Güz Masalı 37.Bölüm Özeti-22 Eylül Salı

Raghav Viraj’ı Evden Atar! Viraj Kendine Gelir.

Raghav bahçede sabah sporunu yapıyordur. Gözleri de bir yandan Janvi’yi arar. Janvi bahçeyi sularken Raghav yanına gider ve yanlışlıkla hortuma basar. Janvi uyu neden kesildiğine bakarken birden hortumu Raghav’ın üstüne tutar ve Raghav ıslamaya başlar.Bu sahneler de yine Thapki ve Bihan’ı hatırlamamak elde değil.

Sabah kahvaltı da Bayan Sing ve Komal şehir dışına gideceklerini söyler. Janvi den Viraj’ iyi bakmasını isterler.Yola çıkmadan Komal eline atıştırmalık bir şeyler alır. Viraj bunun çok sağlıksız olduğunu söylerken Komal’ın yüzünde farklı bir ifade vardır.

Raghav ise Komal ve annesinin böyle bir seyahate çıktıklarını yeni öğreniyor olmasına içerler. Çünkü Kavi ve Janvi evde Viraj denilen tehlikeli adamla yalnız kalacaklardır. Raghav kesinlikle Viraj’a güvenmiyor ve hislerini dinleyip onun çok kötü biri olduğunu söylüyor.Raghav onlara Janvi ‘nin ölmüş olabileceğini söyler.Bayan Sing ve Komal şimdi daha da endişelidir. İçten içe Viraj’a acıyorlardır.

Viraj yine Janvi’yi sıkıştırmaya çalışır. Onun hakkıda bir şeyler bildiğini ima edip ne sakladığını sorar. Sürekli kendinden neden kaçtığını öğrenmek ister. Janvi yine Kavi’yi bahane edip yanından ayrılır.Kavi’nin okula gitmesi için Raghav ve Janvi onunla ilgilenir. O sırada sığınma evinin müdiresi gelir. Viraj’ı görür ve onun bu evde ne aradığını sorar. Sığınma evine gelip çıkardığı olayları anlatır. Ona hiç güvenmediğini hafızası yerine geldiğinde yine aynı hareketleri yapacağını söyler.

Raghav soluğu Viraj’ın odasında alır ve eşyalarını toplayıp Viraj’ı evden atamaya çalışır. Viraj hiçbir şey hatırlamadığını onu bu şehirde yalnız bırakmamasını ister. Ailesinin olmadığını nereye gideceğini bilmediğini söyleyip durur.Janvi Raghav’a engel olmaya çalışır. Bu yaptığını yanlış olduğunu söyleyip durur. En azından annesini beklemesi gerektiğini söyler.Raghav Janvi’yi evden atar ve kapıyı da kapatır. Janvi’den de kapıyı açmamasını ister.

Komal ve Bayan Sing seyahatten dönerken yolda dayak yiyen bir adama yardım etmek için dururlar. Gittiklerinde şoke olurlar. Bu evlerindeki hastalarıdır.Viraj onlara Raghav’ın kendisini evden attığını söyler. Viraj dayak yemiştir ve onu hastaneye götürürler. Akşam eve geldiklerinde Raghav annesinden iyi azar işitecektir. Bayan Sing Raghav’a olan sinirinden neredeyse Viraj’ı övecektir. Sığınma evini karısını çok sevdiğinden yapmış olabileceği düşüncesine kapılır. Viraj yine iyi adamı oynyıp benim yüzümden kavga etmeyin diyerek evdekileri tek tek gezer.

Raghav sinirinden odasında ağlıyordur. Annesinin sürekli ona karşı böyle davranmasına dayanamıyordur.

Viraj Janvi’ye trip atıyordur. Raghav evden onu atarken neden onu durdurmadığını sorar. Ondan bu davranışı beklemediğini söyler. Sabah hastaneden Viraj’ın raporları gelir. Rapor gayet iyidir. Beyninde hiçbir hasarın olmadığını söyler. Bütün gözler Viraj’a çevrilmiştir. Herkes onun rol mü yaptığını düşünmeye başlar. Raghav ise hemen ona güvenmediğini tekrarlamaya başlar. O sırada hastaneden görevli gelir ve yanlış raporları gönderdiğini söyler.Gerçek raporda Viraj’ın hafıza kaybının olduğu yazılıdır.

Viraj odasına geçtiğinde yavaş yavaş gerçeklerle yüzleşmeye başlar. İçinden gerçek Viraj çıkmaya başlamıştır.Sürekli onu Raghav ve Janvi hakkında düşünmeye iter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir