Güz Masalı 35.Bölüm Özeti-20 Eylül Pazar

Viraj Hafızasını mı Kaybetti?

Raghav sonunda Janvi’nin tavrını fark etmiş neden böyle davrandığını sorar. Janvi geçmişle yüzleşmenin ona ağır geldiğini söyler. Raghav da ikisinin geçmişi ağır yüklerini taşıdığını söyler.

Janvi uzaktan Viraj’ı kontrol etmeye devam ediyordur. Uyanıp uyanmadığını takip ediyordur.

Raghav da Kavi’yi tekrar konuşturmaya çalışır.Bir gün tekrar konuşacağından emindir.O sırada Sundar içeriye girer. Viraj hakkında araştırma yapıyordur. Bulduğu cüzdanı Raghav’ a getirmiştir. Janvi’nin de cüzdan da kendi fotoğrafı çıkacak diye ödü kopuyordur.Ama Raghav cüzdan da bir şey bulamamıştır. Sadece Janvi yazılı bir kağıt bulmuştur.

Janvi kendi derdine daldı ve Kavi’yi unuttu. Viraj ile ilgili sorunlarla meşgul olurken asıl Kavi’nin dadısı görevini unuttu. Janvi hemen Viraj’ın odasına bakmaya gider ama ne Kavi vardır ne de Viraj.Janvi sonunda Viraj’ı bulur. Viraj ona kaza hakkında sorular sorar. Janvi yanıtlamadan odadan çıkıp gider. Viraj da onun peşinde odasına girmiştir. Janvi’ye yardım etmesi için yalvarır. Viraj Janvi’yi sarsmaya başlar. Odanın önünden geçen Raghav Viraj’ı ittirir. Janvi’yi rahat bırakmasını ister. Raghav zaten Viraj’ı daha öncede tanıdığı için Viraj’ı baştan beridir sevmiyordur.

Komal,Viraj’ı sakinleştirmeye çalışır. Yakında iyileşeceğini söyleyip biraz düşünmesini ister.Ne gördüyse anlatmasını ister.Tabi Janvi arkadan hiçbir şey hatırlamaması için dua ediyordur.

Janvi bahçede Kavi’nin peşinde koşuyordur. Onları Raghav izler. Janvi Kavi ile çarpışıca meyveleri yere döker. Raghav hemen Janvi’ye yardım etmeye gider.İkiliyi Raghav’ın kardeşi Tanişya izleyip gülümser. Evdekiler Raghav’ın Janvi’ye karşı bir şeyler hissettiğini anlamıştır.

Raghav herkesi aşağıya toplar.Arkadaşı evlerinde kalan hasta hakkında bilgi getireceğini söyler. Janvi her zamanki endişesini sürdürür. Araba Viraj’ın üstüne değil Janvi’nin üzerine kayıtlı çıkar.Üstelik ev adresi de vardır.Raghav’ın annesi Raghav’a Manali’ye gidip hastanın yakınlarına ulaşmasını ister.

Raghav’ın gidesi yoktur. Çünkü Viraj’ı gözü hiç tutmamıştır. Evdekileri onunla yalnız bırakmayı istemiyordur.Bu yüzden Janvi’yi kendisine dikkat etmesi konusunda uyarır.

Janvi Komal’la konuşmaya karar verir.Ama odasına gittiğinde yalnız olmadığını görür. Evin hanımı onu bazı malzemeler almak için çarşıya yollar. Janvi dışarı çıktığında Viraj da onun peşindedir. Janvi onun bilerek takip ettiğini düşünür. Janvi onu duymamazlıktan gelir. O sırada Janvi’nin yanına polisler gelir. Kimliğini sorar. Janvi’nin arandığına dair kayıp olduğunu söylerler. Janvi,Sia olduğu konusunda ısrar eder. Araya Viraj girip kahramanlık yapmaya çalışır. Polisler, Virajl’a Janvi’yi alıp karakola gönderir.Yolda Raghav’ın arkadaşı görüp hemen haber verir. Raghav yoldan geri dönüp Janvi’yi karakoldan çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir