Güz Masalı 36.Bölüm Özeti-21 Eylül Pazartesi

Janvi Diken Üstünde! Viraj Her An Hatırlayabilir.

En son Janvi, Komal ile konuşmaya çalışıyordu. Araya olaylar girince Janvi vazgeçmişti. Karakolda geçen bir konuşmayı duyup bu aileye bir zarar gelmesin diye susmayı tercih eder.Raghav uzaktanJanvi’yi izlemeye devam ediyor.Janvi ise Viraj’ın son durumunu merak ettiği için adım adım peşinde. Viraj gömleğini çıkardığında yaptırdığı Janvi dövmesini görür.

Raghav ise Kavi ile konuşuyor. Raghav’ın sırdaşı Kavi diyebilirz. Raghav derdini Kavi ile çok rahat paylaşabiliyor. Viraj hakkındaki düşüncelerini soruyor ve Kavi ondan hoşlanmadığını belirtiyor.

Gece yarısı Viraj Janvi’nin odasına geliyor. Hafızasını kaybetmiş olsa bile sürekli Janvi’nin peşinde!Ondan yardım isteyip duruyor. Ama Janvi ona hiç yüz vermiyor sorularını bile cevaplamadan yanından ayrılıyor.Janvi hala Viraj’ın samimiyetini sorguluyordur.

Raghav, Kavi’ye bisiklet sürmesini öğretiyor. Ama Kavi bisikletten düşüyor. Janvi ve Raghav oldukça endişeleniyor. Kavi’nin yaralı kolunu babaannesi görüp ortalığı inletiyor. Yine sorumlusu olarak Raghav’ı görüp onu azarlar. Bu sefer Janvi atlar ve hatanın kendisinden olduğunu Kavi’yi koruması gerektiğini söyler. Bayan Sing’in bazı hareketlerini Janvi,Virajj’a benzetiyordur. Her şeye çok kolay sinirleniyor ve düzen yüzünden hizmetçisini azarlıyordur.Raghav Janvi’ye kendisini korumaya çalıştığı için teşekkür eder.

Janvi bundan yola çıkarak Viraj’ın odasını dağıtır ve onu gözlemler. Böylece gerçekten hafızasını kaybetti mi onu deneyecektir.

Viraj, yine Janvi’yi yakalamış ve ona yardımcı olmasını ister. Raghav da onları görüp kıskanır.

Raghav’ın arkadaşı Manali’ye gitmiş araştırmasını sürdürüyordur. Janvi’nin ailesinin evine gider ve o evin yandığını haber verir. Ayrıca bir kadın Janvi’nin öldüğünü söyler.

Viraj ev halkı tarafından kendisine hediye edilen gömleği giymiş ve çok beğendiğini söyler.Özelikle rengine vurgu yapar. Bu ev halkını susturur. Çünkü ölen oğulları da böyle giyiniyormuş.Bayan Sing çok etkilenir. Zamala Viraj’ın üzerine titremeye başlar. İnşallah Komal da Viraj’a karşı farklı duygulara kapılmaz.

Akşam Tanişya için evde küçük bir parti verilecektir.Komal,Raghav’ın da gelmesi için Janvi’nin onu ikna etmesini ister. Janvi Raghav ile konuşmaya gider. O sırada Raghav da Viraj’ı düşünüp sinir oluyordur ve elindekileri fırlatır atar. O sırada kapıdan içeri giren Janvi’ye gelir. RRaghav yine çok utanır. Janvi onunla konuşmayı dener. Ailesinin üzüntülerini paylaştığı gibi sevinçlerini de paylaşması gerektiğini hatırlatır. Akşam partiye gelirse Tanişya’nın çok mutlu olacağını söyler.

Akşam parti de Raghav gitar çalacak ve Janvi deşarkı söyleyecektir. Janvi’nin yine ödü kopuyor tabi. Viraj bir şeyleri hatırlayacak da olay çıkacak diye diken üstündedir. Viraj şarkının ortasında ayağa kalkıp Janvi’yi alkışlamaya başlar

Kavi’nin isteğiyle evdekiler dondurma yemeğe gidecektir.Yanlarında yine Raghav korumalık yapacaktır. Arabaya bindiklerinde Viraj da onlarla gitmek istediğini söyler. Janvi ve Raghav’ın morali bozulur. Dondurma yenirken bir olay yaşanır. Viraj havuza düşüp boğulma tehlikesi geçirir. Janvi onun gerçekten hafızasını kaybettiğini düşünmeye başlamıştır. Eve gittiklerinde Bayan Sing yine Raghav’ı suçlamaya başlar. Raghav’ın da iyice sabrı taşmaya başlar.Sürekli Viraj el üstünde tutuluyordur.Hatta Janvi ona çay getirdiğinde terslemeye başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir