Güz Masalı 30.Bölüm Özeti-15 Eylül Salı

Viraj ve Raghav Karşılaşır!

Viraj,Janvi’nin nerede olduğunu öğrenmek için Doktor Rana’nın yanına gitmişti. Hiç hoş olmayan görüntüler çıkıyor.Viraj doktorun bilgisayarını karıştırıp kimlerle konuştuğunu öğrenmeye çalışıyor. Viraj Janvi’nin sesine duyar.Ailesini sormak için aramıştır. Viraj Janvi’nin sesini duyunca kendinden geçer neredeyse.Hemen doktorun arandığı numarayı çevirir. Janvi ile kendisi konuşacaktır.Ama Janvi Raghav’ın telefonun aramıştır.Raghav ve arkadaşı telefonu açma işini birbirine atarlar. Telefon kapanacak diye beklerken arayanın Viraj olduğunu hatırlayınca bunu imkansız olduğunu biliyoruz.Güz Masalı 30.bölüm özeti devam ediyor.

Viraj telefonun ucunda erkek sesi duyunca biliyorsunuz ki büyük bir tepki gösteriyor. Raghav da ona pabuç bırakacak birisi değil.İkili telefonda kavga etmeye başlar. Viraj Janvi’yi sordukça onlar öyle birinin olmadığını söyler. Çünkü onlar Janvi’yi Sia olarak bilirler. Raghav’ın aklına Janvi’nin telefon ettiği gelmez. Arkadaşının birilerini aradığını düşünüyordur.

Janvi çamaşırlarını asıyordur. Kavita Janvi’nin yanına gelip şirinlik yapar. Uzaktan Kavita’yı gören Raghav onu yakalamak için koşar. Asılı çamaşırlardan Janvi’yi göremez ve çarparak yere düşerler. Raghav bu ani hareketinden dolayı özür diler. Janvi de önemli olmadığını söyleyerek durumu toparlamaya çalışır.

Dernekteki kadınlar pikniğe gidecektir. Yanları sıra Raghav’ın da gelmesini isterler. Ayrıca Janvi’nin de gelip havasının değişmesini isterler. Ama Janvi ilk etapta istemez onu ikna eden Kavita olacaktır. Kavita Janvi’nin elinden çekiştire çekiştire götürmeye ikna eder.

Bu arada Viraj Dobriyal de yollara düşmüş Delhi’ye doğru yola koyulmuştur. Mutlaka Janvi’yi bulana kadar uğraşacaktır.Yolda Janvi’nin içinde olduğu minibüsle Viraj’ın arabası burun buruna gelir. Viraj inat edip minibüsün önünden çıkmasını ister.O sırada arabasından gelen müziği Janvi duyar. Janvi tekrar Viraj’ın onun etrafında olduğunu ve her şeyi hatırlatan o müziği duymasıyla ağlama krizine girer. Raghav biraz Janvi’ye çıkışır.Müzik sesiyle yüzleşmek için onu arabadan indirir. O sırada Viraj arabayla yanından geçip gider. Raghav biraz sert konuşur. İnsanların ne acılar çektiğinden bahsedip yaşama sevinçlerini kaybetmediklerini söyler.

Viraj şehir merkezine gelmiştir. Şimdi Janvi’yi nasıl arayacağını düşünür.İlk rastladığı kişi de Raghva’ın arkadaşı olur. Viraj ona Janvi’nin fotoğrafını gösterecektir. Adam tam fotoğrafa bakacakken yan taraftaki yemekleri görüp kendinden geçer. Daha sonra Viraj yine doktor Rana’nın kayıtlarından yola çıkarak Bay Avasti’nin numarasına ulaşır. O aynı zamanda beraber iş yaptıkları kişidir. Sıradaki ziyaret Avasti’ye yapılacaktır.

Avasti aynı zamanda karısının hışmına uğrar. Janvi’ni neden gittiğini bir türlü açıklayamaz. Karısının Janvi’yi bulacağından endişeliyken kapıya Viraj gelmiştir. Tabi Viraj’ın ne amaçla geldiğini henüz anlamamıştır. Viraj direk konuya Janvi diye girince kimse onu tanımaz. Viraj Avasti’yi ayaklarından tavana asıp sarkıtmıştır. Karısı da gelince aynı şeyleri tekrarlar. Janvi diye birini tanımadıklarını söyler. Doktor Rana’nın gönderdiği başka bir kızdı deyip geçiştirirler. En sonunda kadın gelen kızın fotoğrafını göstereyim der. Ama Janvi yerine başka bir kızın fotoğrafını gösterir. Janvi bu işten de yırtmıştır.

Janvi bir bankta oturmuş düşünürken yanına Raghav gelir. Janvi’ye çay getirmiştir. Biraz fazla üstüne gittiğini düşünüyordur. Ama Janvi onu haklı bulduğunu söyler. Biraz daha çaba sarfedeceğini söyler.

Akşam Janvi Kavita’nın yanında kalmasını ister. Kavita gece kalktığında zor nefes alıyordur. Janvi telaşlanıp hemen Raghav’ı aramaya koyulur.

Raghav ise o sırada Viraj ile yanyana oturuyordur.İkisi arasında çay yüzünden gerilim yaşanır. Doğruluk abidesiyle bay mükemmel ilk karşılaşmasını burada yaşamıştır.Viraj çayın kendisinin olduğunu savunurken Raghav ise Viraj’ın tavrından dolayı ve ayrıca kendisine gelen çayı ona vermek istemez. Viraj bir de üstüne kendisini tanımadığını tanısa böyle davranamayacağını ona anlatmaya çalışır.Onlar orada kavgaya tutuşurken Janvi de kucağında çocuk Raghav’ı arar. Viraj Janvi’nin sesini duyar.Arkasını döndüğünde Janvi’yi göremez.

Raghav Janvi ve Kavita’yı görünce doğru hastaneye giderler. Doktor, Kavita’nın annesi çıkıyor. Raghav gözü yaşlı Kavita’yı bekliyordur.

Bayan Avasti Viraj’ın geldiğini Janvi’ye haber vermek ister. Bu yüzden onu aramaya koyulur. Kadın koruma derneğine girince Viraj’ı farkeder. İşçi aradığını söylemeye gitmiş gibi yapar. Viraj kapıyı Janvi’nin açacağını sanınca yine hüsrana uğrar. Ama asla pes edecek gibi durmuyor. Bakalım gelecek bölüm neler olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir