Güz Masalı 41.Bölüm Özeti-26 Eylül Cumartesi

Raghav ve Janvi Nişanlanıyor!

Güz Masalı son bölümde Raghav dükkanına zarar verenin annesi olmadığını öğrenmiştir. İkili arasındaki buzları eritmeye bu bölümde de devam ediyor. Viraj ise durmak bilmiyor. Bayan Singh’in düşmanlarıyla buluşuyor. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur hesabından yola çıkarak planlarına başlıyor. Bayan Singh’in hayatını kurtararak güvenini kazanıyor. Bu yüzden yorgun düşen Bayan Singh işleri Viraj’ın üzerine devredebilir. Güz Masalı 41.bölüm özeti devam ediyor.

Raghav annesiyle arasını düzelttikten sonra eve tekrar dönüyor. Viraj ise gitmesi gerektiğini düşünürken Raghav’ın tekrar eve giriyor olmasına içerler. Planları tutmuyor kendini paslanmış hissediyor. Bayan Singh ailesini toplayıp iş konusunda fikirlerini soruyor. Yaşlandığını ve yorulduğunu bu yüzden işleri Viraj’a devretmek istediğini söyler. Raghav istemese de arasıyla yeni düzelttiği için kararı annesine bırakır.

Viraj’ın şimdiki planıysa Raghav ve Janvi’nin arasını yapmak. Evdekileri bu konuda harekete geçirmeye çalışıyor. Ama bu planla tam olarak nereye varmak istiyor bilemiyoruz. Viraj,Tanişya’ya ses kaydı dinletir. Bu kayıtta Janvi, Raghav’ı sevdiğini ama ailesinin nasıl karşılayacağıyla ilgilidir. Tanişya bu haberi hemen Komal’a yetiştirir. İkisi gülüşürken Bayan Singh gelir ve ne konuştuklarını sorar. Tanişya ağzındaki baklayı çıkarır. Abisiyle Janvi’nin birbirine yakıştığını söyler. Bayan Sing hiçbir şeyden demeden arkasını dönüp gider. Ama bu sırada yüzü de gülüyordur.

Bayan Singh akşam şirketiyle ilgili aldığı kararı açıklamak için parti düzenleyecektir. Bu parti için Raghav gerilmiştir. Çünkü annesinin istediği şekilde resmi giyinmek istiyordur. Beceremediğinden strese girer. Janvi gelir ve ona yardımcı olur. Hemen giyeceklerini ayarlar ve Raghav rahat bir nefes alır. Bu arada kapının önünden Bayan Singh geçiyordur. İkiliyi görüp uzaktan gözlemler ve gülümser. Oda Janvi’yi sevmiş ve ailesinden biri olarak görüyordur.

Akşam partiye Raghav gelir ve annesi bir kez daha mutlu olur. Giyim şeklini de beğenmiştir. Bayan Singh söz alıp şirketin yeni seosunu tanıştırır. Viraj’ı yanına çağırır. Ayrıca herkesi oğluyla tanıştırmak istediğini söyleyip Raghav’ı yanına çağırır. Raghav da Janvi’ye yaptıkları için teşekkür eder.

Parti de asıl mesele ise Viraj’ın yapacakları. Birden ışıklar kapanır. Viraj’ın sesi duyulur. Anlattıklarıyla önce Raghav’ın sonra Janvi’yi gösteren ışık yanar. İkisinin birbirini çok sevdiğini ve itiraf edemediğini söyleyip bu gece nişanlanacaklarını söyler. Ne Raghav ne de Janvi bir şey söyleyebilir. Kimse hiçbir şey anlamamıştır ama karşı gelen de yoktur. Bayan Singh gelip ikisini tebrik eder. Tanişya ise Raghav ve Janvi’yi dans ettirir. Janvi dayanamayıp dansı yarıda bırakıp dışarı çıkar. Dışarıda da fırtına çıkmıştır. Janvi tekrar kaçmayı düşünüp yollara düşer ama bunun doğru bir fikir olmadığını düşünerek geri döner.

Janvi Raghav’a nişanlanamayacağını söyler. Raghav bozulur ama bir şey diyemez. O sırada tekrar içeriden çağırılıp içeriye gitmek zorunda kalırlar. Raghav içi kan ağlarken yalandan gülümsüyordur. Janvi ise endişelidir. İkisinin bu halini ise fark eden Kavi’dir.

Tören bittikten sonra Bayan Singh soluğu Viraj’ın yanında alır. Kısacası haddini bilmesini ve sürprizlerden hoşlanmadığını söyler. Bir daha böyle bir kararı tek başına almamasını ister.

Janvi Raghav ile konuşması gerektiği için onu arıyordur. Raghav bahçede düşünüyordur. Janvi arkasından yaklaşıp böyle bir durumdan haberinin olmadığını söyler. Raghav tüm gücünü toplayarak çok rahatladığını kendisinin de haberinin olmadığını söyler. Tanımadığı biriyle evlenemeyeceğini söyler. O anda fırtına başlayınca Janvi koşarak içeri girer. Raghav ise yağmurda oturup hıçkıra hıçkıra ağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir