Güz Masalı 12.Bölüm Özeti-27 Ağustos Perşembe

Viraj’ın Yaptıklarını Gören Bir Kişi Var!

Babaanne Viraj’ın yaptıklarından sonra felç kalır. Tabi Viraj gerçeklerin açığa çıkıp çıkmasından dolayı yaşadığı stres sonunda rahat bir nefes alır. Hastane odasında babaannenin durumuna gülmeye başlar.Poliste hazır kimse yokken babaanneden parmak izi alıp ifade almış gibi yaparak olayın üstünü kaparlar.Viraj böyle gülerken dışarıda birden Janvi’yi görür. Janvi ondan habersiz hastaneye gelmiştir. Yoksa Janvi onu görmüş müdür? Viraj tekrar başa döner. Babaanne konuşamaz peki ya Janvi onu terasta gördüyse ve gerçekleri herkese anlatıp onu bırakırsa? Viraj kendini yemeğe devam eder. Janvi’nin bakışlarını sürekli şüpheli hisseder.

Viraj Janvi’yi alıp eve döner. Janvi ise Viraj’ın yaptığı iyiliklere karşı ağlayarak onu üzdüğünü düşünür. Yani Janvi’nin hiçbir şeyden haberi yoktur. O Viraj’ı kızdırmamaya çalışır. Bu arada Gangader’in evinde bir şeyler arayan biri görünür. İçeri hırsız gibi girmiştir. Polislerde Viraj’ın emriyle gelmiş evdeki belgeyi bulmaya çalışırken aslında başka birinin bu belgenin peşinde olduğunu öğrenirler.

Viraj dediğimiz gibi Janvi’nin gerçekleri bilip bilmediğini düşünmekten neredeyse kafayı yedi. Eline aldığı kitabın sayfalarını seviyor sevmiyor diyerek yırtmaya başlar.Odanın her yanı kağıt parçasıyla dolar. Son sayfa da sevmiyor çıkar. Viraj bu duruma çok sinirlenir. Bir de üstüne belgenin başkasının eline geçtiğini öğrenince siniri iki kat daha artar.

Viraj olayın geçtiği otele giderek bir nevi canlandırma yapar. Janvi’nin yerinde durarak kendi durduğu yere bakar. Bu durumda kimse görünmüyordur. Viraj artık rahat bir nefes alır. Çünkü Janvi onu görmemiştir. Bundan emindir.

Viraj bu mutlulukla Janvi’yi dışarıya yemeğe çıkartır. Janvi de Viraj’ın mutluluğunu dşünüyordur. Bu yüzden vejetaryen yemek bile yemek istemez. Kaybetme korkusuyla tutuşan Viraj ise bugün Janvi’nin yediği yemeklerden sipariş eder. Ama yine olayı tadında bırakmaz. Kız doyduktan sonra bir daha kendi elleriyle beslemek ister. Janvi yine midesi bulana bulana yemek yer. Viraj hesabı istediğinde onu bir sürpriz bekliyordur. Hesabın arasında bir kağıt vardır. Bu kağıtta Janvi’nin babaannesine neler yaptığını biliyorum yazıyordur. Viraj birden gerilir. Garsonun peşine düşer ama Janvi gelince susmak zorunda kalır. Arabaya gittiğinde de böyle yazılı birçok kağıt bulur. Viraj yeniden dellenmeye streslenmeye başlamıştır.

Viraj gece yarısı uykusundan kabus görerek uyanır. Bir yandan da ağzımdan bir şey kaçırdım mı korkusu taşır. Viraj’ın uykuları kaçar. Gece yarısı not yazan kişiden buluşmak istediğine dair mesaj alır. Viraj stresten Janvi’ye eskisi gibi kötü davranmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir