Güz Masalı 21.Bölüm Özeti-5 Eylül Cumartesi

Janvi Öldü ! Sia’nın YENİ HAYATI…

Güz Masalı 20.Bölümde Janvi ve Gita büyük bir kaza geçirmişti. Janvi arabadan çıkayı başarırken Gita arabayla birlikte uçurumdan uçmuştur.Gita hayatını kaybederken Janvi de Gita’nın arkasından gözyaşı döker. Bu bölümde Janvi’nin Viraj’dan uzaklara gidişini izliyor olacağız. Güz Masalı 21.Bölüm özetiyle devam ediyor.

Janvi etrafta dolaşan polisleri farkeder. Kimsenin onu görmesini ya da bulmasını istemez.Çünkü herkesin Viraj’ın adamı olma ihtimali vardır. Janvi ağacın dibine siner ve polislerin gitmesini bekler.

Viraj,Janvi onu bırakıp gittiği için kızgın

Viraj ise morgta Janvi’nin cesedini teşhis edecektir.Tabi ki Viraj her zamanki gibi olayları uzatacak ve o cesedin Janvi’ye ait olma konusunda şüphe duyacaktır. Viraj cesedi kendi elleriyle ölçer ve Javi’nin boyundan 4 cm kısa olduğu kanısına varır. Bu arada Janvi’nin anne babası da gelir. Janvi’nin cesediyle karşılaşınca ağlamaya başlarlar. Adeta yıkılırlar.Viraj cesedin parmağında alyansın olmamasına bile dikkat etmiştir. Her ayrıntıyı inceler.Bu arada polisi de azarlamayı ihmal etmez. Polis aklı sıra teselli etmeye çalışıyordur. Ama nafile bu onun tokat yemesine engel bir durum değildir. Polis elinde belgesiyle gelir. Yapılan incelemelerde ceset Janvi’ye ait çıkmıştır.

Doktor Rana, Janvi’ye dil döküyor.

Janvi ise güvenebileceği tek kişi olduğunu düşünür. Kendi ailesinin evine gidemiyorsa o güvendiği ismin evine gidecektir. Bu yüzden taksiye binmeye karar verse de bunun doğru bir adım olmadığını düşünerek yolu yürümeye karar verir. Gittiği yer doktor Komolika’nın evidir. Doktor her şeyi ayarlar. Belgeleri de o düzenletmiştir. Janvi’ye kaçması için yardım edecektir. Janvi haberlerde kendi kaza haberini görür. Bu yüzden kendi ailesinin nasıl yıkılmış olabileceğini düşünüp ağlamaya ve geri dönmeye çalışır. Doktor zar zor ikna eder. Janvi ile bazen baş etmek gerçekten zor oluyor. Özellikle son yapacaklarından sonra resmen kendi ayağına sıkıyor bu kız diyebilirsiniz.

Ailesi Janvi için gözyaşı döküyor.

Janvi’nin cenaze töreni vardır. Herkes Janvi’yi son yolculuğuna uğurlamak için gelmiştir. Viraj ise uzaktan izliyordur. Polis gelir ve önemli isimlerin törene geldiğini yanlarına gitmesi gerektiğini söyler. Viraj ise aklı sıra Janvi’nin onu bırakıp gittiği için son yolculuğuna katılmayarak acı çektirip cezalandırmak istiyordur. Adam canlısını bıraktı ölüsüne dahi ceza düşünüyor. Tabi polis duydukları karşısında tuhaf bakışlarını gizleyemiyordur.

Viraj,Janvi’ye çok yakın.

Janvi ise doktorun başının etini yemiş ve kendi cenaze törenine gelmiştir. Araba da oturup illa ailesine bakmak istiyor.Janvi onca olaydan sonra kaçıp gitmek yerine her adım da Viraj’a daha da yakınlaşıyordur. Janvi iyice Viraj’ın kendisini görmesi için kafasını camdan dışarı çıkarır. İlla gel beni gör diye bağırıyordur resmen. Viraj kafasını çevirdiğinde araya doktor girer ve onunla konuşmaya başlar.

Heyyy! Ben ölmedim …

Janvi insanı iyice deli etmeye devam ediyor. İlla ailesinin yanına gitmek istiyor. Doktor en son git ne halin varsa gör diyemiyor tabi ki .Janvi ailesinin yanına gidip babaannesinin ayaklarıa dokunuyor. Gangader ise inanılmaz sanki Janvi şu an buradaydı diyor.Yine Viraj ile karşı karşıya geliyorlar. Viraj illa gözlüğünü çıkartıp bakış atacak, doktor ecel terleri dökecek derken gereksiz heyecan yaşatılıyor.

O Artık Sia ! Güz Masalı 5 Eylül Cumartesi

Cenazeden sonra Viraj evine döner. Olay gecesinin izleri duruyordur. Her yer dağınık ve kırık camlarla doludur. Doktor Komolika ise Janviye artık yeni bir hayata başladığını söyler. Janvi’nin öldüğünü ve onunla iligili anılaını hayatını geride bıraktığını söyler. Artık yeni ismi Sia’dır ve Delhi’ye gidecektir. Janvi saçlarını keser yeni kıyafetler giyer ve makyajını yapar. Doktor Janvi’nin gideceği adresi telefon numarasını yazar ve bir miktar da para verir.

Viraj iz sürmeye devam ediyor.

Viraj ise bilgisayarı açmış son görüntüleri izlemeye başlar. Janvi’nin onu ne zaman terk etmeye karar verdiğini bulmaya çalışıyor.

Janvi otobüs terminaline gelmiş ve biletini almıştır.Bineceği otobüse doğru ürkek adımlarla giderken bir kadına çarpar. Kadın ortalığı velveleye verir ve polis çağırır. Janvi polisin geldiğini görünce korkmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir