Güz Masalı 4.Bölüm Özeti-19 Ağustos Çarşamba

Janvi Çabaladıkça Hiçbir Şey Düzelmiyor!

Sia ve babaannesi pazara gitmişlerdi. Babaanne Viraj’ın güvenlikçisine rastlar. İş arıyordur ve patronu hakkındaki gerçekleri anlatır. Babaanne adamı takip eder ve duydukları karşısında şoke olur. Bekçiyi yakalayıp ona sorular sormak ister ama adam oradan hemen kaçar.

Babaanne çok düşüncelidir. Evdekilere de bir şey söyleyemez. Çünkü damat aşağı damat yukarıdır sürekli övülüyordur.

Janvi ise Viraj’ın eve gelen misafirleriyle ilgileniyordur. Diken üstündedir. Viraj’ın sinirinin bozulmaması için elinden geleni yapar. Bu arada babaanne de ağzındaki baklayı çıkarır. Pazarda başına gelenleri anlatır. Ama karşılık bulamaz. Güvenlikçinin yeni bir iş bulmak için eski patronunu kötülediğini düşünürler. Bu arada her şeye burnunu sokan Sia ise bu durumu eniştesine haber vermek ister. Kiminle çalıştığını bilmeli diyor. Viraj ise o sırada güü güzel geçmiş olacak ki Janvi’ye sevgi gösterilerinde bulunur. Onu dondurma yemeye götürmek istediğini söyler. Ay Janvi de Viraj’ı düşünmez mi? Sen hastasın dondurmalar eve gelsin der. O sırada Sia arayıp ortamın havasını bozar. Viraj soluğu güvenlikçinin yanında alır ve onu bagaja koyar. Janvi,Viraj’ın ortalıkta görünmemesinden endişelenip bahçeye bakmaya karar verir. Viraj da fikrini değiştirmiş dondurma yemeğe gideceğine söyler. Arabayı da Janvi’in kullanmasını ister. Janvi bu arada araba sürmeyi de bilmez. Kız arabayı evire çevire dondurmacıya varmayı başarır. Birlikte dondurmayı yerler. Janvi’nin yüzünde mutluluk hakimdir.

Ertesi sabah Janvi, Viraj’ı uğurlamak için kapıdadır. Ona tatlı yedirir. Viraj da sinirlenmeye bahane bulamadığından mutluluk pozları keser. Babaanne ise kimseyi dinlemeyip Janvi’yi görmeye eve gelir. Ama Viraj, Janvi’nin evde olmadığını söyleyerek evden kovar gibi babaanneyi arabaya bindirip eve götürür. Tek aklı başında olan babaanne Viraj’ın sözlerini tehdit olarak algılar. Viraj güvenlikçi aracılığıyla Janvi’ye telefon verir. Bu arada Viraj ofiste kameradan Janvi’yi izlemeye devam ediyordur. Janvi’nin saati kırılmıştır. Hemen onu arayıp dışarı çıkıp kendisine saat almasını söyler. Janvi de bu adam benim saat ihtiyacım olduğunu nereden anladı demez. Janvi’nin aklı evden nasıl olur da tek başına çıkabildiğidir.Janvi heyecanlanmıştır. Uzun zaman sonra evden dışarı çıkıyordur. Janvi kendisine saat aldıktan sonra Viraj’a da hediye alır. Arabanın yanına gittiğinde arabanın bozulmuş olduğunu öğrenir. Eve de geç kalmak istemez.İlk çıkışında problemle karşılaşmak istemez. Ama Viraj uzaktan gülerek onu izliyordur. Arabanın bozulduğunu öğrenip onu alaya gelmiştir. O sırada olmaması gereken bir şey olur. Tesadüf bu ya düet yaptığı okul arkadaşına rastlar. Çocuk ısrar kıyamet Janvi’yi arabasına bindirir. Viraj tahmin ettiğiniz gibi deliye döndü. Janvi ise Viraj’ın onu gördüğünden habersiz evi süsler, pasta yapar. Ama gün hayal ettiği gibi bitmeyecektir. Viraj normal bir insan olmadığından olanları abartıp Janvi’nin onu aldattığını düşünür. Eve dönünce ortalık yıkılır.

Sabah Janvi her şeyi göze alıp evden çıkmaya karar verir. Ama güvenlikçi ona yalvarıp yakarır. Onun çıkmasına izin verdiği halde kendi ailesinin zarar göreceğini düşünür. Janvi odaya geri döner. Viraj’ın telefonunu alır. Ama biraz önce gözünü karartıp kaçmaya çalışan kız telefon edip geri kapatır. Viraj uyandığındaysa hemen telefonun açısının farklı olduğunu fark eder. Şimdi de Janvi’nin onu terk edeceğini düşünüp istediğini yapmasını ister. Onu alıp aile evine götürür. Ama orada da işler karışıktır. Janvi’nin babası hırsızlık suçlamasıyla dayak yiyordur. Poliste kalabalığı içine giremem ben deyip olayları uzaktan izler. Janvi de kalabalığa atlayıp ara dayağı yeyince Viraj olaya müdahale eder. Olayı çözmek için Viraj elinden geleni yapar. Tüm bu olanlar yoksa Viraj’ın oyunu mu? Herkesin gözünü boyamak Janvi’nin de kendisine bağlanması için yaptığı oyunlar neden olmasın. Evde bu olaylar dönerken Sanjay denen adam burada da çıkar. Daha geçen günki gece de yıllardır görüşmediklerini söylüyordu. Şimdi de aile dostu gibi evin içinde bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir