Güz Masalı 28.Bölüm Özeti-13 Eylül Pazar

Viraj Janvi’nin Evini Arar! Kadın Sığınma Evinden Kaçan Janvi’ye Raghav Yetişir.

Güz Masalı bir önceki bölümde Raghav ve Janvi’nin sık sık karşılaşmasını izledik. Bu bölümde de Raghav’ın Janvi için endişelenip yardım eli uzatmasını izleyeceğiz. Viraj’ın ise daha ileri gidip Priya hakkında planlarını öğreneceğiz. Güz Masalı 128.bölüm özeti devam ediyor.

Janvi yine evde birinin odasına girip onu izlediğinden şüpheleniyor. Birazda Viraj’ın hayali de işin içine girince korkarak dışarı çıkıyor.Ev sahibi adam da gelip elektriklerin kesildiğini söyler.

Raghav ise kum torbasını yumrukluyordur. Yanındaki arkadaşı Janvi’den bahsedince bir anda agresifleşir.

Mükemmel insan Viraj ise bir yandan sporunu yapıyor bir yandan da Priya’yla telefonda konuşur. Priya durup dururken Viraj’a ondan hoşlandığını söyler. Tabi ki duygu yoksunu Viraj’ı keyiflendirir.Priya’yı eve yemeğe davet eder. Priya eve gelince duvarda Janvi’nin fotoğrafının asılı olduğunu görünce üzülür çaktırmamaya çalışır. Viraj da duvardan Janvi’nin fotoğrafını indirir. Ayrıca bir diğer ayrıntıysa bu kız Viraj’ın hareketlerinden korktuğu bariz belli ama mutlu da duruyor enteresan. Viraj’ın onun için yemek yapması hoşuna gitmiştir. Toz pembe hayallere dalıp gider. Birazdan pembesi gidince tüm tozu yutacak. Onu da tatlı sahnesinde göreceksiniz. Viraj yemekleri servis yaparken Priya’nın tıpkı Janvi gibi vejeteryan yemek yiyeceğini sanıyordur.Ama Priya et yemeyi çok sevdiğini söyleyerek eti servis tabağına alır. Viraj’ın yine keyfi kaçar. O yüzden tatlıyı getirmeye gider. Kız çok mutlu olduğunu söylerken kapağı açtığında hamamböcekleriyle karşılaşır.Priya çığlığı basar. Viraj tatlı şirin çocuk imajına bürünür. Beni seviyorsan yemek zorundasın der. Kız tıpkı Janvi gibi ağlar sızlanır. Ama bu salak kız bu hamamböceğini yemeye kalkar. Yine bu kızlar Viraj’ın istediğini yaparlar ve biz sinir olduğumuzla kalırız. Kız böceği yemeye yeltenirken Viraj durdurur da midemiz ayağa kalkmadan bu sahne bitmiş olur.

Janvi kapının çaldığını duyunca Raghav’ın arkadaşını görür. Adam illa Janvi’nin adını öğrenmeye çalışıyordur. Janvi onu gönderince evin telefonu çalar. Janvi duyduğu ses karşısında şoke olur. Çünkü arayan Viraj’dır. Dünya da başka adam kalmamış ev sahibi adamla anlaşma imzalaması içi son günü kalmıştır. Eğer adam imzalamazsa Viraj adamı ziyarete gideceğini söyler. Janvi gibi bizler hayal mi gerçek mi tereddüt ettik. Janvi korkudan ne yapacağını bilemez. Kendini banyoya kapatır. Viraj’ın kendisini bulduğundan şüphelenir.

Janvi bu korkuyla odasında otururken yanına ev sahibi adam gelir. Janvi’yi çekiştirmeye çalışınca Janvi vazoyla adamı bayıltıp o evden kaçar. Çünkü durumu teyzeye açıklayamazdır. Janvi şimdi sokaklarda öylece yürür. Mabede sığınıp orada uyuyakalır. Günlerdir evde uyuyamayan Janvi dışarıda uyuyakalır. Yine onu Raghav görür.

Janvi sabah uyandığında pederle karşılaşır. Ona korkmamasını güvende olduğunu söyler. Janvi yine ürkek davranır. Yanına iki kadın gelir. Janvi’ye ileride kadın sığınma evi olduğunu oraya götürmek istediklerini söyler. Janvi onlarla giderken peder Raghav’a haber vermekle doğru bir şey yapığını söyler. Raghav ise zamanında kendisine de böyle bir iyilikte bulunulduğunu söyler.Kadınlar Janvi’ye odasını gösterir. Janvi tek kalınca hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlar. Kadın da kapıda Janvi’yi duyup ne derdi olduğunu merak eder.

Viraj ise dediğimiz gibi işin dozunu kaçırıp estetik doktoru araştırır. Eve gelen doktora fotoğrafları gösterir. Ayrıca Priya’nın bundan haberinin olmamasını ona sürpriz olacağını söyler.Viraj Priya’ya hediye vereceği sırada da Doktor Rana’nın Janvi’ye verdiği telefonu bulur. Bunun kime ait olduğunu araştırmaya başlar. Janvi’nin kiminle konuştuğunu düşünmeye başlayınca sinirlerine hakim olamaz ve Priya’yı evden gönderir.

Raghav sık sık kadın sığınma evine gelip Janvi hakkında bilgi almaya çalışır. Janvi de Viraj’ın onu bulacağından şüphelenip hemen orayı terketmesi gerektiğini düşünür. Sığınma evinden kaçar. Raghav da Janvi’nin gittiğini öğrenince hemen maraton koşusuna başlar. Janvi’yi görür arkasında durup bir müddet onu izler. Daha sonra yanına gidip sohbet etmeye çalışır. Ama konu her neyden korkuyor ve kaçıyorsan mutlaka onunla yüzleşmek zorunda kalacaksın demesine gelinceJanvi durur ve düşünmeye başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir