Gupse Özay ve Barış Arduç çiftinin bebeklerinin ismi belli oldu: Jan isminin anlamı nedir?

Gupse Özay Barış Arduç

Gupse Özay ve Barış Ardunç’un kızlarına ilginç isim! Bakın anlamı ne çıktı?

İki yıl önce nikah masasına oturan Gupse Özay ve Barış Arduç çifti, bugün anne-baba oldu. İlk bebeklerine kavuşan ünlü çiftin bir kız çocuğu oldu.

Deliha filminin setinde tanışan ve birliktelik yaşamaya başlayan Barış Arduç ve Gupse Özay, 2020 yılında evlenmişti. Ünlü çift, geçtiğimiz aylarda bebek beklediklerini duyurmuştu.

İSMİ BELLİ OLDU

Geçtiğimiz günlerde İlk bebeklerini kucaklarına alarak anne baba olan Gupse Özay-Barış Arduç çiftinin kızlarına verdikleri isim belli oldu. Ünlü çiftin bebeklerinin ismi, duyanlara anlamını merak ettirdi. Özay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, bebeklerine “Jan Asya” adını verdiklerini duyurdu.

Ünlü çift kızlarına “Jan Asya” adını verdi.

JAN NE DEMEK?

Çerkezce kökenli olan Jan ismi Türkiye’de çok kullanılmamakla beraber TDK’de “Atak, çevik, becerikli, çalışkan, asil soylu bir aileden gelen” anlamına geliyor. Asya isminin ise birçok dilde anlamı var. Asya Arapçada şifa veren, tedavi eden, merhem, Yunancada güneşin doğduğu yer, Türk Dil Kurumu sözlüğünde ise dünyanın beş kıtasından en büyük ve en kalabalık olanı anlamına geliyor.

Bir cevap yazın