Güz Masalı 15.Bölüm Özeti-30 Ağustos Pazar

Janvi Gerçekleri Duydu! Bebeğini Kaybetti…

Geçen bölüm Gita belgeleri ele geçirmiş eve gelmişti. Ama ondan önce eve gelen biri daha vardı. Viraj belgeleri mabette Gita’nın aldığını görmüştü.Gita korkudan belgeleri düşürünce Viraj eğilip belgeleri alırken Gita’ya oo anne oğluna hayır duası etmeyecek misin diye alaycı tavırla söyler. Gita’nın Viraj’ın gerçek annesi olduğunu öğrenmiş oluyoruz.

Kadın Viraj’dan çok korkuyor.Önce annesinin gözünü bağlatıp yakalamaç oynatıyor. Daha sonra yağ isteyip saçlarını yağlatıyor. Bu sırada Gangader ve Janvi eve geliyor. Gangader torununun beşiğini bırakıyor. Güvenlikçi defalarca Viraj’ı arıyor. Onun telefonu da sessizde olduğu için duymuyor. Bakalım Janvi Gita ve Viraj’ı nasıl bir durumda yakalayacak!

Tabi Janvi’nin içeri girmesi saatler sürüyor.Viraj annesiyle yüzleşiyor. Neden belgelerin peşine düştüğünü oğluna ihanet ettiğinin hesabını soruyor. Gita ise Janvi’nin her şeyi bilmeye hakkı olduğunu söylüyor. Her şeyi bilirse sana yardımcı olur der. Tabi anne oğul yüzleşmesi sert geçiyor. Viraj bir bir Gangader’in üstüne suç attığını Sancay’ın boş yere hapiste yattığını babaanneyi terastan attığını bir bir dile gelmiş itiraf ediyor. O sırada Janvi de içeri girmiş onları duyuyor. Kız şok geçiriyor. Bütün yaşadıkları birer film sahnesi gibi gözünün önünden geçiyor. Viraj Janvi’nin kendisini duyduğunu görünce bir şokta o geçiriyor. Tüm bu olanları görünce Gita da şok geçirmese ayıp olur. Üçü bir müddet bakışıp durur. Viraj hemen annesine suç atar bizi ayırmaya çalışıyor der. Ama nafile Janvi onu duymaz bile. Her şeyi duymuştur.

Viraj tüm bu olanların sorumlusunu annesi olarak görür. Onun üzerine giderken Janvi yere düşer. Janvi’nin canı yanar. Yine hemen eve doktor gelir. Viraj Janvi’nin kendisini terk edeceğini düşünür.Bu arada gidip tüm hırsını annesinden çıkarır.

Doktor Viraj’a kötü haberi verir. Janvi bebeğini kaybetmiştir. Viraj duyduklarını atlatamazken Janvi’nin hareketlerine şaşırır. Janvi beşikte bebeğin olduğunu görür. Janvi hiçbir şey hatırlamaz. Çocuğunun doğduğunu varsayıp beşiğin başında ninniler okur. Viraj Janvi’nin hareketlerini anlamaya çalışır.Onun delirdiğini düşünür. Bebeği kaybettiğini söylerse gerçekleri hatırlayıp onu terk edecektir. Ne yapacağına karar veremez. En sonunda dayanamaz ve bebeğinin öldüğünü söyler. Ama bu Janvi’yi kendine getirmez. Janvi hatta Viraj’a ara dayağı bile atar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir