Güz Masalı 18.Bölüm Özeti-2 Eylül Çarşamba

Viraj Doktoru Tehdit Ediyor!

Güz Masalı 17.Bölüm özetinde Janvi’nin dik duruşu sayesinde Viraj tedavi olmayı kabul etmişti.Güz Msalı 18.Bölüm özetinde Viraj’ın tedavi sırasındaki tepkilerini göreceğiz. Tabi bölümün sonunda klasik bir sürpriz bekliyor izleyiciyi.Güz Masalı 2 Eylül Çarşamba 18.Bölüm özeti başlıyor.

Janvi, Viraj ilaçlarını almadığı için onun yanında yatmayı reddetmişti.Viraj da Janvi’nin yanında yatmadığını fark edince ilaçlarını alır. Viraj ilk tedaviye cevap vermeden odadan çıkıp gitmişti. Tedavinin ikinci gününde doktor Viraj’a sorular sormaya başlar. Viraj ne kadar mükemmel bir insan olduğundan bahsetmeye başlar. İnsanlar benim kadar mükemmel olmadığı için onları disipline sokmam gerekiyor ve sonra da ben suçlu oluyorum diyor. Bu arada Viraj’ın annesi Gita da evde oğlu için dua ediyordur.

Yaptığı kötülükler yüzüne yansıdı 😡

Doktor Viraj’ın fotoğrafını asmıştır. Viraj her zamanki gibi mükemmel göründüğünün altını çizer. Doktor ise insanlara ne kadar şiddet uyguladıysa fotoğrafına yapıştırmasını ister. Viraj’ın gözünün önünden şiddet uyguladığı insanlar geçer. Bunlar Janvi,güvenlikçi,annesi,ofis çalışanları,Sancay … Liste uzar gider fotoğrafta dolar. Doktor bundan böyle iyilik yaparak bu ilerin azalacağını söyler. Viraj da hemen çocuk gibi doktora su getirir ve bir kağıdı sökmesini ister. Janvi de olanları garip garip izlemeye devam ediyordur. Daha sonra doktor Viraj ile çocukluğu hakkında konuşmak ister. Viraj terler ve yerinde duramaz.

Viraj annesiyle ilgili anısını hatırlıyor.

Akşam olduğunda Viraj’ı karanlıkta otururken görüyoruz. Yanına annesi gelir. Viraj annesiyle olan bir anısını hatırlayıp duygulanmıştır. Küçükken Viraj düşünce annesi telaşlanarak hastaneye götürmüş. Kendinden çok annesinin canının yandığını anlayınca kim bilir bu kadar kötülük yapınca ne hale geliyorsundur der. Viraj ve annesi Gita birbirine sarılıp ağlaşır.

Ertesi sabah ofisteki adam Viraj’a birkaç belge imzalatmak için eve gelir. Adam belgeleri uzattığında kalem yazmaz. Viraj sinirlenmemeye çalışır. Annesinden kalem ister. Adam da Gita’nın Viraj’ın annesi olduğuna şaşırmıştır. Bu arada Viraj’ın kolundaki iki saatte gözlerden kaçmıyor. Viraj’ın buradaki asıl amacı doktora iyilik yaptığını göstermek.

Janvi,Viraj’ın en sevdiği fotoğrafı yakıyor.

Tedavinin bir diğer adımındaysa Janvi Viraj’ın çok sevdiği fotoğrafı yakacaktır. Viraj çok sevdiği fotoğrafının alev aldığını görünce çıldırır. Janvi’nin üzerine yürür. Doktor fotoğrafı tekrar çektirebileceğini ama Janvi’yi kaybederse bir daha geri gelemeyeceğini söyler.

Janvi esaretten kurtuluyor mu?

Akşam Janvi dolabını düzeltirken elindekileri düşürür. Elindekiler etrafa savrulmuştur. Kendini bu eşyalara benzetir. Tıpkı bu eşyalar gibi bende paramparçayım der. Janvi Viraj’ın ilaçlarını götürür. Viraj ağlamaya başlar. Ona çok kötülük yaptığından bahseder. Kendi karanlığına çekmemek için onu serbest bıraktığını azat ettiğini söyler. Janvi duyduklarına hem şaşırır hem de sevinir. Janvi koşarak evden çıkar. Daima onun için kapalı duran demir kapılar açılmıştır. Güvenlikçiyle selamlaşır ağlaşırlar. Janvi koşarak evden uzaklaşıyordur. Hem koşuyor hemde bunca zaman ona yapılan eziyeti hatırlıyordur. Hatırladıkça adımları daha da hızlanır. Janvi yorulduğunu fark ettiğinde durur. Eve gidince evdekilere ne diyeceğini düşünür. Sonra ise Janvi’yi Viraj’ın yanında görüyoruz.

Yanlış karar verdin Janvi!

Janvi yanlış bir karar veriyor. Viraj’ geri dönüyor. Onu yalnız bırakmak istemediğini söylüyor ve onun iyileşeceğine inanıyor. Viraj ise tabiki mutlu olup Janvi’ye sarılıyor. Janvi evlilik kolyesini geri takıyor.

Uzun zamandan sonra Gita mutlu!

Tedavi devam ediyor. Doktor Viraj’a bilgisayardan Janvi ve bir adamın oturup konuşmalarını izliyor. Viraj yine kıskançlık krizine girip bilgisayarı fırlatacak konuma geliyor. Doktor onu durdurup Janvi’ye hiç mi güvenmediğini sorar. Tedavi adımları böyle böyle devam ediyor. Viraj’ın tepki gösterdiği şeyler yineleniyor. Evde Janvi yastıkları toplayıp koltuğun üstüne atıyor. Ama orada yatan Viraj’ı görmüyor. Viraj onu cezalandıracağını söylüyor. Janvi tedirgin ama Viraj yastık savaşı yapıyor. Evde ilk defa gülüşme sesleri duyuluyor. Gita çok mutlu oluyor. Evdeki huzurun bozulmaması için dua ediyor.

Viraj ,doktoru tehdit ediyor.

Ertesi gün dananın kuyruğu kopuyor. Doktor gizlice Viraj’dan kan almaya çalışıyor. Laboratuvardan test yaptırıyor. Böylece Viraj’ın ilaçlarını almadığını onları kandırdığı aynı küçüklüğündeki gibi rol yaptığını anlıyor. Sinirle odasına gittiğinde Viraj da onun test yaptığı anlamış ve gardını almıştır. Klasik doktoru tehdit etmeye başlıyor. Doktorun kızına zarar vermekle tehdit ediyor. Bugüne kadar odadan ayrılmayan Janvi’nin bugün odanın dışında beklediğini görüyoruz. Doktor mecburen tedavinin bittiğini Janvi’ye söylüyor. Janvi’nin bu kadar zor bir vaka için tedavinin bitmemiş olduğunu anlaması gerekliydi. Doktor yine ona bir şeyleri anlatmaya çalışıyor ama Janvi’nin anlaması mümkün olmuyor. En son doktor Janvi’ye arabaya bindiğinde telefon atıyor ve dikkatli olmasını istiyor. Bakalım Janvi elinden kaçan fırsatı bu kez değerlendirebilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir