Güz Masalı 19.Bölüm Özeti-3 Eylül Perşembe

Viraj Sınırları Zorluyor. Janvi’nin Gözünün Önünde Ailesini Yok Etti!

Güz Masalı 19. Bölüm özetinde Viraj doktorun yanından ayrıldıktan sonra Janvi ile birlikte eve dönüyor. Kapıda annesi Gita karşılıyor. Viraj annesine güzel haberi veriyor. Tedavisinin başaralı şekilde sonlandığını sadece ilaçlarına devam edeceğini anlatır. Janvi’nin ise kafasında soru işareti kalmıştır.Doktor bu telefonu ona neden vermiştir.

Doktor, Janvi’ye Viraj hakkındaki gerçekleri anlatıyor.

Janvi odasına gittiğinde telefon çalar. Bari o telefonu sessize alıp verseydin! Janvi telefonu açtığında doktor ona her şeyi baştan sona anlatır. Viraj’ın aslında tedaviye hiç başlamadığı sadece bu zamana kadar rol yaptığını söyler. Janvi inanmak istemez çünkü Viraj onun gözünde gerçekten gelişme kaydetmiştir. Doktor kan testi yaptığından hiç ilaçları içmediğini öğrendiğini ayrıca kızıyla tehdit ettiği için bu tedaviyi bitirmek zorunda olduğunu da söyler. Janvi tekrar yıkılmıştır. İçinde oluşan umut ışığı tekrar sönmüştür. Üstelik Viraj şimdi daha da tehlikelidir. Tüm bu yaşanan sürecin acısını Janvi’den ne şekilde çıkaracaktır. Doktor hem Janvi’nin hemde ailesinin hayatının büyük bir tehlikede olduğunu söyler. Janvi tekrar başa döner ve korkmaya başlar.Doktor ise bir şekilde zor da olsa Viraj’ı tedaviye zorlamaları gerektiğini anlatır. Bunu da kadınları koruma derneğine başvurarak yapacaklardır. Doktor Jnavi’yi ikna etmeye çalışır. Eve gelen polislere her şeyi korkmadan anlatmasını ister. Böylece Viraj gözaltına alınıp tedaviye yollanacaktır. Bu Janvi için oldukça zor olacaktır. Bu arada Viraj da merdivenlerden çıkıyordur. Janvi Viraj’ın geldiğini fark edince duşa girer.Güz Masalı 19.Bölüm özeti devam ediyor.

Janvi eve gelen ekibe Viraj’ı gözaltına almaları için yalvarıyor.

Anne oğul masa da yemek yiyorlardır. Janvi de aralarına katılır ama oldukça gergindir. Birden güvenlikçinin bağırma sesi duyulur. Eve savcı polis ve kadın koruma derneğinden birkaç ekip gelmiştir. Viraj herkese saldırmaya başlar bu ne cüret demeye başlar. Janvi büyük bir korku içindedir. Kadın Janvi’yi ikna etmeye çalışır.Viraj ise eve gelenleri kovmaya çalışıyordur. Janvi sonunda dayanamayıp her şeyi anlatır. Viraj dan şiddet gördüğünü söyler. Gita da oğlunun onları kandırdığını öğrenince Viraj’ın yakasına yapışır. Sen nasıl bir insansın ne zaman duracaksın diye lafları bir bir sayar. Viraj annesini ittirir. Gita yere düşer. Janvi bu duruma daha da sinirlenir. Eve gelen ekibe bağırmaya başlar. Gözaltına almak için neyi bekliyorsunuz şikayetçiyim diye derdini anlatmaya çalışır.Ama heyhat. Bu gelenlerde Viraj’ın ekibi çıkıyor. Şans bu ya Viraj’ın her şeyden haberi oluyor ve Janvi’in sadakatini deniyormuş. Gelenler de utanmadan bir bir geri çıkıyor. Janvi ve Gita evde Viraj gibi bir manyakla baş başa kalmak zorunda kalıyor. Şimdi Janvi’nin hayatı daha da tehlike de. Janvi korkmadan Viraj’ın nasıl bir hayvana dönüştüğünü sorar.Viraj ise hala kendini mükemmel görüyor ve tedaviye Janvi’nin ihtiyacı olduğunu vurguluyordur. Viraj tekrar Janvi’yi evden kovar. Tabi ki Viraj’ın bir planı olduğunu anlıyoruz. Janvi’yi o küçük evden bu saray gibi eve getirmiş şimdi de kendisi götürecekmiş. Janvi arabada tekrar tedirgindir. Viraj’ın bu kadar kolay yola gelmesi ona da inandırıcı gelmemiştir. Bu arada Viraj’ın adamının o mahalledeki insanları evden bir bir çıkardığını görüyoruz.

Güz Masalı 3 Eylül Perşembe – Janvi Yıkılıyor!

Janvi’nin ailesi

Janvi evin önüne gelince Viraj arabadan inmesini söyler. Janvi evine doğru yürümeye başlar. Eve girdiğinde kimsenin evde olmadığını farkeder. Çünkü arabanın sesine çoktan dışarı çıkacaklarını düşünür. Janvi odalara teker teker bakar ama yokturlar. En son bir odada tüm ailesinin kefenle yerde yattığını görür. Janvi çığlığı koparır. Teker teker yüzlerini açar. Tüm ailesinin öldüğünü Janvi nasıl kaldıracaktır? Hepsini öper koklar. Yanına Viraj gelir. Janvi Viraj’ın yakasına yapışır. Ne istedin onlardan diye bağırmaya başlar. Viraj ise nabızlarının attığını nefes aldıklarını söyler.

Viraj alevlerin içinde evlilik yemini ediyor.

İşler şimdi daha da acımasız bir noktaya varır. Viraj Janvi’yi zorla dışarıya çıkarır. Adamlar evi benzin dökerek yakar. Janvi ailesinin yaşadığını öğrenmesiyle yanmasını görmesi arasında bocalayıp durur. Janvi ailesini kurtarmak için çabalarken Viraj ise hala ayrı alemdedir. Janvi’nin kendine yalvarmasını sevdiğini söylemesini ister. Ayrıca yanan alevlerin etrafında tekrar evlilik yemini etmek istediğini söyler. Kasap et derdinde koyun can derdinde misalidir tüm bu yaşananlar. Janvi’nin takati kalmaz ve bayılır. Viraj ise Janvi’yi kucağına almış evlilik yeminini tamamlatıyordur.

Janvi ailesini karşısında görünce inanamıyor.

Sabah olduğunda Janvi yataktan sıçrayarak uyanır. Anne ve babasını sayıklar. Aşağı indiğinde tüm ailesini salonda otururken bulur. Bakar ama emin olamaz Janvi tekrar bakar. Sonra babasının seslenmesiyle koşup ailesine sarılır. Yani Janvi’nin şu halinden bile normal şeyler yaşamadığını insan anlıyor. Anne ve babası ise Viraj sayesinde hayatta olduklarını söyleyip Viraj’ı övmeye başlar. Annesi göz yaşlarını silmesini ve kocasını mutlu etmesi gerektiği nasihatlarını ettikçe siz kendinizi tırmalıyorsunuz artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir