En Sevilen Hint Kadın Oyuncuları

Hint dizisi kadnları

Sizin En Beğendiğiniz Kadın Oyuncu Kim?

Bir önceki yazımızda yayınlanan hint dizilerinden favori olan dizinizi sormuştuk. Bu yazımızda da yayınlanan hint dizilerinden favori başrol kadın oyuncularını yazacağız. Bakalım en çok sevilen kadın aktrisimiz kim çıkacak?

11.Numara Yaralı Kalbim ve Yalancı Bahar dizisi ile Drashti Dhami

Oyuncu 10 Ocak 1985 doğumlu. Kendisi Hindistan’ın en iyi aktrislerinin başında geliyor. Drashti Dhami Yaralı Kalbim dizisiyle birçok dalda ödüle aday gösterildi ve bir ödül aldı. Madhubala rolü ise ona başarının birçok kapısını açmasını sağladı. Yalancı Bahar dizisiyle 3 ödül aldı. Toplamda dört ödül aldı.

10.Numara Develone Batterjee: Masum dizisinde Gopi karakterine hayat veren oyuncu 22 Ağustos 1985 yılında Bengalli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kariyerine mücevher tasarımcısı olarak başladı. Dans etmeyi çok seviyor. 2013 – 2015- 2016 yıllarında Masum dizisinde gösterdiği performansla tam dört ödül aldı.

9.Numara Sriti Jha :Sriti Jha’yı birçok dizide gördük. Ah Kalbim ile Güz Masalı dizisinde başrolü üstlendi. İkimizin yerine dizisinde onu tekrar ekranda görme fırsatımız oldu. Oyuncu 26 Şubat 1986 doğumlu. Sriti Jha 6 ödül kazandı. 2014 yılından beri Ah Kalbim dizisinde oynamaktadır. Bunlardan birisi de en iyi kadın oyuncu ödülüydü. Bu ödüle Develone Batterjee de uygun görülmüştü. İki oyuncu bu ödülü paylaşmak zorunda kaldı.

8.Numara Jigyasa Singh: 25 Haziran 1994 yılında Jaaipur’da dünyaya geldi. Ünlü televizyon dizisi Thapki Pyar Ki’deki Thapki rolüyle tanınıyor. Ayrıca oyuncu Thapki rolüyle ikimizin yerine dizisine de konuk oyuncu olarak katılıyor. Thapki rolündeki başarısını aldığı ödülle taçlandırıyor.

7.Numara Helly Shah ve Tejasswi Prakash Bıçak Sırtı dizisiyle iki başrol oyuncumuz var. Helly Shah ve Tejasswi Prakash. Helly Shah 7 Ocak 1996 doğumlu. Oyunculuk kariyerine 8.sınıfta başlıyor. Bıçak Sırtı dizisinden sonra 2 dizi daha çekti. Tejasswi Prakash müzikalle iç içe olan bir ailede doğdu ve büyüdü. Mesleği mühendisliktir. Mumbai Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden mezun oldu . Bu ikilimizin ödülleri yok.

6.Numara Pratyusha Banerjee – Toral Rasputra: Burada da iki ismimiz var. İkimizin Yerine dizisinde oyuncu değişikliğinden sonra iki oyuncu başrolü paylaştı. 10 Ağustos 1991 yılında doğan oyuncu birçok dizide rol aldı. Halk arasında Anandi olarak tanınır. İkimizin Yerine dizisiyle ilgili 3 ödülü var. 1 Nisan 2016 yılında tavana asılı halde evde ölü bulundu. Dizide Pratyusha Banerjee’nin ölümünden sonra ,Toral Rasputra dahil oldu. Anadi rolüne Toral Raspurta devam etti.

5.Numara Divyanka Tripathi Sev Yeter dizisiyle Divyanka Tripathi var sırada. Divyanka Tripathi kariyerine radyo spikeri olarak başladı. Birçok dizide rol aldığı gibi tam 17 tane ödülü var.

4.Numara Tina Datta Tina Datta, henüz 5 yaşındayken  televizyon dizisinde oynamaya başlar. Halka arasında oynadığı Ichcha rolüyle tanınır.

3.Numara Shrenu Parikh: Tatlı Bela’nın Ashta’sı… 11 Kasım 1989 tarihinde Hindistan’ın Vadodara şehrinde doğmuştur. Üniversite eğitimini eczacılık üzerine almıştır. Üniversitenin en güzel kızı seçilmişti. Güzelliğiyle dikkatleri çeken Shrenu Parikh, modellik yapmaya başlar. Bazı takı reklamlarında oynuyor.

2.Numara Sara Khan: Deli Divane dizisinin Sadhna’sı… 6 Ağustos 1989 doğumlu oyuncu oyunculuk ve modellik yapmaktadır. Kariyerine spikerlik yaparak başladı. Deli Divane dizisiyle dört ödül kazandı.

1. Numara Sanaya Irani:17 Eylül 1983 tarihinde dünyaya gelen Sanaya Irani aslen Hindistan’da Mumbai doğumludur. Oynadığı diziler ve güzelliği ile dikkatleri sürekli üzerine çekmeyi başaran Sanaya Irani manken ve dansçıdır. Oyuncuyu Sensiz olmaz ve Bir Garip Aşk dizisiyle tanıdık. Sanaya Irani birçok dizide rol aldı ve 14 ödül aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.