Can Yoldaşım 6. Bölüm Özeti – 5 Ağustos Perşembe

Sandhya ve Soraj Evlendi! İLK GECELERİ…

Can Yoldaşım 6.bölüm özetinde dizisinde evlenmek istememiş ancak abisinin onu zor durumda bırakması yüzünden de yaşananları durduramamıştı. Sandhya evleneceği için üzgünken Soraj ise tam tersi mutludur. Can Yoldaşım 6.bölüm özeti devam ediyor.

Sandya ve Soraj evleniyor! Sandhya evlenmek istemese de artık evlilik için yola çıkma vakti gelmiştir. Sandhya evden ayrılma ritüellerini yaparken Ankur ile göz göze gelir. Ankur kız kardeşini kendi menfaati için resmen ateşe atmıştır. Bu yüzden ikilinin bakışlarında büyük bir burukluk ve kırgınlık hissedilir.

Sandhya ve damat için ritüeller devam eder. İkili de bir bri tüm ritüelleri başarı ile tamamlar. Bu ritüeller esnasında etraftaki kadınlar Sandhya ile ilgili bilgiler edinmek ister. Onun eğitim durumu, ne iş yaptığı gibi. Ankur kardeşini cahil olarak tanıttığı için oldukça gerilir. Her fırsatta araya girerek yalanın ortaya çıkmasını engeller.

Ankita, Soraj’ın eğitimsiz olduğunu öğrendi! Düğün hızla ilerlerken Ankita Sandhya’nın yengesi olarak ona adeta ebeveynlik eder.  Bu esnada da tesadüfen Çotu’dan Soraj’ın eğitimiyle alakalı sözler işitir. Ankita Soraj’ın eğitimsiz bir şekerci olduğunu öğrenince Ankur’un yalan söylediğini anlar ve öfkelenir.

Ankita soluğu hemen Ankur’un yanında alır. Onu köşeye çekerek hesap sorar. Sandhya’nın evliliğinde hile yaptığını biliyorum der. Nasıl olurda bir abi kardeşini böyle soğukkanlılıkla ateşe atar diye ona çıkışır. Sandhya’nın eğitim seviyesi kendisinden düşük biriyle evlenmesine karşı çıkar. Ankur ise tam tersi düşünür. Onun abisi olduğunu söyler. Soraj’ın eğitimsiz olsa da kendini geliştirmiş biri olduğunu söyler. Bu noktada evliliğe müdahale ederse Sandhya için hiç iyi sonuçlar doğmayacağını sözlerine ekler.

Baş Tacım 45.Bölüm Özeti – 6 Ağustos Cuma

Büyük İlerleme! Savita, Archana İle Şakalaşıyor! Okumak için Hemen Tıkla

Sandhya düğünden kaçtı! Ankita her ne kadar öfkeli olsa da Ankur onu da kandırmayı başarır. Böylelikle düğün kaldığı yerden devam eder. Gelin çiçekli kolyeyi damadın kafasından geçirir. Bhabo ve damat tarafı ok mutlu olurlar. Ortam bir anda renklenir ve dans başlar. Bu durum Sandhya’yı çok üzer. Polis olmak için verdiği tüm hayaller yok olmuştur.

Sandhya Bhabo tarafından ortaya alınıp dans ettirilmek istenirken daha fazla dayanamaz ve orayı terk eder. Herkes Sandhya’nın bu hareketi karşısında şoke olur. Bhabo Ankur’a neler olduğunu sorar. Ankur Sandhya’nın kısa bir süre önce anne ve babasını kaybettiğini ona zaman vermelerini ister. Bhabo bu durumu öğrenince Sandhya için üzülür. Dışarı çıkan Snadhya’nın aklında ise tek şey vardır. Babasına verdiği söz. O iyi bir polis olmak isterken şimdi evleniyordur.

Soraj sinduru sürdü! Sandya bu acılı hislerle babasına mektup yazar ve onu sunağa koyar. Sandhya’nın gelişiyle düğün devam eder. Gelin ve damat 7 kere dönerek evlilik için ritüelleri tamamlar. Soraj sinduru sürerek son geleneği de gerçekleştirir.

Düğünün tamamlanmasıyla Sandhya odasına giderek hazırlanır. Ankita buraya gelerek Sandhya’ya öğütler verir. Ankur ne yapmış olursa olsun evliliğini mutlu yaşamaya çalış der. Yoksa bir ömür mutsuzlukla kalırsın ayrıca ilk gece Soraj’dan istekte bulunmayı da unutma der. Bu isteğin hayalin bile olabilir. Eğer Soraj iyi bir insansa hayalini mutlaka gerçekleştirir der. Bu arada Ankur’da kardeşi ile vedalaşmaya gelir. İkili arasında soğuk rüzgarlar eser.

Soraj ve Sandhya’nın ilk gecesi! Sandhya evden çıkarken arabaya binerek Bhabo’nun evine doğru yola çıkar. Bhabo gelini 15 gün içinde getirdiği için tüm mahalleliye hava atmayı ihmal etmez. Sandhya eve girer ve ikili odada baş başa kalır. Snadhya’nın aklına hemen Ankita’nın öğütleri gelir. Ancak o ağzını açamadan hizmetçi içeri girer. Ayrıca Sandhya ilk gece hatta her gece eşi ile değil herkes ile beraber yatacaktır. Ev küçük olduğu için Soraj bu kararı alır. Evet evlenmiş olabilir ancak evin düzenini, annesinin rahatını bozmayacaktır. Bhabo oğlunun bu tercihinden çok memnundur.

Sandhya ise her geçen an nasıl bir fakirliğin içine düştüğünü fark eder. Herkes iç içe uyuyordur. Kimsenin odası yoktur.. Ayrıca ertesi sabah duş almak istediğinde sıcak suyun dahi olmadığını gören Sandhya şoke olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir