Güz Masalı 13.Bölüm Özeti-28 Ağustos Cuma

Sancay Janvi’ye Her Şeyi Anlatır!

Viraj aldığı tehdit notlarından sonra tekrar sağa sola sataşmaya başlar. Özelikle Janvi’ye patlar. Janvi de ailemle çok ilgilendi gerildi diye düşünür. Viraj , telefonunu açmaya çalışan Janvi’yi ajan olmakla suçlar. Ona ceza verir. Pencere önüne geçip dışarı da gördüklerini anlatmasını ister. Janvi yine gözyaşları içinde dışarı da ne var ne yok sayar. Janvi’nin yanına Gita gelir. Acıyan gözlerle Janvi’ye bakar. Bu Gita’nın da gerçekte kim olduğu yakında açığa çıkacaktır.

Viraj babaannenin yanına gider. Kadının yanında yine abuk sabuk hareketler yapar. Onun gerçekten felç olup olmadığını kontrol eder.Viraj bu davranışlarıyla babaannenin iyileşmesine katkı sağladığından habersizdir. Babaanne o kadar sinirlenir ki elini yavaştan oynatmaya başlamıştır.

Viraj kendisini tehdit ede şahısla buluşma yerine gider. Ama ne gelen vardır ne giden. Polislerde yerini almıştır.Daha sonra polis Viraj’ın yanına gelerek önemli bir bilgi verir. Sancay’ın babaannenin terastan düştüğü gece karakoldan çıktığını söyler. Viraj bu haberin bu kadar geç geldiği için sinirlenip polise tokat atar.

Janvi ise Viraj ile aralarını düzeltmek için evi mumlarla süslemeye başlar. Bu sırada içeriye Sancay girer. Janvi’ye tehlikeli bir adamla evli olduğunu anlatmaya çalışır. Oysa ki anlatmasına gerek yok Janvi birebir her gün yaşıyordur. Ama bunu kabullenmek istemez. Sancay’ı kovmaya çalışır. Sancay ona ailesini sormasını ister. Şifreli konuşacağına her şeyi tek nefeste anlat gitsin. Janvi güvenlikçiyle Sancay’ı attırır. Sancay giderken babaanne ile ilgili bir şey söylemeye çalışır onda da kapı kapanır.

Akşam için Janvi hazırlanır.Viraj da yine bilgisayarını açmış evde neler olup bittiğini izliyordur. Viraj’ın gözünden hiçbir şey kaçmıyor. Viraj Sancay’ın söylediklerinden sonra yine Janvi’ye yakın davranmaya çalışır. Ona aldığı hediyeleri verir. Janvi sormadan onu gizli odaya götürüp bine bin katıp edebiyat parçalayarak ailesini anlatmaya başlar. Janvi Viraj’ın anlattıklarına yine tav olur. Ama gece olunca Viraj’ın aklında yine tilkiler dolaşıyordur. Neden Janvi ondan Sancay’ın geldiğini saklıyordur. Onu cezalandırmayı düşünür. Ertesi gün Sia yine ortalığı karıştıracaktır. Sancay onunla buluşmak için telefon etmiştir. Sia da Viraj’ı arayıp haber verir. Ne yapması gerektiğini sorar. Viraj ise Sancay’ı kapana kıstırmaya kararlıdır.

Janvi yemekte Viraj’ın çok lazımmış gibi hayatına burnunu sokar. Viraj’ın kardeşinin eve gelmesini ister. Viraj sinirlenir. Janvi’yi bahçeye çıkarır. Onun gözlerini bağlayıp bir sürprizi olduğunu söyler. Viraj Janvi’ye hayatını geçmişini sorguladığı için Janvi’nin geçmişine dair ne varsa yakar. Janvi yine şok geçirirken bayılır. Viraj soluğu hastane de alır. Doktorları Janvi’nin başına yığar.Oğlunun da iyi olduğunu öğrenen Viraj rahat bir nefes alır. Aslında o nefesi alırken yeni bir haber alır. Babaannenin durumunun iyiye gittiğini öğrenir. Polislerde Sancay’ı yakalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir