Güz Masalı 34.Bölüm Özeti-19 Eylül Cumartesi

Viraj’a Araba Çarptı! Tedavisi Janvi ile Aynı Evde!

Janvi,Raghav ile konuşmuş ve onu tören için gelmesine ikna etmiştir. Raghav törendedir.Komal ve Janvi onun geldiğine sevinirken annesinin gözlerinden ateş saçılıyordur. Komal annesine herkesin için olay çıkarmaması için bakış atar. Ortam da kalabalık olduğu için annesi susar.Ama misafirler gidince Raghav ve annesi arasında gerilim yaşanır.Annesi Raghav’ı yüzsüzlükle suçlayıp neden tekrar geldiğini sorar. Rahgav cevap vermese de annesinin baskın tavrına dayanmaz. Birinin gözünü açtığından bahseder.Oklar Janvi’yi işaret eder. Raghav annesi tarafından kovulurken Kavi amcasının ayaklarına yapışmış onun gitmesine izin vermez. O sırada beklenmedik bir şey gerçekleşir. Kavi amca diye seslenir. Herkes şok olur. Raghav’ın gözleri dolar. Komal ise gözyaşlarını tutamaz.

Raghav giderken Janvi’ye gözyaşları içerisinde çok mutlu olduğunu belirtir. Kavi hepsini mutlu etmiştir.

Komal, Raghav ile konuşur. Oğlunun seneler sonra amca dediğini ona hatırlatır. Ailesinin ona ihtiyacı olduğunu söyler.

Komal annesiyle konuşmaya çalışır. Annesi Raghav’ı bir daha asla bu evde görmek istemediğini söyler.Gelini ise bu defa onunla aynı fikirde olmadığını söyler. Oğlu için Raghav’ın bu evde olmasını belirtir. O sırada elinde valiziyle Raghav eve giriş yapar. Kavi amcasına koşup sarılır. Komal her şeyin yoluna gireceğinden emindir. Kavi dondurma yemek istediğini belirtir. Dondurma yemeye amcası ve Janvi ile gider.

Janvi ve Kavi dondurma alırken onları Viraj görür. Yine bir sürü laf kalabalığı yapar. Bu sefer Janvi’nin karşısına çıkıp eve götürmeye niyetli. Viraj mutlu şekilde Janvi’ye doğru yürüyüp seslenecekken birden yanlarına Raghav’ın gittiğini görür. Tüm bunlar ne demek oluyordur. O sırada Viraj’a araba çarpar ve savrulur.

Şimdi olaylar silsilesine hazır olun.Viraj’a Raghav’ın kız kardeşi Tanişya çarpıyor. Viraj’ı hastane yerine eve getiriyorlar. Janvi ve Viraj artık aynı evde. Onu Komal tedavi ediyor. Komal Janvi’den tansiyon aletini istemesiyle Janvi Viraj’la karşılaşıyor. Tabi Viraj henüz uyanmamıştır. Janvi, Viraj’ın kolundaki iki saati görünce şok olur.Yatakta yatanın Viraj olup olamayacağını düşünüyordur.Janvi gözlerine inanamaz. Korkup odasına kaçar. Ama her defasında yüzleşmesi gerektiğine kendini inandırır.

Komal ve Raghav, Janvi’nin korkmuş ve gergin halini hasta için endişelenmesine yorarlar. Janvi de gerçekleri kimseye anlatmaz. Komal acil işi çıktığını ve Viraj’ın başında Janvi’nin beklemesini ister. Janvi’nin istemediği ot sürekli burnunda bitiyordur.

Gece yarısı fırtına ve yağmur vardır. Janvi Viraj’ın yanına gider. Viraj onun kolunu tuttuğunda irkilir ve o evden kaçması gerektiğini düşünür. Janvi arkasına bakmadan evden kaçıyordur.

Janvi bir köşede otururken uyuyakalır ve rüya görür. Viraj’ın sinirlenmiş ve evdekileri rehin aldığını onlara zarar verdiğini görür. Böyle kaçarak bir yere varamayacağını anlayan Janvi tekrar eve geri döner. Viraj’ın karşısına çıkıp ondan korkmadığını ve onunla hiçbir yere gitmeyeceğini söyler.Viraj ayağa kalkıp Janvi’ye doğru yürür. Viraj yere yığılır.

Herkes Viraj’ın başına toplanmış uyanmasını bekliyorlardır. Viraj uyanır ve ilk Janvi’yi görür. Evdekiler kim olduğu hakkında sorular sorar.Viraj soruları cevaplayamaz. Çünkü hiçbir şey hatırlamadığını söyler. Evdekiler Viraj’ın hafızasını kaybettiğin, düşünür ama Janvi’nin bunlara hiç inanacak gücü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir