Can Yoldaşım 48.Bölüm Özeti – 16 Eylül Perşembe

Can Yoldaşım 48

Suraj Yemek Yarışmasına Katılacak!

Can Yoldaşım Hint dizisinin 48.bölüm özetinde Sandiya ve Suraj evliliklerinden bu yana ilk kez aynı yatakta uyumuştu. Ayrıca Sandiya yemek yarışmasına katılma fikrini ev halkına anlatmıştı. Can Yoldaşım 48.bölüm özeti devam ediyor.

Sandiya yarışmaya katılmakta kararlı! Sandiya’nın yarışma fikri başta Mohit olmak üzere büyük eleştiriler alır. Mohit yüzlerce deneyimli aşçının katıldığı bir yarışmaya Suraj’ın başvurmasını saçmalık olarak görür. Bile bile rezil olmanın bir anlamı yok der.

Ancak Sandiya farklı düşünüyordur. Suraj’ın turistin pasaportunu bulması, sonrasında turistin gelip bu Suraj’ın tatlılarını tatması ve yarışma hakkında bilgi vermesi. Sandiya için tüm bunlar tesadüf değil bir işarettir.

Sandiya iş başında! Sandiya’nın bu istekliliği Arun ve diğerleri tarafında da karşılık bulur. Onalar da Suraj’ı destekler. Tüm bu desteklere rağmen Suraj katılmaya yanaşmaz. Onun katılmama isteği tamamen özgüvensizliğindendir ayrıca İngilizcede bilmiyordur.. Tabi Sandiya özgüveni tekrar sağlama konusunda da bir yol bulacaktır.

Herkes işlerine dağılırken Suraj’ın aklında tek bir şey vardır. Yarışmaya katılmayı istemediği için Sandiya’yı üzmüş olabileceği. Suraj bunu Sandiya’ya sorar. Sandiya üzüntüsünün geçtiğini dile getirir. Ayrıca Suraj ile bir oyun oynar. Bu oyun uyumadan rüya görebilmektir.

Can Yoldaşım 48.Bölüm Özeti Devam Ediyor!

Suraj yarışmaya katılacak! Sandiya aslında rüyadan çok Suraj’ın hayal kurmasını sağlamak ister. Suraj o kadar tek düze yaşıyordur ki hayal kurmayı dahi unutmuştur. Sandiya ona yarışmaya katıldıklarını ve yarışmayı izleyen ailesini düşünmesini ister. Suraj’ın zaferiyle herkesin nasıl mutlu olduğunu görmesini. Suraj tüm bunları hayal edince mutlu olur.

Sandiya’nın bu hareketi işe yarar. Suraj’ın özgüveni tekrar yerine gelir. Hayal kurmanın ve hayalleri başarmanın hissini yakalayan Suraj yarışmaya katılacağını söyler. Bunun üzerine Sandiya dil konusunda Suraj’a yardım eder. Ona temel İngilizce kelimeleri öğretir.

Suraj’ın cesareti kırıldı! Ancak Suraj’ın bu hevesi geçmişte yaptığı bir cahilliğinin ortaya çıkmasıyla kırılır. Suraj’ın Sandiya’ya hediye olarak aldığı kitap tekrar ortaya çıkar. Suraj bunun diyabet kitabı olduğunu anlar. Sandiya’ya çok alakasız bir hediye aldığını öğrenir. Cehaleti ile yüz yüze gelmek moralini bir hayli bozar.

Suraj’ın bu sessizliği Sandiya’nın hemen dikkatini çeker. Sandiya neler olduğunu sorarken Surja kitap aldığında yaşadıklarını anlatır. Dil bilmediği için oldukça küçük duruma düşmüştür. Bu durum yarışmaya yarışmaya fikrini olumsuz etkiler.

Santoş baskı konusunda kızgın! Suraj’ın fikri tekrar değişirken Sandiya onu ikna etmek için uğraşır. İkili bu sefer gizlice Chotu aracılığıyla mektuplaşırlar. Tabi bu mektup yanlışlıkla Santoş’un eline geçer. Santoş, Sandiya’nın Suraj’ı yarışmaya zorla ikna etmek istediğini düşünür. Bu yüzden Santoş, Sandiya’ya kızar! Bu arada konağa bir görücü gelir. Görücü Mena’nın kardeşi için bilgi topluyordur. Santoş’a kızı sorarken Snatoş yaşadıkları iftira olayını anımsar.

Can Yoldaşım 48.Bölüm Özeti – 16 Eylül Perşembe Günü Neler Olacak?

Ancak Santoş beklendiği gibi olayı anlatmaz. Sudha’nın iyi ve eğitimli biri olduğunu söyler. Sandiya, Santoş’un bu tavrına hayran kalır. Görücü ise mutlu şekilde konaktan ayrılır. Santoş Mena’yı alarak doktora giderken Sandiya için yeni bir fırsat oluşur. Sandiya, Arun’un da desteğiyle bir plan yapar. Bu plan Santoş’u kendi yanlarına çekmektir.

Santoş’u ikna planı! Sandiya, Santoş dönmeden planını evdekilerinde yardımıyla uygulamaya çalışır. Santoş ve Mena ise doktorda muane devam ederler. Mena gizlice Santoş’u doktora şikayet eder. Bu şikayetiyle doktorun Santoş’a gelinine az iş yaptır diyeceğini düşünür. Nitekim istediğini de başarır.

Santoş ve Mena geri dönüş yoluna çıkarken Sandiya ve ev halkı ekmek yaparlar. Normalde ekmek yapmı uzun ve meşakkatli bir iştir. Sandiya, Santoş gelmeden tüm bunları yapar. Amacı Santoş’u şaşırtmak, bir insana yeterli güveni verdikten sonra her işi başara bileceğini göstermektir. Santoş bunu görerek kendi oğlunu da destekleyecektir. Nitekim Sandiya’nın bu planı kusursuz işler ve Santoş oldukça şaşırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir