Güz Masalı 3.Bölüm Özeti-18 Ağustos Salı

Viraj, Kaza Yapıyor!

Son bölümde Viraj Sia’yı eve bırakırken arabasının frenlerinin tutmadığını söylemişti. Sia korkup bağırmaya başlar. Ama Viraj’ın yüz ifadesinden tüm bu olanların birer oyun olduğunu biliyoruz. Takıntılı Viraj kırılan heykelin acısını Sia’yı korkutarak çıkartıyordur. Sia arabadan atlamak üzeryken Viraj Sia’yı tutar ve sadece bir şaka diyerek kızla dalga geçer.Kız korktukça Viraj’ın keyfine diyecek yoktur.

Sia aile evine döndükten sonra babaanne hemen Janvi’yi sorar. Sia ise ablasının garip davranışları olduğundan bahseder. Fazla endişeli davrandığını , mutfak düzenlemesinin garip olduğunu birde en son yaşanan olayları anlatır. Babaannesi evlenmeden önce Janvi’nin böyle bir karakteri olmadığını söyler. Sevgili anne ise yeni bir düzene geçtiğini ve damadını da övmeden duramaz.

Viraj iş yerinde de aynıdır. Bir çalışan yanlışlıkla hapşırır.Viraj huylanıp ellerini defalarca yıkayıp dezenfekte eder. Çalışanı da işten kovar.

Bela belayı çekiyor. Viraj eve dönerken bir grupla arasında sürtüşme yaşanıyor. Bunun sonucunda bir ağaca toslar.Janvi ise Viraj’ın son hediyesinden sonra gaza gelmiş heyecanlı bir şekilde Viraj için hazırlanmış bekliyordur. Nasıl da içinden geliyorsa… Takıntılı ve dakik olan Viraj’ın tam saat 5’te evde olmaması Janvi’yi meraklandırır. Saat ilerler 18.30 olur. Hala Viraj’dan bir haber yoktur. Hevesle Viraj’ı bekleyen Janvi onu aramaya karar verir. Hangi ara bu kızın eline telefon geçti. Sia’yı bırakırken evde mi kaldı acaba diyerek babasını arar ama çoktan çıktığını söyler. Daha sonra Janvi’ye hastaneden telefon gelir. Viraj’ın kaza geçirdiğini öğrenmiştir. Apar topar hastaneye sevgili kocasını görmeye gider. Ama ruh hastası ne anlar. Janvi’yi hastanede görünce sinirlenir. Viraj’ın bacağı ve kolu alçıya alınmıştır. Janvi insanlık edip neler olduğunu canının yanıp yanmadığını sorar. İnsanlıktan yoksun olan Viraj ise hala Janvi’yi kovma derdindedir. Doktor araya girip kırıklarınız olduğu için eve götürmesi için ben eşinizi aradım diyor.Bu Viraj’ı daha da sinirlendiriyor. Janvi ağlamaaya başlar. Ağladığı için de azar işitir. Viraj ise ölmediğini sadece kırıklarının olduğunu söyler. Viraj tek başına kalkıp hareket edemez. Ona mutlaka birinin yardımcı olması gerekiyordur. Ne demek Viraj’ın başkalarına ihtiyacı olur. Adam bunu kaldıramaz.

Eve döndükleri esnada Janvi’nin babası arar. Viraj’ın kaza yaptığını öğrenmesi Viraj’ın canını sıkar. Viraj kaş göz yapar. Kimsenin gelmesini istemiyordur. Kimseyi çekemeyecek durumdadır. Janvi’den telefonu alıp camdan dışarı fırlatır.

Viraj ve Janvi eve döndüklerinde Viraj’ın tripli halleri devam ediyordur. Bay gururlu Janvi’nin ona yardım etmesini istemez. Tahammül bile edemez. Janvi’yi uzak tutuyordur. Janvi’de yardım etmek için adamın etrafında pervane olur. Bırak ya ne hali varsa görsün! Adamın üst değişmesi bile problemdir. Pijamalar bile evde kavga etmek için bile sebeptir. Janvi ise sevgisiyle Viraj’ı değiştireceğini düşünüyordur.

Ertesi gün yine Janvi huysuz Viraj’ın etrafında pervane olur. Onu iyi hissetmesini sağlamak ve bir asker gibi tüm görevlerini yerine getirmek için çalışıyordur. Ama Viraj’ı memnun etmek ne mümkün etrafı yakıp yıkar. Evde Viraj yine Janvi ile kavga ederken Janvi’nin ailesi kapıda görünüyordur. Janvi surat ifadesini değiştirip gülücükler saçmaya çalışır. Tabi gelenler adettendir sorar. Sesler duyduk neler oluyor derler. Ama Viraj’ın iki sözüne tav olup olayı irdelemezler. Ama babaanne kanmıyor bunlara. Viraj, Janvi’ye ikramda bulunmasını istediğinde babaanne Janvi’nin peşi sıra gider.Viraj ise hemen odasına gidip bilgisayardan kamerayı açıp babaanneyle Janvi’nin konuşmalarını dinleyecektir. Janvi uzun yoldan gitmeyi tercih eder. Viraj’ın değişeceğini düşünüp sessiz kalır. Babaannesine bir şey söylemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir