Çağatay Ulusoy’lu Yeni Netflix Filmi ‘Mücadele Çıkmazı’

Mücadele Çıkmazı Filmin Konusu

Netflix’e yeni bir Türk filmi geliyor. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un olacağı filmin ismi “Mücadele Çıkmazı” olacak.

Hepimizin her gün gördüğü, ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat edip de fark edemediği kağıt toplayan gençlerin hikayesini anlatan Mücadele Çıkmazı, gerçek hayattan izler taşıyan senaryosuyla izleyiciye bilmediği dünyaların ve yeni hayatların kapısını açacak.

4 Ağustos 2020’de çalışmalara başlanan filmin çekimleri, yakın zaman önce son buldu. Filmin 2021’de Netflix’te yayına girmesi bekleniyor, ancak net tarih henüz açıklanmadı. Bazı kaynaklar, tarafından filmin 2021’in Mart ayında yayınlanacağı söyleniyor.

Sırasıyla, “Hakan: Muhafız”, Atiye, “Aşk 101” gibi dizilerle Türkiye’de de yapım üretmeye başlayan Netflix, geçtiğimiz günlerde yeni orijinal dizi ve filmlerini duyurmuştu . 2021’de birçok Türk filmi Netflix’de yayınlanacak ve en çok merak edilenlerden biri de Mücadele Çıkmazı. Çünkü başrolünde platformun ilk Türk dizisinde yer alan Çağatay Ulusoy var.

Sırasıyla, “Hakan: Muhafız”, Atiye, “Aşk 101” gibi dizilerle Türkiye’de de yapım üretmeye başlayan Netflix, geçtiğimiz günlerde yeni orijinal dizi ve filmlerini duyurmuştu . 2021’de birçok Türk filmi Netflix’de yayınlanacak ve en çok merak edilenlerden biri de Mücadele Çıkmazı. Çünkü başrolünde platformun ilk Türk dizisinde yer alan Çağatay Ulusoy var.

Mücadele Çıkmazı Filmin Konusu

Hepimizin her gün gördüğü, ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat edip de fark edemediği kağıt toplayan gençlerin hikayesini anlatan Mücadele Çıkmazı, gerçek hayattan izler taşıyan senaryosuyla izleyiciye bilmediği dünyaların ve yeni hayatların kapısını açacak.”

Yapım şirketinin bu açıklamasından yola çıkarsak, film içerisinde çetince verilen bir hayat mücadelesi göreceğimizi söyleyebiliriz. Bazı kaynaklara göre film şu üç türe yakın bir çizgide olacak: Aşk, aksiyon ve dram. 

Genç bir adam olan Mehmet, kağıt toplayarak geçimini sağlar. Onun bu hayattaki en büyük destekçisi ise Tahsin Baba’dır. Mehmet’in yaşamı, hayatına Ali adında 8 yaşındaki bir çocuğun girmesiyle bambaşka bir hal alır. Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışan Mehmet, bu sırada küçük çocukla arasında farklı bir bağ kurar.

Mücadele Çıkmazı filminde kimler rol alacak?

Mücadele Çıkmazı’nda Çağatay Ulusay dışında rol alacak bir başka deneyimli isim de tiyatro ustası Turgay Tanülkü. Kendisi birçok dizide ve filmde rol almış olsa da daha çok Şahin Ağa rolüyle anılıyor; çünkü deneyimli sanatçı, hem Kurtlar Vadisi’nde hem de Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olamaz dizisinde Şahin Ağa rolünde yer alarak Türk izleyicisinin aklında önemli bir yer edinmişti.

Filmin bir diğer oyuncusu ise Selen Öztürk. Kendisinin geçmişte oynadığı birçok önemli rolleri var ancak bu rollerden en önemli olanı Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı karakter olan Gülfem Hatun olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Aynı zamanda bu proje Selen Öztürk için ilk Netflix projesi olmayacak, çünkü sanatçı daha önce yayınlanan Netflix dizisi Atiye’de de rol almıştı.

Ersin Arıcı da Mücadele Çıkmazı’nda rol alacak. Yetenekli oyuncu tiyatro kökenli aktörlerden. Kendisi bir çok dizide ve tiyatroda rol aldı. Son olarak Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde kahveci rolünü oynamıştı.

Setin en küçük üyesi, 9 yaşındaki çocuk oyuncu Emir Ali Doğrul’un filmdeki rolü en belli oyuncu olduğunu ifade edebiliriz. Çünkü Emir Ali filmde, Çağatay Ulusoy’un canlandırdığı Mehmet karakterinin oğlu rolünü oynayacak. Henüz 9 yaşındaki Emir Ali’nin televizyon ekranlarına ilk çıkışının 2 yıl öncesi olduğunu da belirtelim.

Filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay olacak

Mücadele Çıkmazı filmi için biz sinemaseverleri en heyecanlandıracak detay aslında yönetmen koltuğunda saklı. Çünkü filmimizin yönetmeni Can Ulkay, 2018 yılında hem Ayla’nın hem de Müslüm filminin yönetmenliğini yaparak başarılı işlere imza atmıştı.

Bir tek Türkiye’de değil, dünya üzerinde filmseverler tarafından çok beğenilen Ayla sadece ABD’de 8 ödül birden kazandı. Yani Mücadele Çıkmazı filminin teknik açıdan başarılı isimlere sahip olduğunundan bahsedebiliriz.

Mücadele Çıkmazı filminin yayın tarihi

Netflix Türkiye, yerli film projesini açıkladı. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un oynayacağı Mücadele Çıkmazı’nın çekimleri tamamlandı. Netflix Türkiye’nin ikinci yerli film projesi olan Mücadele Çıkmazı yakında yayınlanacak.

Filmin çıkış tarihi ile ilgili Netflix tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Netflix’in yaklaşmakta olan yeni Türk filminde Çağatay Ulusoy’u, hayatını çöp toplayarak kazanmaya çalışan bir baba olarak göreceğiz.

Filmin Duyurusu, ” Menajerimi Ara” Dizisi Aracılığıyla Yapıldı

Menajerimi Ara isimli diziye konuk olan Çağatay Ulusoy, dizideki bir sahnede “Mücadele Çıkmazı” isimli bir projenin senaryosunu inceliyordu. İşte bu sahneden kısa bir süre sonra Netflix Türkiye’nin Twitter hesabından bir paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda “Yollarımız yine kesişti” ibaresine yer verildi.

Mücadele Çıkmazı’yla ilgili daha detaylı bilgilerin, önümüzdeki günlerde gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir