Güz Masalı 1.Bölüm Özeti-16 Ağustos Pazar

Janvi, Viraj’ın Elinden Kurtulabilecek mi?

Güz Masalı yayın hayatına başlıyor. Aşk Bir Rüya’nın ardından biraz ağır bir diziye benziyor. En azından gülüp eğlenilecek bir dizi değil. Dizi Janvi’nin koşmasıyla başlıyor. Janvi koşarken yüzünde de büyük bir korku hakim olduğunu görebiliyoruz. Arkasında da adamlar vardır. Köprüye ulaştığında karşısında bir araba durur. Janvi sıkışmıştır. Arabadan inen adam ona doğru geliyordur. Janvi ağlamaya başlar. Ama adam ona sakin olması gerektiğini korkacak bir durumun olmadığını anlatır. Bu adamın da Viraj olduğunu görüyoruz.Arabadan inerken Janvi’nin ayakları yara bere içindedir. Bu yüzden kocası Viraj yalın ayak spor yapmamasını isteyerek onu kucağında eve taşır. Ama Janvi korku içindedir.

Viraj akşam yemeğinin olmadığını görünce büyük bir titizlikle yemeğini hazırladığını görüyoruz..Janvi ise arkada elleri ayakları bağlı ağlıyordur. Janvi ağlarken geçmişe gider. Viraj’ın fotoğrafına bakıp hayal kuruyordur. Viraj gibi zengin bir iş adamının Janvi’yi istemesi ailesini çok heyecanlandırmıştır. Janvi daha sonra okulda arkadaşıyla hayallerini konuştuğu ana gider. Arkadaşı okulda kalıp yükselip yükselmeyeceğini sorar. Janvi ise bir kısmetinin çıktığını ailesinin uygun görmesi halinde evlenmeyi düşündüğünü anlatıyordur.

Viraj evde ayrılıp işe gitmek üzeredir. Ama her yeri kilitler. Güvenliği de tembihler. Şimdi Janvi koca evde yalnız başına kalmıştır. Bu zenginliğin ihtişamlığın hiçbir anlamı kalmamıştır. Janvi ne zamana kadar bu yaşamı sürdürecektir. Birden kaçmaya çalışır ama pencerelere kadar her yer kilitlidir. Janvi yine geçmişe gider. Babaannesi bu evliliği istemiyordur. Çünkü çok zengin bir adam kalkıp da yoksul Janvi’yi neden istemektedir. Babaannenin aklında hep bir soru işareti kalmıştır. Janvi şimdi keşke babaannemi dinleseydim der. Evlendikleri gün her şey çok iyi gidiyordur. Viraj oldukça kibar davranıyordur. Ta ki bir hamam böceği Janvi’yi korkutana kadar. Bu hamam böceği Viraj’ın gerçek yüzünü göstermesine sebep olur. Viraj naptı dersiniz. Bu hamam böceğini süte koyup Janvi’nin gözü önünde içti. Janvi öğüre öğüre baygınlık geçirdi. Zaten ondan sonra da kabus uyandı.

Güvenlikçi Janvi’nin haline dayanamaz ve telefonunu verir. Janvi bir an önce evi arayıp durumu anlatacaktır. Janvi aradığında babaannesi çıkar. Ama Janvi de klasik konuşamaz ağlayıp durur. Zaten o anda da eve belalı Viraj gelir. Hiçbir şey olmamamış gibi Janvi’ye yi davranır. Onna güzel kıyafetlerini giydirip takılarını takar. Sonra kapı çalar ve gelen ailesidir. Janvi annesine ağlayarak sarılır. Annesi sağ olsun kızının bu tedirginliğini fark etmez. İşi gücü evin büyüklüğü Viraj’ın zenginliği, Viraj’ın borçlarını ödemesi,Viraj çocukların okul masrafını karşılaması. Viraj da Viraj… Janvi ağzını açıp da bir şey diyemez. Annesi sürekli gereksiz yere Viraj’ı övüyordur. Janvi durumu kabullenmesi gerektiğini düşünür. Eğer kaçamıyorsa Viraj’ı kazanmayı düşünür. Onun sinirlendiği hiçbir şeyi yapmayacaktır. Bu arada Viraj eve kamera taktırmış sürekli kızı izliyordur.Akşam Viraj eve geldiğinde Janvi’yi yemeğe götürecektir. Ama Janvi kapıda köpekle oynuyordur. Viraj bu duruma çok bozulur. Janvi’yi köpekten bile kıskanmıştır. Hortum tutup kızı sular. Janvi dayanamaz ve bayılır. Janvi,Viraj’la konuşmayı dener. Ama Viraj sevginin korkuyla geleceğini düşünüyordur. Bu yüzden Janvi’yi korkutmayı deneyecektir. Janvi banyodayken bir torba hamam böceğini banyoya salar. Kız çığlık çığlığa kalıp bayılır. Viraj hastaneye götürür ama burada da durum farksızdır. Çünkü Janvi’yi doktordan kıskanır. Gerisini de varın siz tahmin edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir