Can Yoldaşım 75.Bölüm Özeti – 13 Ekim Çarşamba

Can Yoldaşım 75

Suraj ve Sandiya Kapıda Kaldı! İkili Yakalanıyor Mu?

Can Yoldaşım 75. bölüm özetinde Sandiya’nın üniversitede ilk gününü yaşar. Suraj, Sandiya için endişelense de Sandiya için ilk gün sorunsuz geçer. Peki 75. Bölümde bizleri neler bekliyor? Sandiya’nın üniversite macerası nasıl geçecek? Can Yoldaşım 75.bölüm özeti devam ediyor.

Sandiya’nın okul süreci! Sandiya’ya yapılan şakadan sonra üniversitede ders başlar. Konakta ise Mena kendi saçma işlerine Vikram’ı da alet eder. Doğal ilaçlar için Vikram’a mutfaktaki değirmeni getirtir. İkili odada ilaçları öğütürken Santoş’ta tatlı için değirmeni arar. Santoş Mena’nın odasından ses duyunca oraya dalar. Mena durumu anlayınca ilaçları hemen saklar. Yine yakalanmayıp kurtulmanın yolunu bulur.

Üniversitede ise Sandiya henüz buranın kurallarına adapte olamamıştır. Sorulara yönelik verdiği cevaplar arkadaşları tarafından alay konusu olmasına sebep olur. Sandiya geçmişten beri gelen eğitim sistemini tekrar ederek ezbere cevaplar verir. Ancak üniversite bir tartışma ortamıdır. Burada kendi fikirleriniz daha önemlidir. Tabi bu durum Sandiya’nın özgüvenini kırar.

Santoş şüpheleniyor! Ancak asıl sorun ne Sandiya’nın özgüveni ne de kaybolan değirmen taşıdır. Asıl sıkıntı çok geçmeden patlak verir. Santoş, Suraj’ın odasından bir eşya alçaktır. Bunun için odaya girer. Uyuduğunu zannettiği Sandiya’yı rahatsız etmemek için ışığı kapatır. Suraj Santoş’un durumu anlayacağından tedirgin olur. Nitekim Santoş, Sandiya’nın yokluğunu fark eder. Suraj’a hemen Sandiya’nın nerede olduğunu sorar.

Can Yoldaşım 75.Bölüm Özeti Devam Ediyor

Suraj sessiz kalırken Santoş, Sandiya’nın lavaboda olduğunu zanneder. Üniversitede ise mola verilir. Mola da Pappu Sandiya’nın hamile olduğunu söyler. Onunla takside geldiklerinde elinde bebek kıyafetleri görmüştür. Gençler aralarında hamile olan Sandiya’nın okula gelmesini tartışırlar. Sandiya ise herkesten uzak sessiz takılır.

Hırsız var!!! Son ders zili tekrar çalar. Profesör herkese ödevlerini verir. Sandiya sınıftan çıktıktan sonra Suraj onu karşılar. Suraj Santoş’un odaya girişini ve yaşananları anlatır. Bu durumu ucuz atlattığını söyler. Sandiya ise okulda ilk gününü, ona yapılan şakayı anlatır. İkili endişe dolu bir gün geçirseler de büyük bir sorunla karşılaşmamışlardır.

İkili eve dönerken konakta ise hırsız var sesleri inler. Tüm ev halkı sese uyanır. Mahalleye dadanan hırsız yan evlerden birine girmiştir. Tüm ev halkı bu durumu endişe ile karşılar. Mena’nın ise fıldır fıldır gözleri bir eksikliği kısa sürede fark eder. Herkes sese aşağı inmiştir. Ancak Suraj ve Sandiya ortalıkta yoktur.

Suraj anahtarları unuttu! Mena Santoş’a bu durumu anlatır. Santoş Suraj’ın yorgun olduğunu ona karışmamasını söyler. Mena bu duruma bozulur. Bu arada yolda olan Suraj ve Sandiya ise mola verir. İkili bir kafede çay içerler. Sandiya bu işin böyle devam edemeyeceğini söyler. Suraj ise birlikte her şeyin üstesinden geleceğiz diyerek onu ikna eder.

Can Yoldaşım 75.Bölüm Özeti – 13 Ekim Çarşamba Günü Neler Olacak?

İkili eve dönerken, hırsızlık olayı için dışarı çıkan ev halkı çoktan yataklarına girmiş uyuyordur. Tabi bu durum tüm ev halkını daha panik bir hale sokmuştur. Bu panikliğin üstüne Suraj’ın evin anahtarları yerine dükkânınkileri almasıyla daha karmaşık hale gelir. Kapıda kalan Suraj ve Sandiya eve nasıl gireceklerini düşünür. Suraj kapıyı çalmak ister, ardından ikili arka pencereden girmeye karar verirler. Tabi bütün bunları yaparken ses çıkarırlar. Santo hırsız gelip gelmediğini kontrol etmeye çıkar.

Polis yardım etti! Ev halkı panik içinde dolanırken Suraj ve Sandiya bir merdivenle arka taraftan eve girmeye çalışırlar. İkili bunu yaparken bir polis gelir ve onları sorgular. İkili kendi evleri olduğunu söylese de polis onlardan kanıt ister. Olaylar bir anda Suraj ve Sandiya’nın üzerine yıkılacakmış gibi olur. Bu yüzden Suraj ve Sandiya tüm hikayelerini memura anlatır.

Sandiya’nın gizlice üniversiteye gittiğini, polis olma hayalini. Polis onlarla birlikte eve kadar gelir. Kapıyı Santoş açar. Santoş Suraj ve Sandiya’yı dışarıda görünce neler olduğunu sorar. Polis memuru Santoş’un bu tavrından Sandiya ve Suraj’ın haklı olduğunu anlar. İkilinin sırrını saklar ve onlara yardım eder.

SurYa bu sorunu atlatır. Bu olaydan sonra sorunlar elbette bitmez. Sandiya bebek kıyafetlerini arabada unutmuştur. Pappu kıyafetleri eve getirir. Neyse ki aile ile karşılaşmadan döner. Tabi kıyafetlerin dikilmemesi Santoş’un verdiği görevin yerine gelmemesi demektir. Sandiya üniversite yüzünden hiçbir işi doğru düzgün yerine getiremez Bu yüzden de kendine kızarak gözyaşlarını tutamaz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir