Güz Masalı 42.Bölüm Özeti-27 Eylül Pazar

Raghav Janvi’nin Viraj’ı Sevdiğini Sanıyor! Kavi ve Janvi Kaçırıldı.

Güz Masalı dizisi 41. bölümde Raghav ve Janvi birdenbire kendilerini nişan törenlerinde bulmuştu. Viraj bu olayı kaşımaya devam edip Janvi ile konuşmayı dener. Ama Janvi bu benim meselem deyip Viraj’a adeta posta koyar. Viraj ise Janvi’nin bu denli kendine çıkışmasını kabullenemez. Güz Masalı 42.bölüm özeti devam ediyor.

Komal de Viraj’ı, Janvi’nin kapısının önünde görür ve ne aradığını sorar. Viraj ne bayan Singh’i ne de Sia’yı memnun edemediğini söyleyerek Komal’den yardımcı olmasını ister. Komal’in ellerini tutup utanmasına sebep olur.

Bayan Singh’in düşmanları Viraj’ı rahat bırakmaz mutlaka görüşmek istediklerini söylerler. Viraj’ın kendilerini kandırdıklarını düşünürler. Viraj adamın yanına gittiğinde etrafı eli silahlı adamlarla kuşanır. Viraj planlarından bahseder. Şekavat Viraj’ın planını beğenir ve yüzü gülmeye başlar. Bir an da adam Viraj’ı kardeşi olarak görür.

Raghav tarafındaysa hüzün hakimdir. Janvi’nin söylediği sözler onda yıkım yaratmıştır. Raghav annesiyle konuşmaya gittiğinde onu ağlarken görür. Kadın mutluluktan ağladığını söyler. Raghav konuşmaya çalışsa da annesi her şeyin hızlı olduğunun farkında olduğunu söyler ama böylesinin daha hayırlı olduğunu söyler. Bir de üstüne Raghav’a teşekkür edince Raghav ağzını açıp da tek kelime edemez.

Gerçekleri bir türlü söyleyemeyen Janvi bu kez her şeyi açıklayacağını söyler. Komal ‘in yanına gidince Komal kendi anılarından bahseder. Komal de her şeyin hızlı olduğunun farkında olduğunu söyleyip Janvi’ye yüzük hediye eder. Sonra Tanişya da araya girince Janvi de bir şey diyemez. Herkesin mutlu olduğunu görüyordur. Buna rağmen yalanlar üzerine kurulan mutluluk olmayacağını düşünüyordur.

İkili dalgın dalgın yürürken merdiven başında karşılaşırlar. Hiç konuşmadan inerler. Ta ki son basamağa gelince Raghav annesiyle konuşamadığını söyler. Her şeyi düzelteceğini de ekler.

Raghav tekrar annesinin yanına gidip sinirle annesine çıkışmaya başlar. Annesine kendi mutluluğu için beni harcıyorsun der. Janvi’yi tanımadığı yoksul bir kızı acıyıp evine aldıklarını nasıl olur da onunla evlendirmeye çalıştırdıklarını anlamadığını söyler. O sırada Janvi de kapının önünde onları dinliyordur. Gözleri dolar tüm sorumluluğu Raghav’ın aldığını düşünür.

Janvi geçmişini Raghav’a anlatmaya karar verir. Dizinin başından beri derdini bir türlü anlatamayan Janvi bu kez de Raghav’a anlatmayı deneyecektir ama bunu da başaramayacağını anlar. Gereksiz yere mektup yazmaya karar verir. Bakalım bu mektup Raghav hariç kimlerin eline geçecek.

Janvi mektubu vermek için yola çıkar. Tabi Viraj mektubu fark etmeseydi şaşırırdık. Raghav da tamirci dükkanında oldukça stresli ve gergindir. Sundar’ı durmadan azarlar. Janvi geldiğinde Sundar Raghav’ın dışarıya çıktığını söyler ve mektubu o teslim alır. Sundar’ı Viraj’ın yanında görüyoruz. Sundar Viraj’ın karşısında el pençe durup mektubu ona teslim eder. Viraj mektubu okuyunca sinirden deliye döner. Janvi eski kocasının kendisine işkence ettiğini yazmıştır. Viraj bunun intikamını Janvi den alacaktır.

Peki Raghav’a nasıl bir mektup gitti dersiniz? Raghav mektubu okurken gözyaşlarına dayanamaz. Çünkü Raghav’ı hiç sevmediğini Viraj’ı sevdiğini yazan bir mektup almıştır. Raghav bunu kaldıramaz. Evde Raghav ve Janvi karşılaşınca ikisi de mektubun akıbetinden habersizdir. Raghav Kavi’yi görüp ona sarılarak ağlar.

Güz Masalı 42.Bölüm Özeti-27 Eylül Pazar

Bayan Singh evdekileri toplamış ve Raghav’ın bu evliliği istemediğini açıklar. Singh kızları da azarlar. Raghav ile konuşmadan nasıl ortalığı ayağa kaldırdıkları için tek tek hepsine kızar. Bayan Singh ayrıca Janvi’den de özür diler.

Janvi Kavi’yi almak için yola çıkar. Ama Viraj şoföre bakış atmasıyla şoför arabanın arızalandığını söyler. Viraj Janvi’ye kendisini götürme fikrini sunar. Janvi bunu kabul etmeyip taksiyle gideceğini söyler. Viraj’ın planı Kavi’nin okuldan kaçırılması ve Janvi’nin de ona bakamayarak işten atılmasını sağlamak. Tam da bu anda Viraj gelip Janvi’nin kahramanı olacak. Ama işler ters gidiyor Kavi ile birlikte Janvi de kaçırılıyor. Raghav da onların peşinden gidiyor. Viraj işler ters gidince Janvi’nin Kavi’yi kaçırma ihtimalini insanların aklına sokmaya çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir