Can Yoldaşım 5. Bölüm Özeti – 4 Ağustos Çarşamba

Sandhya’nın Çaresizliği! Gözyaşlarınızı TUTAMAYACAKSINIZ!

Can Yoldaşım dizisinde Ankur, Soraj’ın ailesini ziyarete gitmişti. Sandhya için görüşmeye geldiği bu aileyi Ankur en başından beri hiç beğenmezken Soraj’ın kişiliği onun bakış açısını bir hayli yumuşatır.

Ankur gerçeği saklıyor! İki tarafta birbirlerini tanımaya başlar. Çöpçatan iki tarafın arasını yapmak için Soraj’ın ballandıra ballandıra över. Onun iyi bir şekerlemeci olduğunu söyler. Hatta çok yakında dükkanını büyüteceğini bile söyler.

Ancak Soraj bu tarz yalanlardan pek hoşlanmaz. Ailesinin geçiminden dolayı dükkanını genişletme imkanın olmadığını söyler. Bhabo’da karşı tarafı tanımak için Ankur’a sorular sormaya başlar. Bhabo’nun soruları Ankur’u epey üzer. Çünkü Bhabo ev işlerini yapacak, ona bakacak eğitimsiz bir gelin arıyordur. Onun isteği çalışan bir gelin almak asla değildir.

Gelin görme zamanı! Ankur tüm bunları duyunca ne yapacağını bilemez. Bir yandan evliliği istiyordur. Ama diğer yandan kardeşinin hayalleri ve gerçekler bambaşkadır. Bu yüzden Ankur Sandhya’nın eğitim durumunu gizler.

Ankur ve çöpçatan evden ayrılırlar. İkili yolda giderken çöpçatan Ankur’a düşüncelerini sorar. Ankur Soraj’ın iyi biri olduğunu ancak aileyi beğenmediğini dile getirir. Kardeşini çukura atamayacağını söyler. Üstelik Sandhya’nın eğitimi Soraj’dan üsttedir.

Masum Dizisi 2.Sezon Yayınlanacak Mı?

Okumak için Hemen Tıkla

Çöpçatan bu durumların hallolacağını dile getirerek Ankur’u ikna etmeye çalışır. Ancak Ankur bu aileyi hiç beğenmemiştir. Ankur bu yönde düşünürken patronundan gelen telefon onun bu düşüncesini değiştirir. Patron ABD gitmek için sorun olup olmadığını Ankur’a sorar. Ankur her şeyin yolunda olduğunu söyleyip kapatır. Ardından çöpçatana gelin görme töreni için gelebileceklerini söyler.

Bhabo gelini beğendi! Karşı tarafın ziyareti de kısa sürede gerçekleşir. Tabi Sandhya’nın bir anlık yokluğu Ankur’u epey zorlasa da Sandhya kısa süre sonra eve gelir. Bhabo gelin adayını sınamaya başlar. Ona yemeklerle ilgili sorular sorar.

Çöpçatan Kisna bu durumu oldukça iyi idare eder. Sandhya’nın konuşmasına izin vermeden tüm işleri ele alır. Böylelikle bu görüşme sorunsuz atlatılmış olur. Sandhya en başından beri evliliğe karşı olsa da abisinin ona yönelttiği suçlamalar yüzünden boyun eğer. Bhabo hemen düğün gününü belirtir ve evden ayrılır.

Can Yoldaşım 5. Bölüm Özeti Devam Ediyor!

Hazırlıklar başlasın! Evlilik kararı ile beraber hazırlıklar her iki tarafta da başlar. Bhabo meydan okumasını gerçekleştireceği için mutludur. Mahallesine gittiğinde herkese durumu duyurur. Aldığı güzel geliniyle herkese hava atıp böbürlenir.

Sandhya ise tüm bu olanların içerisinde sınavlarına gitmeye devam eder. Ancak hem törenler hem de sınavlar özellikle Ankur’u oldukça zor duruma sokar. Sandhya her ne kadar okuluna devam etse de içinde büyük bir acı gün geçtikçe büyür. Bu acının sebebi yakında yapacağı evliliğin onu tüm hayallerinden uzağa sürüklemesidir.

Zavallı Sandhya! Bhabo ve Soraj çeşitli hediyelerle gelin evini ziyaret eder. Bhabo bu ziyaretinde Sandhya’yı göremeyince şoke olur. Sandhya bu esnada sınava gidip gelmiştir. Bhabo kızın sonradan eve geldiğini görünce Ankur’a kızar. Bu esnada çöpçatanımız ortaya çıkarak yine durumu toparlar.

Damat adayı ve ailesi çeşitli hediyeleri Sandhya’ya sunar. Bhabo kendi özel hediyesini Sandhya’ya verir. Ancak onun isteksiz halini görünce şaşırır. Menakşi ve Vikram’ın aç gözlülüğü bu durumun uzamasını engeller.

Hediyeler verildikten sonra damat tarafı geri döner. Sandhya evlilik için hazırlanırken evine son kez bakar. Ailesi ile yaşadığı anılar aklına gelir. Babasının resmini görünce gözyaşlarını tutamaz. Sandhya bu denli üzüntü içindeyken Soraj oldukça mutludur. Oldukça güzel olan Sadnhya’yı çok beğenmişti. Onunla evlenecek olması Soraj’ı çok ama çok mutlu eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir