Güz Masalı 10.Bölüm Özeti-25 Ağustos Salı

Viraj’ın Hastalığı Ne?

Babaanne Payal’in yatırıldığı hastane de ona önceden bakan doktorun adresine ulaşmıştı. Doktor önce hastaları hakkındaki bilgileri yabancı kişilerle paylaşamayacağını söyler. Babaannenin ısrarına karşı koyamaz. Torunun Viraj ile evli olması hayati tehlike barındırdığını söyleyince doktor başından geçenleri anlatmaya başlıyor. Viraj’ın anne ve babasının geçmişte hiç çocuğu olmuyor. Bu yüzden Viraj’ı evlatlık olarak alıyorlar. İlk başta Viraj’ın bu tavırlarını aile sorumluluk sahibi bir çocuk olarak algılıyor. Viraj her şeyin mükemmel olmasını isteyen yaşıtlarına göre de oldukça zeki olduğunu söylüyor. Yıllar sonra bu ailenin bir çocuğu oluyor. Payal dünyaya geliyor. Viraj yerinin dolacağını düşünüyor.Bu yüzden kendine zarar vermeye başlıyor. Bir nevi dikkat çekmeye çalışıyor. Aile doktora başvuruyor. Doktor eve gittiğinde hep Payal’in başına bir şeyler geldiğini ve onu kurtaranın da Viraj olduğunu söylüyor. Viraj herkesten iki adım önde giderek planlarını ona göre yapıyor.Aile ise bu durumu kardeşine iyi baktığını onun sorumluluk sahibi olduğunu söylüyorlar. Doktor ne zaman Viraj’ın hasta olduğunu söylese Viraj ailenin yanında rol yapmaya başlıyor. Yine bu rol yeteneğini kullanarak ilaçların ona ağır geldiğini gösteren hareketlerde bulunuyor. Böylece aile doktoru bırakıyor. Bu arada Viraj’ın hastalığı Obsesif kompulsif kişilik bozukluğu.

Babaanne duydukları karşısında şoke oluyor. Çünkü Viraj’ın tedavisi tamamlanmamıştır. Janvi’nin hayatı tehlikededir. Viraj’ın anne ve babasını bile öldürmüş olabileceğini düşünüyor.

Doktorun babaanneye tek bir nasihati oluyor. Ya Viraj’ı bana getirip tedavi olsun ya da Janvi Viraj dan boşansın.

Babaanne duyduklarını bir an önce oğluyla paylaşmalıdır. Babaanne endişeli bir şekilde yola düşer. Bakalım babaanne gerçekleri anlatabilecek mi? Gerçekleri söylese de aileyi inandırabilecek mi?

Viraj ise Payal’i ziyarete gider. Payal ilaçların etkisiyle yarı baygındır. Ama bu haldeyken bile Viraj’ı görünce direk ayılıyor. Kim bilir kıza neler yaptı geçmişte. Viraj kardeşine sarılmaya başlar. Onu çok sevdiğini geçmişte onu nasıl koruduğunu anlatmaya başlar. Ama Payal onu duymuyordur. Viraj Payal’in eski bebeğini de yanında getirmiştir. Bebeği ona uzatır kız birazcık sakinler ama bebeğin arka tarafındaki yanıkları görünce tekrar kıyameti koparır.

Viraj doktorun evini aramaya karar verir. Babaannenin oraya gidip gitmediğini öğrenmeye çalışacaktır. Telefondaki adam da bir müddet doktorla uzun uzun konuştuğunu söyler. Artık Viraj babaannenin her şeyi öğrendiğini biliyordur. Babaanneye engel olmaya çalışacaktır. Akşam da Sia’nın nişanı vardır. Viraj babaannenin oraya gelmesini engelleyecektir. Bu yüzden nişan saatini erkene almalıdır. Kendi adamını da eve gönderir telefonu meşgul tutmasını ister. Babaanne evi arar ama telefon hep meşguldür. Eve geldiğinde kimseye de ulaşamaz çünkü herkes nişana gitmiştir.

Herkes nişanın olacağı yere gitmiştir. Janvi ile ailesinin karşılaşmasını istemez. Çünkü babaannenin nerede olduğu tartışılacaktır. Viraj Janvi’ye babaannesinin evde olduğunu söylemiş, babasına da mabetten alıp getireceğini söylemiştir. Hal böyleyken ikilinin bir araya gelmemesi için Viraj deyim yerindeyse kırk takla atar. Janvi’ye iltifatlar eder.

Viraj babaanneyi arar onunla Sancu’ymuş gibi konuşur. Kefaletle çıktığını bir an önce karakola gelmesini ister. Birlikte Janvi’ye olanları anlatalım der. Babaanne bu tuzağa düşer. Ama karakola gittiğinde Sancu’nun içerde tutulduğunu görür. Daha sonra polislerin kendisini aradığını öğrenir.Hemen oradan kaçar. Babaanne resmen suçlu gibi Viraj’ın isteği üzerine aranıyordur. Babaanne yollar da öylece yürür. Çok da yorulmuştur. Otele gitmeye karar verdiğinde polisler Payal’in hemşiresi gibi taklit yaparak Payal’in onunla konuşmak istediğini söyler. Babaanne heyecanlanıp gidecekken kendisine nasıl ulaştıklarını düşünür. Sancu meselesindeki gibi oyuna düştüğünü anlar. Kan ter içinde yolda giderken adamın biri yardım etmek istediğini söyler. Adam yolları şaşırır.

Bakalım babaanne otele ulaşabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir