Güz Masalı 2.Bölüm Özeti-17 Ağustos Pazartesi

Sia Ablasının Evine Kalmaya Geliyor!

Güz Masalı 2.bölümüyle devam ediyor. İlk bölümü nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz 🙂 Janvi hastalanınca Viraj eve Janvi’nin kız kardeşini çağırmıştır. Kız kardeşi çok konuşuyor ve hızına yetişemiyoruz. Janvi ise oldukça tedirgindir. Onun bu halini yüz ifadesinden net bir şekilde görebiliyoruz. Özellikle akşam yemeğinde kız kardeşinin servis yapması ve Janvi’nin tabağa çatala her şeye müdahalesi söz konusudur. Çünkü Viraj oldukça takıntılıdır.

Babaanne ise içine doğmuştur sanki. Aklı fikri Janvi’dedir. Janvi’nin anne ve babası da ayrı alemdedir. Janvi’nin oldukça mutlu olduğunu söyleyip dururlar. Janvi kız kardeşi Sia’yı bir an önce göndermek niyetindedir. Çünkü başına bir şey gelsin istemez.Viraj takıntılı ve Sia da bu evin kurallarını bilmiyordur. Sia’nın tek derdi ise bu ihtişamlı evde bir kaç gün daha yaşayabilmenin derdindedir.

Janvi’nin korktuğu başına gelir. Sia’nın şalının yemek masasında olması Viraj’ı delirtmeye yetmiştir. Bu yüzden ona öğretmek için kendi dolabındaki kıyafetleri dağıtıp doğru şekilde yerleştirmesini ister. Janvi yerleştirir ama Viraj pijamasının yanlış yerde olduğunu görünce tüm dolabı dağıtıp yeniden yerleştirmesini ister. Neyse ki son yaptığı düzenlemeden memnun kalır.

Viraj ofisine gitmiştir ama gözü bilgisayarındadır. Ofiste de evi izliyordur. Janvi ve kardeşini kontrol eder. Sia’nın dikkatini ablasının kontrolcü oluşu dikkatini çekiyordur. Tabak ve bardakları ait olmadığı yerde 1 sn bile tutmuyordur. Sia bir de evde neden hizmetçi olmadığını sormuştur. Janvi geçmişe gider. Aynı şekilde Viraj’a hizmetçi istediğini söyler. Ama Viraj şiddetle karşı çıkıp meseleyi fazla büyütür. Janvi’ye yapmaması gereken şeyler yapar yani şiddetin dozunu arttırır. Janvi, Sia’ya bir daha bu konuyu açmamasını ister.

Janvi sürekli Viraj’a Sia’nın gitmesi gerektiğini söyler. Ama Sia bu durumu alınganlık haline getirir. Ablasının onu istemediğini düşünüyordur. Oysaki ablası kız kardeşine bir zarar gelmemesini derdindedir.

Viraj’ın işten gelmesine az bir zaman kalmıştır. Janvi evdeki son kontrolleri yapar. Yastıkların yerini bardakları her şeyi kontrol ediyordur. Ama eve giren kurbağa her şeyi alt üst edecektir. Sia kurbağı görrüp evi altını üstüne getirir. Altı üstü kurbağa. Korkuyorsan odayı değiştirip sessizce bekle. Ama yok heykellere varana kadar her yeri devirip kırar. Ablasının düzenlediği her yer mahvolmuştur. Üstelik Viraj’ı eve varmasına 5 dakika kalmıştır. Janvi korkmaya başlamıştır. Eli ayağına dolanıp birçok işi aynı anda yapmaya çalışır. Tabiki beceremez. Sonuç olarak Viraj eve giriş yapar. Değer verdiği heykel tuzla buz olmuştur. Ama Viraj Sia’nın yanında bozuntuya vermez. Gülerek karşılar bu durumu. Sia da ablasına gereksiz yere endişelendiğini söyler.

Akşam parti vardır. Viraj Janvi ve Sia’yı alıp partiye götürür. Parti de istenmeyen olaylar olacaktır. Parti iyi başlar ta ki Janvi okul arkadaşını görene kadar. Arkadaşı Janvi’nin sesinin çok güzel olduğunu söyleyip şarkı söylemesini ister. Viraj hayır dese de durumu toparlayıp söylemesini ister. Viraj kendine hakim olamaz elindeki bardağı kırar. Janvi’nin bir erkekle şarkı söylüyor olması onu delirtmiştir. Viraj bunun sonunda uyuyamayıp gece acısını çıkarır.

Bu olanlar büyükannenin içine doğar ama kadın çırpınmaktan başka bir şey yapamaz.Sürekli oğlu ve gelini onu durduruyordur. Sia’nın eve dönme vakti gelir. Viraj Sia”dan heykelin acısını çıkarmak istiyordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir