Güz Masalı 17.Bölüm Özeti-1 Eylül Salı

Janvi Galip Geldi,Viraj Tedaviye Başlıyor!

Güz Masalı 17.Bölümde Viraj tedaviyi kabul ediyor. Doktor ve Janvi’nin işbirliği bu bölümde işe yarıyor. Bakalım tedavi konusunda kim galip gelecek?

Güz Masalı 17.Bölümde Viraj ofise gitmek için evden çıktığında geri döner. Odasında Janvi ve annesi Gita oturuyordur. Viraj Janvi’nin eskisi gibi kendisini yolcu etmesini ister. Viraj Janvi’ye sarılır ama Janvi onu reddeder.

Gita Janvi’nin yanına oturmuş dertleşiyordur. Her şeyin biteceğini söyler. Janvi ise tüm umudunu kaybettiğini dile getirir. Gita ise umudunu kaybederse yaşayamayacağını söyler.Gita Janvi’ye destek olmaya çalışır ona nasihat eder.

Gita koltuğun altında peşinde koştukları dosyayı bulur. Bu dosyayı Janvi’ye götürür,onunda görmesini ister. Ama Janvi reddeder. Hiçbir şey öğrenmek istemez. Yeterince hayatını mahveden şeyleri öğrenmiştir. Ama Gita babaannesinin onun uğruna ne kadar uğraştığından bahseder. Janvi babaannesinin yaptıkları hatırlayınca yelkenleri suya indirir.Janvi dosyaları karıştırınca doktorun numarasını görür. Gita ile birlikte o doktoru aramaya karar verirler. Bu yüzden kamp hayatı yaşayan Gita ve Janvi güvenlikçiden telefonu istemeyi düşünür. Güvenlikçi istemez ama telefonunu düşürmüş gibi yapıp Gita’nın almasını sağlar.

İş yerindeki çaycı ise Viraj’ın çayını korka korka dolduruyordur. Adam Viraj’ın suratına bakıp azar işiteceğim korkusuyla fark etmeden çayı döker. Viraj derin bir nefes alır ve sakin kalmaya çalışır. Aklı sıra değişmeye karar vermiştir. Kameradan da Janvi’ye seslenir bak değiştim der.

Doktor ise babaannenin başına gelenleri öğrenmiş ve tedirgin olmuştur. Onun için tarih tekerrür ediyordur. Janvi’ye ulaşması gerektiğini düşünür ama bunu nasıl yapacağını bilemez. O sırada Janvi doktoru arar. Doktor Dobriyal soyadını duyunca şaşırır.Gökte ararken yerde bulmak misali sevinmiştir. Janvi babaannesinin doktorun yanına kadar gittiğini öğrenince duygulanmıştır. Her şeyin suçlusu olarak kendini görür. Doktor Janvi’ye Viraj’ı tedavi için ikna etmesi gerektiğini söyler. Bu o kadar kolay olmayacaktır. Ama bunu Janvi’den başkası başaramayacaktır. Viraj, evdekilerin telefonla doktorla konuştuğunu görüp hemen yola çıkar. Viraj ofisten çıkıp şehir dışındaki evine varıyor ama evdekiler telefon görüşmesini bitiremiyor.Viraj eve gelir. Kapıdan sessizce girer.Janvi’nin elinden telefonu alıp yere fırlatır. Janvi ve Gita korkmaya başlar.Viraj hiçbir şey demeden odasına çekilir.

Bizim toz pembe masal diyarında yaşayan Janvi’nin anne ve babası ise torunları hakkında konuşur. Janvi’nin annesi bebek için birkaç kıyafet ayırmıştır. Onu Janvi’nin evine bırakmak istediğini söyler. Bu bahaneyle de görmüş olacağını söyler. Ama Viraj Gangader’i arayıp Mumbai’ye iş gezisine gideceğini Janvi ile gezeceğini söyleyerek ayakta uyutmaya devam eder.

Güz Masalı 1 Eylül Salı Bölüm Özeti Devam Ediyor.

Janvi ise bundan sonra yapacağı hamle için dua etmeye başlar. Hamlesi ise Viraj’ı tedaviye ikna etmek.Gita da Janvi ile gitmek ister ama Janvi bunu tek başıma başarmalıyım diyor. Janvi odaya gidip Viraj’ın tedavi olmasını istediğinde büyük bir kriz çıkar. Viraj ben deli miyim diyerek etrafa saldırmaya başlar. Janvi’ye görmek istemeyeceğimiz hareketler yapar.Araya Gita girer.

Doktor ise telefonun birden kapanmasının ardından oda telaşlanır. Bu işin peşini oda bırakmayacaktır. Viraj ise kendi kendine konuşmaya başlar. Önceden doktor anne ve babasıyla arasına girmişti. Şimdi ise Janvi ile arasına girdiğini düşünür. Janvi tüm gücünü toplayıp tekrar Viraj’ın karşısına çıkar. Asla pes etmeye niyeti yoktur. Viraj da annesinin dizine yatmış duygu sömürüsü yapmaya başlar. Janvi doktorun dediklerini hatırlayıp Viraj’ın ne yapmaya çalıştığını anlar. Bu yüzden Viraj’ın üstüne daha fazla gitmeye başlar. Viraj da mutfaktan kesici alet alıp kendine zarar verir. Janvi’nin yumuşamaya niyeti yoktur. Bu evde kendisine bir eş değil bir eşya gibi muamele yaptığını haykırır. Viraj Janvi’nin dizine yatmış kendisini ter etmemesini ister. Janvi son hamlesini yapacaktır. Boynundaki evlilik kolyesini çıkarıp Viraj’ın görmesini sağlar. Viraj defalarca aynı kelimeyi tekrarlar. O evlilik kolyesini boynuna geri tak!

Janvi gözyaşları içerisinde Viraj’ın söylediklerine tepkisiz kalır. Böylece ne kadar kararlı olduğunu ona gösterir. Viraj da Janvi’ye son hamlesini yapar. Namlunun ucuna kolyeyi koyup doğrultur. Janvi yine hiçbir şekilde sesini çıkarmaz. Viraj artık sinirlenip evden çıkıp gider. Doktor da evden çıkacakken kapıda Viraj’ı görür. Viraj doktoru da alıp evine götürür. Janvi’yi gerçekten seviyorum ve yapamayacağım hiçbir şey yok deyip tedaviyi kabul etmiştir. Doktor artık Janvi’ye rahatlamasını söyler.

Tedavi günü gelir. Viraj yanında illa Janvi’yi de görmek istediğini söyler. Doktor kabul etmek zorunda kalır. Bu sefer de Viraj doktorun sorduğu sorulara cevap vermeden odadan çıkıp gider. Janvi onun bu halini gördükçe iyice morali bozulur. Ama doktor bunun daha bir başlangıç olduğunu söyleyerek onu rahatlatır.

Janvi evdeyken Viraj’a ilaçlarını vermeye çalışır. Ama Viraj küçük bir çocuk gibi sırtını döner ilaç şişelerine vurur. Bakalım bu tedavi meselesinde kim galip gelecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir