janvi korkusundan Sancu’dan uzak durmaya çalışır. Sancu konuşurken Janvi yüzüne bile bakmaz korkusundan. Eve varan Viraj ise şimdi kafayı Janvi’nin aramamasına takar. İzleyenler olarak Janvi bu gece rahat ve stressiz bir uyku çekecek diye düşünürken Viraj uzakta bile kıza geceyi zehir eder. Janvi’nin onu arayıp sormamasına dellenir. Kendi aramaya karar verdiğinde ise telefon meşguldür. Üst üste arar ama telefon hala meşguldür. Ruh hastası önce Janvi’yi ailesiyle eğlenirken hayal eder. Daha sonra yine telefonda kendisini aldattığını düşünür. Oysaki adamı aradığı ev telefonuymuş ve telefonu meşgul eden de Sia’ymış. Üstelik telefonu da kapatmadan gider.

Viraj deliye dönmüş evden çıkacakken o anda Janvi arar. Viraj hemen atarlanmaya başlar. Sonra hiçbir şey olmamış gibi davranır. Üstelik yerde yuvarlanarak konuşur. Bütün gece Janvi’ye şarkı söyletir. Zavallı kız iki gözü iki çeşme tüm gece şarkı söyler. Ta ki Viraj uykuya dalana kadar.

Sabah ise Viraj soluğu Janvi’nin ailesinin evinde alıp kahvaltıyı Janvi’nin yatağına getirir. Janvi de yine ne hata yaptım da sabah sabah geldi diye düşünür. Janvi sürekli diken üstündedir. Bir diğer olayda yapılan rutin töreni Viraj, Janvi’nin kendisine yapmasını ister. Viraj Janvi’nin karşısına çıkmış olduğu için şükretmesini ister. Ömür boyu birlikte yaşayacak olması için dua etmesini ister. Janvi de kara kara düşünür. Gerçekten onun gibi biriyle ömür boyu yaşamak… Babaanne ise olanların farkında. Janvi’ye gözlerindeki endişeyi ne zaman dile getireceğini sorar.

Evde Sancu avukatla biter. Janvi’nin babasıyla görüşmek ister. Viraj ise sessiz sessiz onları izler. Sancu para verip karşı tarafı susturmaktan yanadır. Aksi halde kanıt olmadığı için mahkemeyi kazanacağını düşünmüyordur.Ev halkı ise mahkemeden yanadır. Para teklif edilirse suçu kabul etmiş olacaklardır. Sancu bu sefer Janvi’nin yanına gidip konuşur. Bu da Viraj’ın delirmesi için yeter de artar bile. Janvi bu aile meselemiz deyip odasına gider. Eli ayağına dolanır. Viraj da arkasından gelir. Ütüyü ısıtır. Sancu’yla arasında neler olduğunu sorar. Janvi üniversite de Sancu’nun kendisinden hoşlandığını ama onun teklifini kabul etmediğini söyler. Sancu da kapının arkasından olanları duyar. Viraj adamlarına Sancu’yu araştırmaları için emir verir.

Olay yine başa döner. Viraj yine sevgi gösterilerinde bulunmaya başlar. Adeta yaptığı kötü davranışlardan sonra sevgisini kanıtlamaya çalışıyordur. Ne diyoruz batsın böyle sevgi… Janvi’nin adını göğsüne dövme yaptırır. Ardından Janvi’yi yemeğe götürür. Restoranı kapattırmış sadece Janvi ve kendisi vardır. Janvi’nin aklı yine karışmıştır.Mutlu olmuş gibidir.Taki yemekler gelene kadar. Bu arada Janvi vejeteryandır. Viraj’ın getirttiği yemekler tavuk ve et üzerinedir. Viraj kızın vejeteryan olmasını önemsemez bile. Kendi elleriyle yedirir. Janvi de öğüre öğüre yemek zorunda kalır. Viraj zorla Janvi’yi dansa kaldırdığında arkadan Sancu’nun onları adım adım takip ettiğini görüyoruz.

Viraj vedalaşıp ofise gitmek için ayrılırken arabanın aynasından Sancu’nun evin etrafında sakladığını fark eder. Bu yüzden gider gibi yapar. Sancu ,Viraj’ın gittiğini görünce eve damlar. Hemen Janvi’nin odasına gidip nasıl bir manyakla evli kalabildiğini sorar. Viraj ise odaya gelip Janvi’nin kolundan tutup arabaya bindirir. Bakalım gelecek bölüm neler olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir