Güz Masalı 11.Bölüm Özeti-26 Ağustos Çarşamba

Viraj,Babaanneyi Terastan Düşürüyor!

Babaanne türlü uğraşlara rağmen sonunda otele varmayı başarır. Ama sonuç hüsran olacaktır. Otele girdiğinde onu Viraj karşılayacaktır. Babaanne terasa çıktığında etraf karanlıktır. Arkasından Viraj girer ve kapıyı kapatır. Viraj babaanneye evdeki kilitli kapıyı açtığını sıra da bu kilitli kapıyı açmasını ister. Babaanne paniklemeye başlar. Zaten uzun yoldan gelmiş aklı durmuştur. Babaanne bir an da gaza gelmiş herkese her şeyi açıklayacağını söyler. Aklı sıra Viraj’ı tehdit etmeye çalışıyordur. Viraj neymiş benim hakkımda öğrendiğin gerçekler diye sorar. Babaanne onu bir ruh hastası deli olduğunu söyler. Viraj önce babaanneye korkunç bir şekilde yaklaşır daha sonra kahkaha atmaya başlar. Deli bir adamın sabahtan beri onu nasıl yönlendirebileceğini sorar. Yaptığı planları anlatır. Janvi’ye olan aşkını anlatır. Deli bir adamın bunları nasıl yapabildiğini sorar.

Bu arada Janvi de Viraj’ın yokluğunun farkına varmış otelin içinde onu aramaya koyulur. Terasın kapısına gelince durup bir an geri döner.

Viraj babaanneyle oyun oynamaya başlar. Onu oturtup sorular sormaya başlar.Tabi bu sorulara babaanne Viraj’ın istediği yanıtları vermeyecektir. Ona söylediği sözler Viraj’ı daha da sinirlendirir. O anda Janvi Viraj’ı arar . Viraj telefonu kulağına götürdüğünde babaanne çığlık amaya başlar. Terasta olduğunu Viraj’ın onu zorla tuttuğunu kurtarılmayı istediğini söyler. Viraj’ın yüzünde korku hakim olur. Ama sonra her zamanki gibi gülüp kahkaha atmaya başlar. Çünkü daha telefonu açmamıştır.

Janvi ise arabaya bakmaya gider. Bu da yana yakıla Viraj’ın derdine düşmüştür. Viraj babaannenin elindeki belgeleri almaya çalışır. Aralarında arbede yaşanır. Viraj belgeleri almayı başarır. Babaanne seninle dans ede de bende bir kaç bir şey kaptım demeye çalışır. Belgeleri yanında getirmemiştir. Viraj bu duruma çok sinirlenir. Yanında duran saksıyı sinirlenip fırlatır. Fırlayan saksı babaannenin dengesini kaybedip yere düşesine neden olur. Evet babaanne terastan aşağıya düşmüştür. Janvi de arabanın yanındadır. Düşen kadının yanına doğru gider ama yerde yatan kadının babaannesi olduğunu anlayınca çığlığı basar. Kafasını kaldırıp baktığında terastaki adamın Viraj olduğunu fark etmez. Viraj şoke olmuştur. Eli ayağına dolanmıştır. Aşağı bile zar zor inmiştir. Aşağı indiğinde Janvi Viraj’ın kollarında çğlık atıp ağlamaya başlar. Viraj hemen ambulansı arattırır. Ailenin geri kalanı da gelir.

VirajJanvi’yi eve getirir. Viraj’ın bir diğer korkusuysa Janvi’nin kendisini görüp görmediğidir. Viraj bu yüzden çok endişelidir. Janvi’nin uyanınca ne tepki vereceğini merak ediyor. Artık Viraj’ın uykuları kaçmıştır. Sabaha kadar evin içinde dolaşır ve babaannenin terastan düşme anını düşünüyordur.

Viraj’ın aslında tek derdi Janvi’nin gerçeği bilip bilmemesi. Bu yüzden ondan bir şeyler duymak ister İlk önce onu korkutmayı denemeyi düşünür. Sonra bunun çokta iyi bir fikir olmadığı kanısına varır. Onu çok sevdiğini bebeğine zarar gelmemesi için hastaneye götürmediğini söyler. Viraj hastaneden telefon alır. Babaannenin durumunun iyiye gittiğini öğrenir. Bir an önce hastaneye gitmeye koyulur. Polise de içeriye kimseyi almamasını ister. Viraj babaannenin yanına girdiğinde babaanne boş gözlerle tavana bakıyordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir