Can Yoldaşım 38.Bölüm Özeti – 6 Eylül Pazartesi

Can Yoldaşım 38

Suraj’ın Dükkanı Mühürlendi! Sandiya Yemek Yarışmasına Katılacak!

Can Yoldaşım 38.bölüm Hint dizisinin yayınlanan son bölümünde Suraj, Sadniya’nın kendisinden boşanacağı düşüncesine kapılmıştı. Bu düşünceden dolayı da Sandiya’ya oldukça kötü davranmış ve herkesi davranışlarıyla şaşırtmıştı. Can Yoldaşım 38.bölüm özeti devam ediyor.

Suraj’ı üzen şey ne? Suraj’ın yemek masasındaki tavırlarından sonra Sandiya oldukça üzülür. Evin babası Arun ise gelinin yanına gelerek onu teselli eder. Suraj’ın bir şeylere derinden incindiğini söyler. Bu durumun geçeceğini ve eskisi gibi olacağını anlatır.

Sandiya’da Suraj’ı bu derece değiştirenin ne olduğunu merak eder. Onun aklına gelen tek şey son yaşadıkları olayda Sandiya’nın aşırıya kaçan konuşmasıdır. Bunun dışında Sandiya’nın aklına hiçbir şey gelmez.

Sandiya ve Suraj gerilimi! Hepimizin tahmin edeceği gibi Sandiya bu işin peşini bırakmaz. Suraj dükkandan döndüğünde onunla konuşmaya ve özür dilemeye karar verir. Tabi bunu başarması çok zordur. Çünkü Suraj ona kızgındır ve hiç pas vermez. Bir an önce yatağını hazırlayarak uyuyor gibi yapar.

Sandiya, Suraj’ın bu tavrına yine anlam veremez. Suraj’ın dikkatini çekmek için çekmeceleri hızlı kapatır, bileziklerini şıngırdatır. Suraj suskun kalmaya devam ederken Sandiya onunla iletişim kurmak için epey çabalar.

Sandiya’nın küçük oyunu! Sandiya bu şekilde Suraj’ın ilgisini çekemeyeceğini anlayınca odadan çıkarak farklı bir plan yapmak ister. Bu arada uyuyor gibi davranan Suraj’ın da tüm dikkati Sandiya’dadır. Kısa süre sonra Sandiya’nın çığlığı Suraj’ın yerinden fırlamasına sebep olur.

Can Yoldaşım 38.Bölüm Özeti Devam Ediyor!

Suraj, Sandiya’nın yanına gittiğinde Sandiya düşüp incindiğini söyler. Suraj neresi olduğunu sorarken, Sandiya dışardan bakarak anlamasını ister. Suraj dışardan bakarak anlaşılmasının mümkün olmadığını söyler. Bunun üzerine Sandiya’da insanlar incindiğinde dışarıdan anlamak elbette mümkün değildir. Bunu dile getirmeden karşıdaki anlamaz der. Suraj’a ufak bir mesaj verir.

Ayrıca geçen gece olanlardan dolayı da ondan özür diler. Suraj’ın aklında tekrar boşanma belgeleri gelir. Yine o hırçın tavrını takınır ve Sandiya’ya soğuk davranarak onu içeri taşır. Bazı acıların konuşulmadan da fark edilmesi gerektiğini söyler. Tabi Sandiya ne olduğunu anlamaz.

Yemek yarışması! Ertesi gün olduğunda Sandiya ve Suraj soğukluğu dışında evde her şey yolunda gibi gidiyordur. Ancak bu durum pekte uzun sürmeyecektir. En başta Santoş yakında yapılacak yemek yarışması ile ilgili komşusu ile konuşur. Komşusu gelinin överken Santoş epey bozulur. Sandiya’nın yemek konusundaki eksikliği, komşularının laflarının altında ezilmesine sebep olur.

Bu durum moral bozucu olsa Chotu’nun gelişiyle asıl sorun ortaya çıkar. Chotu ev halkına dükkanın mühürlendiğini söyler. Belediyenin dükkanı kapattığını ilan eder. Ev halkı şoke olmuş bir şekilde iş yerine koşar. Mena şimdi Suraj’ın ne iş yapacağı hakkında söylenmeye başlar.

Can Yoldaşım 38.Bölüm Özeti – 6 Eylül Pazartesi Günü Neler Olacak?

Suraj’ın dükkanı mühürlendi! Bu durum elbette herkesi üzer. Yaşanan bu olaydan her zamanki gibi Sandiya sorumlu tutulur. Memurlarla inatlaşması yüzünden başlarına bu işin geldiği söylenir. Ancak Sandiya bu durumu reddeder. Rüşveti yerine belgeleri doğru şekilde doldurulsaydı bunlar olmayacaktı der. Şimdi o aç gözlü memurlar daha fazla para için bunu yapıyor diye kendini savunur. Nitekim Sandiya sözlerinde de haklı çıkar. Rüşvetçi memur bunu bilerek yapmıştır. 

İkili  tartışırken yeni bir iddialaşma olur. Bu iddialaşma neticesinde Sandiya yemek yarışmasına katılma kararı alır.

Suraj yardım edecek! Mena Sandiya’dan yarışmadan vazgeçmesini tavsiye eder. Sandiya ise yarışmaya katılmakta kararlıdır ve vazgeçmeyecektir. Tabi Sandiya için büyük bir sorun vardır. Yemek yapmayı öğrenmesi gerekir. Bu konuda yine onun imdadına Suraj yetişir. Suraj başta isteksiz davransa da Sandiya’ya öğretmenlik yapmaya karar verir.

Ancak bu süreç çok zor olur. Sandiya’nın temel mutfak bilgileri dahi sıfırdır. Üstelik buna boşanma yüzünden Suraj’ın bozuk morali de eklenince eğitim macerası giderek katlanılmaz bir hal alır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ikili büyük bir emek vererek yarışmaya hazır duruma gelirler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir