Güz Masalı 14.Bölüm Özeti-29 Ağustos Cumartesi

Viraj’ın Korku Dolu Sürprizleri!

Viraj Janvi’yi sevgililer gününde hediye yağmuruna tutuyor.hediyeler,sürprizler… Bu tabi bizim hediye ve sürpriz anlayışımıza uymuyor. Sabah Viraj Janvi’nin resmini çizer. Janvi çok beğenir. Ama Viraj Janvi’nin karşısında bu resmi ateşe atıp yakar. Janvi’den daha güzel bir şey olamayacağını söyler. Janvi dengesiz Viraj’a garip garip bakar. Janvi Vraj’dan bir şey saklamak istemediğinden günler öncesindeki olayı açar. Sancay’ın eve geldiğini söyler. Viraj tepki vermeden Janvi’nin elindeki sütü içmesini ister. Süt çok sıcaktır. Viraj bu küçük oyunlarıyla Janvi’den aklı sıra intikamını alıyordur.

Viraj Janvi’den hazırlanmasını ister onu özel bir yere götürecektir. Janvi dolabına bakar giyecek hiçbir şeyi yoktur çünkü Viraj her şeyini yakmıştır. Janvi’nin gözlerini bağlayıp uçurumun kenarına getirir. Janvi de hemen korkup çığlığı basar. Viraj korkmamasını korkarsa oğlunun da korkacağını söyler. Viraj saçma oyunlarına devam eder. Eline aldığı gülü seviyor sevmiyor yaptırır. Sevmiyor çıkınca da yine terelellenir.

Bu arada babaanne eve çıkarılmış yanına da Viraj’ın tuttuğu özel hemşireyi koyarlar.Bu hemşire babaanneye ilaçlarını vermez.Ayrıca babaanneyle Gita’nın anlaştığını görüyoruz. Gita babaannenin sakladığı belgelerin peşine düşüyor.

Viraj Janvi’ye bir diğer sürprizi için beklemesini ister. Viraj Sancay meselesini halletmek için yola çıkar. Sancay tekrar polisin eline geçmiştir ve tekrar tutuklanacaktır.

Janvi pencereye yaslanmış sıradaki korku dolu sürprizini bekler.Viraj gelir ve Janvi’ye yeni bir araba almıştır. Araba sürmeyi bilmeyen kızı direksiyona oturtur. Aksiyon olsun diye de kız zorla gözü kapalı araba sürdürür. Janvi de gözlerini kapamış Viraj ne derse onu yapıyordur. Son anda kaza yapaktan kurtulurlar. Viraj ölümden döndük diye kahkaha atmaya başlar.Viraj ve Janvi babaanneyi görmek için eve gelirler. Viraj herkese Janvi’nin araba sürdüğünü söyleyince küçük kız kardeşi illa bende arabayla gezeceğim diye tutturur. Janvi bilmiyorum dese de zorla Janvi’yi gönderir. Amaç babaanneyle Janvi’yi görüştürmemek.

Viraj babaanneyle konuşup belgenin yerini sorarken duvarda asılı resimden yola çıkarak belgenin mabette olduğunu tahmin eder. Polislere de haber verip mabede gider. Mabette Gita da vardır. Gita belgeleri bulup eve dönüyordur. Ama onu orada Viraj görür. Gita Viraj’a yakalanmış olur. Gita eve girdiğinde Viraj ona sürpriz yapar Gita da korkudan belgeleri elinden düşürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir